Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Clio I 1.9 Diesel - Opinie o samochodzie

Rafał_J 18 Cze 2013 16:54 9162 8
  • #1 18 Cze 2013 16:54
    Rafał_J
    Poziom 14  

Mam 19 lat i przede mną zakup pierwszego samochodu. Jakie są wasze opinie nt. Clio 1.9 w Dieslu, jak ze spalaniem, ogólnie jak chodzi ten samochód, czy to awaryjny samochód, czy nie jest "mulasty". Bardzo bym prosił o pomoc.

0 8
  • #2 18 Cze 2013 23:48
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  

Nie wiemy o jakim roczniku myslisz, ale 1,9 dCi to niezła lipa jest w diesach.

0
  • #3 19 Cze 2013 09:34
    Rafał_J
    Poziom 14  

Rocznik 97

0
  • #4 19 Cze 2013 22:39
    2263342
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 27 Cze 2013 11:41
    Paweł Szeredi
    Poziom 17  

staratwojejstarej11 napisał:
    Wnioskuję, że chodzi tu o 1.9D
    To wolnossący diesel, mechanicznie nie do zdarcia, ale okropnie mulasty.
    Elektronika tam raczej uboga ale jesli zależy Ci na kosztach użytkowania poszukaj lepiej czegoś z małym silniczkiem benzinowym i raczej nie z "francuzów".

Aż taki bardzo mulasty nie jest, ale bardzo głośny w środku. Silnik faktycznie nie do zdarcia - jeśli pamięta się o wymianie oleju i rozrządu.

0
  • #6 27 Cze 2013 12:16
    wichurewicz
    Poziom 24  

Jeśli to wersja bez wspomagania, to manewrowanie na parkingu będzie wymagało pewnej krzepy, bo silnik jest dość ciężki.

0
  • #7 30 Cze 2013 21:54
    Sołtys_Elbląga
    Poziom 31  

Jak trafisz, to pojeździsz, do 50 km/h rozpędza się dobrze, w trasie przy wyprzedzaniu redukujesz na 4 i dalej nic się nie dzieje. 5 osób na pokładzie czy nawet 4 to nie ma sensu wyprzedzać bo trwa to tyle co tir tira by wyprzedzał. Z awaryjnością nie było większych problemów, pompa do regeneracji i 1000zł wydane. Trafiłem okazję z przebiegiem 370 tyś km, gość miał cofać do 198 tyś bo ludzie odchodzili po zobaczeniu zegarów. Jak dla kobiety ok, ale Ty poszukaj coś innego. Kup sobie megankę w benzynie, cena podobna a 1.6 już i ma butnięcie i wygodniejsze i cichsze. Tylko nie szukaj takich co będą miały nabite po 150 tyś bo to nie istnieje. Zaraz przyjeźdża do mnie gośc, co jako jedyny nie odłożył słuchawki jak usłyszał 403 tysiące przebiegu... Jak kupisz diesla to mniej spalisz, ale co zaoszczędzisz na paliwie to wydasz na silnik. Niby gadanie ale się sprawdza w takich autach... I nie napalaj się zbytnio.

Dodano po 5 [godziny] 54 [minuty]:

Sołtys_Elbląga napisał:
    Zaraz przyjeźdża do mnie gośc, co jako jedyny nie odłożył słuchawki jak usłyszał 403 tysiące przebiegu...

O Panie, jak tu olej trzeba wymienić to tu nic nie zrobione i inwestować sporo pewnie trzeba... Nie kupił :D

1
  • #8 30 Cze 2013 22:08
    Rafał_J
    Poziom 14  

Dokładnie to mnie zainteresowała ta Cliówka http://otomoto.pl/renault-clio-C24658489.html

Na przebieg nawet nie patrzę, wiem, że nie ma sensu. Mam ten komfort, że tata jest mechanikiem, więc części dostępne po okazyjnej cenie, a z wymianą to już sobie poradzę sam (w razie problemu tata zawsze służy pomocą :P ).

0
  • #9 30 Cze 2013 22:16
    Sołtys_Elbląga
    Poziom 31  

Nie kupuj clio, idź po rozum do głowy. Bez obrazy ale to auto dla emeryta a nie dla młodego. Za tą cenę wyrwiesz mitsubishi carisma, jakiegoś nissana primere czy coś, nawet jak puknięty. Sam kupiłem auto malowane z boku i sprzedawca nie krył tego, wiadomo i taniej a w jeżdżeniu nie przeszkadza. Zamiast clio w ostateczności kupiłbym sobie golfa 3 i wstawił puszkę po brzoskwiniach jako końcówkę wydechu żeby się lansować.

0