Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Egzamin technik informatyk - część praktyczna. Zły zestaw komputerowy?

18 Cze 2013 16:07 2733 8
  • Poziom 8  
    Witam.
    Mam pewien problem, mam nadzieje, iż państwo postaracie mi się pomóc.
    Otóż..dzisiaj pisałem część praktyczną egzaminu zawodowego z informatyki (stara wersja, technik informatyk).

Mam takie pytanie, otóż do wykonania egzaminu/naprawienia komputera potrzebne było wykonanie zmian ustawień które trzeba było znaleźć.
    Niestety cała klasa miała większość opcji nieaktywnych, w egzaminie nie było nic na ten temat wspominane, przy zasygnalizowaniu nauczycielowi tego nie umiał mi odpowiedzieć czy to jest część zadania czy po prostu komputery w sali zostały źle przygotowane.
    Temu mam pytanie do osób które pisały, normalne jest to iż takie opcje w egzaminie zawodowym jak nieaktywne opcje zmiany np. czasu odnawiania się hasła, długości, rozmiaru pliku w koszu były nieaktywne? Tak samo jak stworzenie użytkownika w aplecie przez menu start? Te zadania które wymieniłem były wymagane w tegorocznym egzaminie. A tak około 2,5h męczyliśmy się by uaktywnić je i nikomu nie udało się.
    Niestety w arkuszu nic na ten temat nie było wspomniane. W ogóle śledząc testy z poprzednich lat nigdy nie spotkałem się z czymś takim by opcje które trzeba użyć by zdać egzamin były nieaktywne.

Stad moje pytanie, to była część egzaminu (o której nie wspomniano na arkuszu) czy po prostu zestaw egzaminacyjny został źle przygotowany?

Ktoś mógłby się wypowiedzieć jak u niego to wygladało? Czy np. właściwości kosza mógł suwakiem sobie zmienić, czy miał na siwo i zablokowane?

Muszę wiedzieć, gdyż nie wiem czy interweniować gdyż niestety jeżeli to nie było częścią egzaminu tylko błąd jakiś u nas to przez to oblałem egzamin.
    Jak pisałem.. zgłaszałem to nauczycielowi w trakcie egzaminu, lecz nie umiał mi na to pytanie odpowiedzieć.
    Proszę wypowiedzieć się jak wyglądała u was ta sprawa. : )
    Pozdrawiam
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    Był zrobiony? Czyli coś nie tak w takim razie u nas było.
    Rozumiem jeszcze jakiś mały problem, ale nasz tyczył się praktycznie większości punktów w zadaniach. Cały egzamin skupił się na naprawie tych siwych - nieaktywnych pól. Poprosiłem nauczyciela by sprawdził inny komputer w sali tak samo było. Co do nauczyciela to mógł wgrywać to inny nauczyciel ze szkoły po prostu. ;)

W dodatku w panelu sterowania aplett użytkownicy był zablokowany, przez co musiałem próbować dodawać przez aplet w konsoli mmc co nie do końca tak wyszło. Jak i jeszcze kilka innych spraw.

Co w takiej sytuacji mogę robić? Mogę w ogóle coś zrobić? Przez owe usterki test wydał mi sie niewyobrażalnie trudny w porównaniu do standardowych, stąd ten post.
  • Poziom 1  
  • Poziom 11  
    a pracowałeś na koncie administratora, a może admina bez pełnych praw?

Dodano po 1 [minuty]:

jeśli komputer był źle przygotowany, trzeba było to od razu zgłosić, a poza tym powinien być ktoś kto przygotowywał komputery (np. opiekun pracowni)
  • Poziom 8  
    Więc tak, oczywiście pracowałem na koncie administrator. Nigdy nie spotkałem się by na egzaminie praktycznym administrator miał okrojone prawa. W dodatku też próbowałem na innych kontach, które też miały prawa administratora, to samo było.
    Osoby które ze mną pisały miały też ten sam problem.

Zgłaszałem od razu lecz nauczyciel nie umiał po prostu mi odpowiedzieć, później dodał bym robił zdjęcia tych nieaktywnych opcji. Co niemniej dziwne było dla mnie, jeżeli mam coś rozwiązać a opcja jest niedostępna to oczywiście szukam powodu czemu owa opcja jest niedostępna, 2-3h go wręcz szukałem. Poprosiłem nauczyciela by sprawdził czy drugi komputer tak samo ma, miał. Więc siłą rzeczy uznałem to za część egzaminu. ;)
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    Dobrze, tak zrobię. Chodź pewnie wiem jak to się skończy.

Dzięki za odpowiedzi, musiałem po prostu upewnić się, że to nie była część egzaminu :)
  • Poziom 1