Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupno wierteł koronowych do puszek elektrycznych.

18 Cze 2013 19:05 16338 10
  • Poziom 19  
    Witam
    Potrzebuję zakupić dwa wiertła koronowe do wiercenia pod puszki elektryczne. Rodzaj mocowania wieloklin (do PRWg 40). Na oku mam produkty Bormetu i Celmy.
    Czy warte są tej ceny czy może szukać coś tańszego? Jakie średnice 66mm i 85mm czy może 70mm i 90mm? Rodzaj mocowania koronki stożek czy gwint i długość trzpienia 180mm czy 420mm?
    http://www.bormet.neostrada.pl/start.htm
    http://celma.com.pl/wp-content/uploads/Osprz%C4%99t-m%C5%82otav2.pdf
    Po cenach sądzę że nie zejdę poniżej 800zł za dwa komplety, a młotowiertarki też nie chcę zmieniać.
  • Poziom 37  
    Nie bardzo rozumiem o co ci chodzi jakie wiertła koronowe :D
    Takie koronki do robienia otworów pod puszki instalacyjne elektryczne czy jakieś specjalne do przebić przez ściany?
    Bo 800zł to dużo na zakupy :D
  • Poziom 27  
    Po pierwsze w jakim materiale chcesz wiercić bo jak w betonie to tylko wiertła diamentowe bez udarowe.

Wynalazek typu wiertło koronkowe pod puszki elektryczne to jest morderstwo młotków SDS-PLUS i SDS-MAX, można raz na miesiąc wywiercić tym otwór ale nie do ciągłej pracy dla elektryka.
  • Poziom 19  
    Witam i dziękuje za odpowiedzi
    Materiał w jakim będę wiercił to pustaki max te białe wydaje mi się że średnio twarde,czasem jakaś cegła. Chcę zakupić dobry sprzęt aby mnie nie zawiódł, bo można kupić koronkę nawet za 25zł na uchwyt SDS plus czy sześciokąt 13mm do zwykłej wiertarki ale to moim zdaniem męczenie sprzętu takiego jak GBH 2-26 który ma chyba max 68mm koronką . Czytałem sporo na forum sepu na temat wiercenia polecają tam wiertła z nasypem diamentowym np. http://www.toya24.pl/media/popup.php?store=4&id=9302
    Słyszałem też o wierceniu pod puszki elektryczne z zastosowaniem wierteł przebiciowych Boscha ale to raczej droga impreza za jedno wiertło no i uchwyt SDS max.

Instrukcja zamieszczania zdjęć oraz obrazków na forum https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html [retrofood]
  • Poziom 27  
    Właśnie o takich koronkach diamentowych pisałem, wiercisz bez udaru i idzie dużo szybciej i nie katujesz sprzętu.

Oczywiście wiertarka bez udaru i o dobrym przełożeniu.
  • Poziom 13  
    Z doświadczenia wiem że, jeśli uda Ci się kupić koronkę jedno częściową to taką bierz, bo kiedy koronka i uchwyt SDS jest osobno to przy większej liczbie otworów ukręci ci się gwint na uchwycie mocującym koronkę.
  • Poziom 37  
    Niema sensu kupować drogich koronek. Wolę dwie tańsze jedną w zapasie i tyle. Jedynie trzeba czasem zrobić inne mocowanie wiertła by śruba nie wykręcała się to znaczy podkładka i podkładka sprężynująca i po kłopocie.
    Najlepsze diamenty bo ładnie płynnie wiercą, udarowe potrafią się zablokować i sprzęgło skacze, ale to głównie na pustakach MAX bo komory.
    Większość życia jak robię to tylko udarowymi bo takich się dorobiłem i daje radę.
    Zawsze kuferek gotowego na wszystko mam z sobą :D
    Kupno wierteł koronowych do puszek elektrycznych.
    Jedna z tych koronek SDS jest droga a druga taniocha :D a obie ryją ściany tak samo :D Więc niema co przepłacać.
    Jak chcesz do tej celmy to może przejściówkę jaką kupić na uchwyt i wtedy masz jakieś pole do popisu.
  • Poziom 19  
    Heh adapter wieloklin SDS plus 100zł (stare zapasy u znajomego serwisanta). Macie racje Panowie za 100zł u mnie kupi po dwie koronki 65 i 82 mm firmy Vorel a za tą cenę nawet nie dostanę trzpienia do tej koronki Bormetu. Teraz pytanie jakie średnice do zwykłych puszek 60mm wystarczy raczej 65mm,a czy do 80mm wystarczy koronka 82mm?
  • Moderator
    A jak Ci wiertło zejdzie 2 mm? To czym poprawisz? I jak wyciśniesz klej z otworu? Nie przesadzajcie z tym pasowaniem bo to tylko dodatkowe problemy.
  • Poziom 19  
    No właśnie o to mi chodzi ile "luzu" sobie zostawić na koronce te 5mm chyba za mało więc wydaje mi się że koronka musi mieć co najmniej do puszek 60 te 68mm a do 80 chyba 90mm. Więc pytam jakie wymiary wierteł.

Sprawa zamknięta. Proszę o zamknięcie tematu.
  • Poziom 11  
    Witam. Z wierteł borbetu korzystam, potoczne korony w ich wydaniu na SDS max składane wszystkie elementy sa na połączenia klinowe, nie ma co się urwać a pracuje młotem klasy 12J. Wiertło 32/820 rowniez nie mam zastrzeżeń. Marketówek na SDS plus nie polecam, kolega na nich uszkodzil uchwyt w dewalt-cie; przyjemność kosztowała go ok. 400 zł.