Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mozilla Firefox 21.0 - Pobiera dużo pamięci ram.

kasiunia7777 29 Cze 2013 10:36 21324 107
  • #61 29 Cze 2013 10:36
    MrDoimer
    Poziom 38  

Dlatego parę dni temu przeszedłem na chrome :

• #62 29 Cze 2013 12:20
    Sprytny_Lis
    Poziom 25  

A ja na FF22 nie mam żadnych problemów żadnych appcrash itp.

• #63 29 Cze 2013 13:04
    kasiunia7777
    Poziom 39  

Ja także nie mam, możliwe że jest to zależne od systemu + wersja 22 jednak pobiera mniej pamięci. Ja mam windows 7 32bit, może na XP są jakieś problemy z błędami.

• #64 29 Cze 2013 13:23
    Sprytny_Lis
    Poziom 25  

kasiunia7777 napisał:
    Ja także nie mam, możliwe że jest to zależne od systemu + wersja 22 jednak pobiera mniej pamięci. Ja mam windows 7 32bit, może na XP są jakieś problemy z błędami.

to wychodzi że Windows 7 nie ma problemów bo też mam Windows 7 Ultimate 32 Bit

• #65 29 Cze 2013 21:41
    861309
    Użytkownik usunął konto  
  • #66 29 Cze 2013 23:01
    AxelNext
    Poziom 38  

Dla posiadaczy systemu x64 proponuję przejście od podstaw na Firefox x64 czyli Cyberfox http://www.dobreprogramy.pl/Cyberfox,Program,Windows,41250.html
    Od trzech dni siedzę na Cyberfox w Win7 x64 i nie żałuję. Przed instalacją lepiej odinstalować Firefox i usunąć wszystkie katalogi i profile z systemu bo Cyberfox za bardzo skleja się z Firefox i występują problemy np. z językiem polskim.
    Loginy, hasła, zakładki można wcześnie eksportować do Xmarks
    MozBackup nie polecam bo profil z Firefox w Cyberfox coś kaszani.

Można nie pozbywać się Firefox instalując na innej partcji wersję Portable i eksportować wszystko do tej wersji. Działa tak samo jak instalacyjna, a w razie formatu partycji systemowej C nie tracimy niczego http://portableapps.com/apps/internet/firefox_portable

• #67 30 Cze 2013 17:10
    my41s
    Poziom 32  

kasiunia7777 napisał:

Coś na domowym w systemie pewnie mam nie tak, bo na innych sprawdzałem osobiście i jest ok.
    I faktycznie, pamięci ciągnie mniej.

• #68 30 Cze 2013 17:37
    Sprytny_Lis
    Poziom 25  

my41s napisał:
    kasiunia7777 napisał:

Coś na domowym w systemie pewnie mam nie tak, bo na innych sprawdzałem osobiście i jest ok.
    I faktycznie, pamięci ciągnie mniej.

Przeskanuj antywirusem może coś ma :P.

• #69 30 Cze 2013 20:57
    my41s
    Poziom 32  

Sprytny_Lis napisał:
    Przeskanuj antywirusem może coś ma :P.

Sprawdziłem 2-ma, nie ma. Coś mam namieszane w ustawieniach :P Od nowości bez reinstalacji, więc ma prawo coś tam nie chodzić.

Przechodząc do tematu. Tak, FF22 bierze mniej pamięci, a jego szybkość działania nie jest niższa, czy wyższa. Ogólnie wszystkie przeglądarki nie są pamięciooszczędne, ale za to możemy winić jedynie opasłe strony, obładowane flashem.

• #70 01 Lip 2013 09:17
    kasiunia7777
    Poziom 39  

my41s napisał:
    a to możemy winić jedynie opasłe strony, obładowane flashem.

To racja, lecz opera jednak pobiera dużo mniej pamięci ram przy tym samym zestawie otworzonych kart, różnica jest dość duża i ma to znaczenie dla tych którzy mają w komputerze 1GB pamięci. Czyli jednak przeglądarka też ma znaczenie.

• #71 01 Lip 2013 20:27
    Mówca Umarłych
    Poziom 14  

No właśnie te opasłe strony to one wprowadzają tyle zamieszania
    moje rozwiązanie to Firefox + ram dysk
    mulenie przeglądarki w takiej konfiguracji to historia :P

• #72 01 Lip 2013 20:43
    447988
    Użytkownik usunął konto  
  • #73 01 Lip 2013 22:02
    Sprytny_Lis
    Poziom 25  

Marcin230 napisał:
    Mówca Umarłych napisał:
    moje rozwiązanie to Firefox + ram dysk

A w temacie piszą o tym, że FF zużywa sporo pamięci RAM. Chcesz ją ograniczyć dodatkowo stworzeniem ramdysku?

koledze Marcinowi chodzi chyba o plik stronicowy

• #74 01 Lip 2013 22:14
    447988
    Użytkownik usunął konto  
  • #75 01 Lip 2013 22:54
    Mówca Umarłych
    Poziom 14  

