Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Konserwator Urządzeń Dźwigowych
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C5 - Wymiana oleju w skrzyni biegów AUTOMAT

18 Cze 2013 19:27 28569 23
  • Użytkownik usunął konto  
  • Konserwator Urządzeń Dźwigowych
  • Poziom 43  
    Kolego zdecyduj sie jaką masz skrzynie to podstawa.
  • Konserwator Urządzeń Dźwigowych
  • Poziom 39  
    lucky025 napisał:
    Olej z tego co wiem powinien być wymieniony, jeżeli się nie wymienia to i tak później się wszystko zemści, tak samo jak wymiana oleju w silniku.

Bzdury. Tak jak wyżej pisze Georges, w AL4 oleju się nie wymienia podczas normalnej eksploatacji. Olej się tam co najwyżej uzupełnia (specjalna procedura kontroli poziomu) - i to warto zrobić.
    A w przypadku gdyby była konieczność wymiany oleju (po awarii skrzyni) to i tak nie ty będziesz to robił tylko warsztat od automatów.
  • Poziom 28  
    Odpowiedział ci fachowiec z grupy PSA (najlepszy!) a ty dalej swoje.
    w pierwszym poście krytykujesz fachmanów ( A chcę wymienić to sam bo nie ufam mechanikom(jak im dałem do zrobienia rozrząd w Lagunie I to mi walnęli o 2 zęby)i dziękuje za mechaników i serwisy!!! Jeżeli ktoś umie pomóc to proszę. ), a teraz oczekujesz by któryś ci doradził.
  • Poziom 30  
    mała zmianka ;-)
    procedura sprawdzania stanu oleju również jest skomplikowana dla zwykłego użytkownika żeby nie narobił bałaganu...
  • Spec Automatyczne skrzynie biegów
    lucky025 napisał:
    Olej z tego co wiem powinien być wymieniony, jeżeli się nie wymienia to i tak później się wszystko zemści, tak samo jak wymiana oleju w silniku. Jak chcesz to nie wymieniaj ale mnie na to nie namówisz. Tak jak napisałem jest to skrzynia DPo(AL4), ale u mnie nie występuje żadna inna śruba na dole skrzyni tylko ta co do spuszczania oleju. To jak już tak odpisujecie to ile skrzyń automatycznych zastosowano w tych autach z silnikiem- (benzyna 2.0, 100kW, rok prod. 2005, hatchback)??,20??,że nikt nie wie jaka może to być? A może lepiej zrobię zdjęcie i ktoś odgadnie.

Tu masz rysunki: Citroen C5 - Wymiana oleju w skrzyni biegów AUTOMAT
  • Poziom 24  
    Siemka na you-tube jest filmik jak rusek pod domem wymienia olej w AL4
  • Poziom 43  
    lucky025 napisał:
    Witam, proszę o pomoc; niedawno zakupiłem C5 w automacie 2004r po lifcie. Zabrałem się za wymianę płynów olejów i filtrów

lucky025 napisał:
    I jeszcze na złość dziś zapaliła mi się kontrolka na desce z silniczkiem koloru żółtego i komputer pokazuje informacje "Depollution system faulty",
    lucky025 napisał:
    że przez nich straciłem 2tys

Kolego napsujesz jeszcze więcej sam grzebiąc, depolution fault mógł być spowodowany wymianą filtra paliwa.
    A to że straciłeś 2 patyki to tylko Twoja wina , że jezdzisz po tempych h...... a nie elektromechanikach.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    No patrząc na to skąd jesteś to nie dziwię się że tyle kasy wydałeś, Gniezno i okolice są słynne....

Ta sama skrzynia jest w kilku modelach renault, w żadnym z nich w programie przeglądu nie ma pozycji wymiany oleju w skrzyni, więc jak? Zmyślamy?
    lucky025 napisał:
    A ten błąd to ma wiele pod sobą usterek, ale to nie jest problem bo jak się podłączy komputer to się okaże co boli to auto.

To się uśmiałem.
    Ostatnio przyjechał mi jeden z diagnozą z "komputera" spisaną na kartce
    A tam między innymi:
    "ciśnienie paliwa, Manifold Absolute Pressure - 340mbar - poprawne."
    Pisane ręcznie i osobiście przez diagnos... cholera nie wiem jak go nazwać.
  • Poziom 39  
    lucky025 napisał:
    A ten błąd to ma wiele pod sobą usterek, ale to nie jest problem bo jak się podłączy komputer to się okaże co boli to auto.
    Każdy ma prawo zepsuć swoje auto.
    Dosyć, zamykam. Kolega Autor ma blokadę pisania do czasu przeproszenia Kolegi georgesgr.
  • Poziom 36  
    Skoro tyle naprawiałeś , to pewnie mi powiesz co jest lekarstwem na szarpanie przy zmianie przełożeń po wymianie oleju. I czym to zrobić? ELM? Gumowym młotkiem, wkrętakiem?