Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Menadżer zadań został wylączony przez administratora, co zrobic?

aisha2121 18 Jun 2013 18:04 5589 10
    aisha2121
    Level 9  
    Witam, po naciśnieciu klawiszy ctrl+alt+del wyskakuje mi taki błąd jak w temacie. Dopiero co zainstalowałam windowsa xp i nie wiem co się dzieje. Nie moge uruchomić tez niektórych programów. Czy wiecie co to moze być? Bedę wdzięczna za pomoc bo jestem zielona, po przeszukaniu w google problemu nie jestem w stanie zastosować sie do niektórych porad bo nie wiem jak. Start ->uruchom-> też nie działa. Proszę o pomoc.
    Quarz
    Level 43  
    Witam,
    aisha2121 wrote:
    Witam, po naciśni[e]ęciu klawiszy [ctrl+alt+del]Ctrl+Alt+Del wyskakuje mi taki błąd jak w temacie. Dopiero co zainstalowałam [w]Windows[a] [xp]XP i nie wiem co się dzieje. Nie mog[e]ę uruchomić tez niektórych programów. Czy wiecie co to moze być? B[e]ędę wdzięczna za pomoc bo jestem zielona, po przeszukaniu w [g]Google problemu nie jestem w stanie zastosować si[e]ę do niektórych porad bo nie wiem jak. Start ->uruchom-> też nie działa. Proszę o pomoc.
    a masz tam uprawnienia Administratora i co za wydanie - Home/Professional - Systemu 'okienek' XP?

Pozdrawiam

P.S. Pisz porządnie - patrz wyżej co poprawiłem...
    Anonymous
    Anonymous  
    aisha2121
    Level 9  
    System to Windows XP Home Edition. Tak, jestem administratorem. Po uruchomieniu C ->windows->system32->taskmgr.exe wyskakuje to samo - "Menadżer urządzeń został wyłączony przez administratora".
    Quarz
    Level 43  
    aisha2121 wrote:
    System to Windows XP Home Edition. Tak, jestem administratorem. Po uruchomieniu C ->windows->system32->taskmgr.exe wyskakuje to samo - "Menadżer urządzeń został wyłączony przez administratora".
    A owa aplikacja; taskmgr.exe jest w ogóle tam na swoim miejscu?
    elektryku5
    Level 39  
    Odsyłam do gpedit.msc i przy okazji podpowiem, że w wersji Home potrzebna może być konsola MMC do utworzenia przystawki. Przy wyłączeniu z poziomu gpedit nie da się go odpalić przez ctrl+alt+del, ani ręcznie.
    Wszystko to do znalezienia w necie.
    aisha2121
    Level 9  
    Jest w tym folderze - system32, jeśli o to chodzi.

Dodano po 3 [minuty]:

elektryku5 wrote:
    Odsyłam do gpedit.msc i przy okazji podpowiem, że w wersji Home potrzebna może być konsola MMC do utworzenia przystawki. Przy wyłączeniu z poziomu gpedit nie da się go odpalić przez ctrl+alt+del, ani ręcznie.
    Wszystko to do znalezienia w necie.

Po próbie uruchomienia gpedit.msc wyskakuje mi, że system windows nie może odnaleźć pliku. Konsola MMC? Przystawki? Możesz wytłumaczyć o co chodzi, jestem laikiem jeśli chodzi o komputery.
    Quarz
    Level 43  
    aisha2121 wrote:
    Wynika z tego, iż w trakcie instalacji Windows popełniono błędy, albo były/są wirusy (robale) na partycji systemowej w plikach przed obecną instalacją Systemu.
    Pytanie; partycja systemowa w trakcie instalacji była formatowana i jak (szybko, czy dokładnie) oraz jaki wybrano system plików (NTFS, czy FAT32)?
    elektryku5
    Level 39  
    Uruchom/mmc/plik/dodaj usuń przystawkę/dodaj/edytor obiektów zasad grupy, potem można ją sobie zapisać i otworzyć kiedy się zachce.
    Potem to http://www.pcworld.pl/news/76005/Zablokowany.Menedzer.zadan.html

Tylko to co napisałem dotyczy sytuacji, gdy ktoś wyłączył menedżera zadań ręcznie, jeśli nikt nigdy nie dotykał komputera, to można spodziewać się wspomnianych wirusów.

Małą uwaga -w tym temacie jest mowa o menedżerze zadań, a nie urządzeń (błędny temat).
    aisha2121
    Level 9  
    Quarz wrote:
    aisha2121 wrote:
    Wynika z tego, iż w trakcie instalacji Windows popełniono błędy, albo były/są wirusy (robale) na partycji systemowej w plikach przed obecną instalacją Systemu.
    Pytanie; partycja systemowa w trakcie instalacji była formatowana i jak (szybko, czy dokładnie) oraz jaki wybrano system plików (NTFS, czy FAT32)?

Nie potrafię odpowiedzieć, chyba szybko. A co do systemu plików też nie mam pojęcia. Jestem z tych co to wciskają dalej,dalej, dalej kiedy coś instalują. :|

Dodano po 4 [minuty]:

elektryku5 wrote:
    Uruchom/mmc/plik/dodaj usuń przystawkę/dodaj/edytor obiektów zasad grupy, potem można ją sobie zapisać i otworzyć kiedy się zachce.
    Potem to http://www.pcworld.pl/news/76005/Zablokowany.Menedzer.zadan.html

Tylko to co napisałem dotyczy sytuacji, gdy ktoś wyłączył menedżera zadań ręcznie, jeśli nikt nigdy nie dotykał komputera, to można spodziewać się wspomnianych wirusów.

Małą uwaga -w tym temacie jest mowa o menedżerze zadań, a nie urządzeń (błędny temat).

Nikt nie dotykał komputera. Dzięki za uwagę, już poprawiłam.
    Quarz
    Level 43  
    aisha2121 wrote:
    Quarz wrote:
    aisha2121 wrote:

Nie potrafię odpowiedzieć, chyba szybko. A co do systemu plików też nie mam pojęcia. Jestem z tych co to wciskają dalej,dalej, dalej kiedy coś instalują. :|
    Możesz spróbować naprawić tę instalację 'okienek' - wkładasz płytkę instalacyjną do napędu CD i z niej uruchom instalatora, ale wcześniej warto zapamiętać kilka rzeczy:
    - nazwę użytkownika,
    - nazwę konta,
    - klucz ID (musi być taki sam jak przy przy instalacji).
    gdyż te w/w trzeba podać takie same.
    Teraz jak pojawi się pierwsze okno instalatora to przez Enter przejdź do drugiego.
    Tam, po zatwierdzeniu F8, przeszuka HDD w poszukiwaniu poprzedniej instalacji Windows, jak ją znajdzie to wybierz Naprawę Systemu poprzez wciśnięcie klawisza R i ją potwierdź.
    Zacznie naprawę Systemu i dalej postępuj zgodnie z podpowiedziami, aż do jej ukończenia.
    O efektach tej naprawy poinformuj tu nas.

Dodano po 52 [minuty]:

elektryku5 wrote:
    [ ... ]

No właśnie menedżer, a nie menadżer...