Firefox 21 nie przekracza 512 Ram + flash 200 MB [film]
    Najczęściej za zamulenie przeglądarki odpowiada za duża ilość dodatków
    może być też pamięć podręczna
    Jaki masz rozmiar pamięci podręcznej w przeglądarce ?
    możesz zobaczyć ile ona zajmuje obecnie wpisując w adresie
    about:cache
    lub narzędzia opcje -> zaawansowane -> sieć
    jest tu też opcja wyczyść teraz
    p.s.
    tak Ramdysk to powiększenie pamięci Ram przeglądarki [sprostowanie]
    ale przez to znacznie poprawił mi się komfort pracy na przeglądarce
    mam 4GB Ramu i tak część leży odłogiem

obecnie jest już Firefox 22.0 co zostało zmienione

• #76 01 Lip 2013 23:07
    447988
    Użytkownik usunął konto  
  • #77 07 Lip 2013 01:48
    Sprytny_Lis
    Poziom 25  

przed chwilą się zdziwiłem przy 22 kartach FF22 pobiera mi prawie 1 GB ramu
    czyli zostaje 1 GB na system i inne programy

• #78 07 Lip 2013 21:02
    my41s
    Poziom 32  

Miałem okazję i sprawdziłem pod Win8Pro, FF22
    po uruchomieniu ->47MB,
    z samym onetem -> 61MB
    elektroda+forum kilka kart -> 78MB
    1 film youtube ->102MB
    przy 10 kartach -> 248MB
    Czyli nie ma tragedii, ale takie porównywanie nie ma żadnego sensu :P

• #79 07 Lip 2013 22:40
    kasiunia7777
    Poziom 39  

my41s na jakim windowsie pracujesz?

• #80 07 Lip 2013 23:51
    Sprytny_Lis
    Poziom 25  

kasiunia7777 napisał:
    my41s na jakim windowsie pracujesz?

Napisał że Windows 8 Professional

• #81 08 Lip 2013 19:07
    kasiunia7777
    Poziom 39  

Sprytny_Lis napisał:
    Napisał że Windows 8 Professional

Rzeczywiście, nie zauważyłam :d

Czy u was wersja 22 czasami zawiesza pobieranie większych plików? np plik 1GB i w trakcie np gdy pobrało się 300mb pisze, że się pobiera a tak naprawdę wszystko stoi w miejscu. Tylko z nowym firefoxem mam taki problem.

• #82 08 Lip 2013 20:58
    Sprytny_Lis
    Poziom 25  

ja ostatnio pobierałem plik ważący 14 GB i nic się nie zawiesiło cały czas pobierało z prędkością 1.2Mb/s

• #83 09 Lip 2013 11:20
    my41s
    Poziom 32  

kasiunia7777 napisał:

Czy u was wersja 22 czasami zawiesza pobieranie większych plików? np plik 1GB i w trakcie np gdy pobrało się 300mb pisze, że się pobiera a tak naprawdę wszystko stoi w miejscu. Tylko z nowym firefoxem mam taki problem.

Nic takiego nie ma miejsca. Może problem z połączeniem?

• #84 09 Lip 2013 13:20
    kasiunia7777
    Poziom 39  

my41s napisał:
    Może problem z połączeniem?

Nie mam problemu, nic mi nie zrywa, jak już się zdarza jakaś awaria łącza orange to na godzinę czy dłużej. Zawsze w tle gra radio internetowe to i radio by mi zerwało, a nie zrywa. Możliwe, że z serwerów z których pobierałam coś było nie tak lub mam coś z firefoxem 22(na 21 tego nie miałam nigdy), zdarza się to tylko czasami, ale jest to denerwujące zwłaszcza gdy nie mam wykupionego konta premium na serwerze i pliki się pobierają powoli.

• #85 09 Lip 2013 14:16
    Sprytny_Lis
    Poziom 25  

kasiunia7777 napisał:
    my41s napisał:
    Może problem z połączeniem?

Nie mam problemu, nic mi nie zrywa, jak już się zdarza jakaś awaria łącza orange to na godzinę czy dłużej. Zawsze w tle gra radio internetowe to i radio by mi zerwało, a nie zrywa. Możliwe, że z serwerów z których pobierałam coś było nie tak lub mam coś z firefoxem 22(na 21 tego nie miałam nigdy), zdarza się to tylko czasami, ale jest to denerwujące zwłaszcza gdy nie mam wykupionego konta premium na serwerze i pliki się pobierają powoli.

Znam ten ból może weź jakiś plik testowy np ze storny Vectra.pl o rozmiarze 1 gb i sprawdź czy ci zerwie

• #86 08 Lut 2014 10:20
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Firefox 26.0 (ale na kilku wcześniejszych wersjach było podobnie).
    Duże użycie pamięci. Przy 4GB RAMu dość często system zgłasza, że zbyt mało pamięci i żeby FF zamknąć. Z 2 razy FF sam się zawiesił (pewnie z braku RAMu).
    Pamięć wirtualna wyłączona.
    Obecnie:

Ale potrafi dojść do ponad 1GB + jeszcze Flash w okolicach 500MB (gra na stronie).
    Robiłem zmiany w Configu wg. kilku zaleceń, które znalazłem w internecie, ale widzę, że nie pomaga to na zbyt długo.

