Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG/SCX-3200 - jak zablokować wydruk z innych komputerów?

18 Cze 2013 14:54 864 4
  • Poziom 9  
    Witam, mam nietypowy problem, zastanawiam się czy jest jakiś program lub jakiś inny sposób aby zablokować drukowanie na tej drukarce z innym komputerów.
    Chciałbym żeby drukowanie było tylko możliwe poprzez podłączenie do mojego komputera, aby uniknąć tego żeby inni drukowali z mojej drukarki podczas gdy nie ma mnie w domu.
    Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc, porady czy da się coś takiego zrobić?
  • Poziom 19  
    Jeśli nie udostępnisz drukarki na swoim komputerze to nikt pod Twoją obecność z niej nie będzie drukował.

Lecz jeśli np pójdziesz na spacer a ktoś inny weźmie od Twojej drukarki kabel USB i podłaczy do swojego komputera i zainstaluje sterowniki to wtedy i tak i tak wydrukuje.

Nie widzę sensownego zablokowania drukarki aby ktos inny nie mogl z niej korzystac.

Wystarczy zamknąć pokój na klucz :D
  • Poziom 22  
    Im prościej tym lepiej (tylko proszę sie nie śmiać) :D
    Może jakaś wyciągana zworka na dwa kabelki , może zakleić styki chipa w tonerze.
    Problem rodem z akademika tylko przeważnie o lodówkę chodzi.
  • Poziom 19  
    Jeśli sytuacja rodem z akademika to pozostaje Ci jedynie odłączać kabelek USB od drukarki. Tzn wyjąć go z drukarki i włożyć w to miejsce gdzie powinien być ale tak, aby nie był podłączony.
    Inny rozsądny pomysł nie przychodzi mi do głowy. W każdym bądź razie funkcja xero i tak będzie działać :(
  • Poziom 9  
    Dzięki za porady.
    Temat do zamknięcia