Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston AQXD129EU - dziwne zachowania pralki ARISTON aqxd129eu

agnieszka271 18 Cze 2013 20:21 1110 3
  • #1 18 Cze 2013 20:21
    agnieszka271
    Poziom 2  

Mam problem z pralką Ariston aqxd129eu od jakiegoś czasu zaczeła się dziwnie zachowywać(1)czasami nie można jej włączyć trzeba ponaciskać różne przyciski na panelu przednim,
    2)jak pierze to mryga kontrolkana i piszczy nad trzecim guziczkiem chyba to jest extra plukanie o ile dobrze pamietam
    3)po zakonczonym cyklu np.wlaczam program szybkiego prania i jak schodze po zakonczeniu prania na wyswietlaczu nie pisze ze cykl zakonczony tak jak to bylo wczesniej tylko przelacza sie na poczatek programu czyli na panelu jest pranie szybkie 30 minut jakos tak)
    prac pierze jak uda ja sie jakos uruchomic i wszystkie funkcje dotyczace prania czyli pobieranie i wylewanie wody dzialaja.
    Mam ogromna prosbe o pomoc tej sprawie co to moglo sie zepsuc dodam jeszcze ze pralka stoi w pomieszczeniu w ktorym jest wilgoc i pare razy stala w niewielkiej wodzie .Mam ja juz kilka lat(chyba 5 lub 6)i do tej pory nie mialam do niej zadnych zastrzerzen chodzila super teraz tez pierze tylko troche szwankuje moze ktos sie na tym zna i mi podpowie co mam robic.
    Z gory dziekuje za pomoc.

0 3
  • #2 18 Cze 2013 20:41
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

agnieszka271 napisał:
    teraz tez pierze tylko troche szwankuje moze ktos sie na tym zna i mi podpowie co mam robic.

Na pewno ktoś się na tym zna, ale po tak niejasnym opisie trudno będzie coś konkretnie poradzić. Co zrobić ? - wezwać fachowca ,który na miejscu wszystko sprawdzi.

0
  • #3 18 Cze 2013 20:42
    agnieszka271
    Poziom 2  

to jak mam opisac te wszystkie usterki?

0
  • #4 19 Cze 2013 00:05
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

agnieszka271 napisał:
    dodam jeszcze ze pralka stoi w pomieszczeniu w ktorym jest wilgoc i pare razy stala w niewielkiej wodzie .

Trzeba ją porządnie przesuszyć , wykorzystać słoneczną pogodę i wystawić pootwieraną na słońce , niech się nagrzeje . Jeśli to nic nie pomoże , to jednak wezwać serwis , elektronika jest tu skomplikowana i trudno coś radzić bez dostępu do modułu .

0