Jest jakaś rada, by pozostać przy FF i aby tyle pamięci nie używał?

• #87 08 Lut 2014 15:06
    kasiunia7777
    Poziom 39  

Ja osobiście nie wiem jak teraz sytuacja z samą pamięcią ram wygląda z firefox 26 nie obserwowałam, bo używam na codzień Opery na nowym silniku fakt dużo funkcji jej jeszcze brakuje, ale naprawdę świetnie sobie radzi z otwieraniem stron, dobrze przetwarza grafikę, jest szybka, bardzo dobrze wypada w testach. Jak dla mnie teraz to numer 1 mimo braku wielu funkcji, ale co nowsza wersja tym ich więcej dodają.

Masz 4GB pamięci więc dość dużo i nie wiem co ty robisz, że ci braknie, nawet jak by przeglądarka ci pobrała 2GB ram to i tak jeszcze ci zastaje sporo. Pokaż co masz w msconfig zakładkka uruchamianie.

MARCIN.SLASK napisał:

Dlaczego wyłączona? włącz.

• #88 08 Lut 2014 17:05
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

kasiunia7777 napisał:
    Ja osobiście nie wiem jak teraz sytuacja z samą pamięcią ram wygląda z firefox 26 nie obserwowałam, bo używam na codzień Opery na nowym silniku fakt dużo funkcji jej jeszcze brakuje, ale naprawdę świetnie sobie radzi z otwieraniem stron, dobrze przetwarza grafikę, jest szybka, bardzo dobrze wypada w testach. Jak dla mnie teraz to numer 1 mimo braku wielu funkcji, ale co nowsza wersja tym ich więcej dodają.

Masz 4GB pamięci więc dość dużo i nie wiem co ty robisz, że ci braknie, nawet jak by przeglądarka ci pobrała 2GB ram to i tak jeszcze ci zastaje sporo. Pokaż co masz w msconfig zakładkka uruchamianie.
    MARCIN.SLASK napisał:

Dlaczego wyłączona? włącz.

Wyłączyłem pamięć wirtualna, bo uważam, że 4GB powinny wystarczyć do standardowej pracy komputera oraz ze względu na dysk SSD.
    Mozilla Firefox 21.0 - Pobiera dużo pamięci ram. Mozilla Firefox 21.0 - Pobiera dużo pamięci ram. Mozilla Firefox 21.0 - Pobiera dużo pamięci ram.

Tak jest przy 8 zakładkach.

• #89 08 Lut 2014 17:58
    kasiunia7777
    Poziom 39  

Przy 8GB czy 16GB pamięci ram można wyłączyć pamięć wirtualną a przy 4GB lepiej żeby była włączona jeżeli masz jeszcze dysk HDD to przenieś pamięć wirtualną na niego. Nie jest dobrze jak pamięć wirtualna jest zapisywana na SSD bo to skraca jednak jego żywotność.
    Jedyne co da się zrobić, aby pamięć ram była mniej używana.

Rzeczywiście trochę pamięci ci pobiera firefox co masz otwarte w tych kartach? przy 8 kartach użycie ponad 1GB liczę z flashem sporo :D
    Chociaż jeszcze trochę ci pamięci wolnej zostaje, ale jak otworzysz więcej zakładek i jeszcze jakieś programy w tle pamięciożerne to rzeczywiście może ci zacząć brakować pamięci ram.

Jak nie jesteś mocno przywiązany do firefoxa może zobacz, po testuj jak to będzie wyglądało użycie ram na innej przeglądarce.

• #90 08 Lut 2014 18:08
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

kasiunia7777 napisał:
    Przy 8GB czy 16GB pamięci ram można wyłączyć pamięć wirtualną a przy 4GB lepiej żeby była włączona jeżeli masz jeszcze dysk HDD to przenieś pamięć wirtualną na niego. Nie jest dobrze jak pamięć wirtualna jest zapisywana na SSD bo to skraca jednak jego żywotność.
    Jedyne co da się zrobić, aby pamięć ram była mniej używana.

Rzeczywiście trochę pamięci ci pobiera firefox co masz otwarte w tych kartach? przy 8 kartach użycie ponad 1GB liczę z flashem sporo :D
    Chociaż jeszcze trochę ci pamięci wolnej zostaje, ale jak otworzysz więcej zakładek i jeszcze jakieś programy w tle pamięciożerne to rzeczywiście może ci zacząć brakować pamięci ram.

Jak nie jesteś mocno przywiązany do firefoxa może zobacz, po testuj jak to będzie wyglądało użycie ram na innej przeglądarce.

Teraz: Mozilla Firefox 21.0 - Pobiera dużo pamięci ram.

Ale zmieniła się tylko ostatnia zakładka, od tamtej pory.