Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel/Astra/1.4 KAT r.97 - Nie zapala, gaśnie w czasie jazdy i staje.

ssmiki 18 Cze 2013 14:45 1803 2
  • #1 18 Cze 2013 14:45
    ssmiki
    Poziom 6  

Witam problem pojawia się od ok 3 tyg., po przejechaniu ok 10 km zatrzymałam się na parkingu (postój ok 5 min) i nie mogłam ponownie uruchomić silnika, jak zapalił za n-tym razem to przy włączaniu świateł zaraz gasł, albo przy próbie ruszenia, odczekałam 10 min i zapalił już normalnie i jeździł bez zastrzeżeń tydzień.
    Ostatnio wybrałam się za miasto 10-15 km, zapalił i bez problemu dojechałam do celu, auto stało przez godz na parkingu po czym zapaliłam przejechałam może ze 100 metrów i przy zmianie biegu zgasł i znów nie chciał zapalić, po 10 min odpalił ale znów po kilku metrach gasł i tak kilka razy, jak już odpalił i przejechał 20 metrów to już przy zmianie biegu gasł. Zapalały się kontrolki układu elektrycznego i oleju ale tylko na chwile i gasły. Po ponownym włączeniu silnika tez nie świeciły się żadne kontrolki wskazujące że coś nie tak. Przy ruszeniu samochód normalnie pracował nie było zmian w warkocie silnika, tylko przy wciskaniu gazu albo tracił moc i gasł albo robiło się tak przy zmianie biegu że nagle zwalniał i gasł … (zachowanie coś jak wyczerpują się baterie). Jak się chwile odczekało to dał się włączyć silnik ale np. przy włączeniu świateł już padał. W końcu nie udało się go uruchomić nawet po odczekaniu 10-15 min i odholowałam samochód do mechanika. W warsztacie przestał weekend, zaczęli go sprawdzać i się okazało że auto działa i normalnie pali i jeździ, 2 dni go testują i nic nie znaleźli. Pomocy może ktoś ma jakiś pomysł bo boje się go odebrać i nim jeździć …strach pomyśleć jak zgaśnie mi przed tirem.

0 2
  • #2 18 Cze 2013 20:22
    andseg
    Poziom 20  

Miałem podobne objawy w Wektrze - winny był zimny lut w przekażniku - okresowo nie wiadomo kiedy i z jakiej przyczyny rozłączał obwód. Usterkę wykryto przypadkiem, po ok roku.
    Spróbował bym kolejno wymieniać przekaźniki i obserwować .

-1
  • #3 17 Kwi 2016 15:10
    ssmiki
    Poziom 6  

Okazało się że jak parkowałam na wzniesieniu i przód był wyżej to pojawiał się potem opisany problem, jak parkował przodem niżej to palił i jeździł normalnie. W warsztacie chwile trwało aż znaleźli przyczynę, wymienili moduł zapłonowy i cewkę zapłonową i działa.

0