Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer nie uruchamia się.

18 Cze 2013 21:17 1029 6
  • Poziom 8  
    Witam.

Jak w temacie mój komputer nie uruchamia się, poniżej podaję podzespoły z jakich się składa :

-Płyta główna asus m2n-mx se
    -Procesor amd x64 2x2,6Ghz
    -Karta graficzna Radeon x1950 pro
    -2 x 1GB Ram kingston
    -Zasilacz Modecom Feel III 350W ATX

Problem zaczął się w dniu wczorajszym. Podczas gdy siedziałem przy uruchomionym PC, próbowałem przemiejscowić drukarkę, okazało się jednak, że kable od subwoofer'a, który znajdował się obok drukarki w dziwny sposób się poplątały i podczas przesuwania drukarki sub spadł z wysokości 1m na uruchomiony PC. Po chwili monitor przeszedł w stan wygaszenia, a następnie komputer zgasł. Od tamtej pory nie mogę uruchomić komputera gdy karta radeon x1950 jest zamontowana na płycie, po jej wyjęciu komputer normalnie się uruchamia z karty zintegrowanej, która znajduje się na płycie głównej. Składałem komputer poza obudową na tzw. "Pająka", lecz komputer włącza się dosłownie na pół sekundy(Wiatrak na procesorze i na karcie graficznej obraca się o pare stopni i zatrzymuje się) gdy radeon x1950 jest zamontowany, po jego wyjęciu PC uruchamia się normalnie. Resetowałem bios zworką, wyjmowałem baterię bez żadnych rezultatów, głośnik bios po wyjęciu radeona wydaję 1 długi i 2 krótkie dźwięki, co wskazuje, na kartę graficzną.

Dzisiaj jeszcze raz postanowiłem pokombinować z tą kartą i nie wiem co mam już o problemie myśleć.
    Karta wyjęta z płyty głównej z podpiętym zasilaniem nie pozwalała na uruchomienie PC, karta zamontowana na PC bez podłączonego do niej kabla zasilającego nie umożliwiła uruchomienia PC, karta zamontowana na płycie z podpiętym zasilaniem też sprawia, że wiatrak na niej jak i na procesorze lekko drgają po czym zatrzymują się. Sprawdzałem kilkakrotnie powyższymi metodami bez żadnych pozytywnych efektów.

Dodam jeszcze, że po upadku subwoofera na obudowe komputera, karta nie zaczęła dymić, wentylator nie zaczął przyśpieszać czy zwalniać, poporosty po chwili od upadku cały komputer się wyłączył. Dokładnie oglądałem kartę graficzną, odkręciłem wentylator i nie znalazłem żadnych ciemniejszych czy przepalonych lutów.

Być może sprzęt nie wygląda na najmłodszy ale nigdy nie było z nim problemów, nic nie było kręcone, a śmigał aż miło.

Proszę o pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Witam,
    Wygląda na zwarcie w układzie karty graficznej. Przejrzyj dokładnie połączenia na płytce grafiki. Może przesunął lub urwał jakiś element.
    Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    artaa napisał:
    często po czymś takim HDD dostaje błędów.

No i dostał. 309 relokowanych sektorów.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Czyli HDD do kosza lub na GW jak ma.
  • Poziom 8  
    Wielkie dzięki za pomoc z Waszej strony.