Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak złożyć komputer? Proszę o wskazówki.

adriannn1 03 Mar 2005 23:02 1757 11
  • #1 03 Mar 2005 23:02
    adriannn1
    Poziom 10  

Witam wszystkich!!! Mam komputer od jakiegoś czasu i nawet nieumiem go rozebrać tak aby puźniej złożyć wiem mniejwięcej która część jak sieę nazywa ale nic więcej. Prosze o jakieś wskazówki. Pozdrawiam

0 11
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #2 03 Mar 2005 23:06
    pan_slonik
    Poziom 22  

poco chcesz rozbierac? tylko po to zeby zlozyc? mozesz wszystko powyciagac bo i tak nie wlezie przy skladaniu gdzie indziej. jedynie wyciagajac proca (w aleznosci jaki on jest) mozesz go ukruszyc i bedzie sie nadawal do smietnika. lepiej zostaw wszstko w spokoju

0
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #3 03 Mar 2005 23:10
    Hrabol
    Poziom 25  

rozloz go powoli przypatrujac sie na roznego rodzaju zatrzaski jak przy pamieci po bokach zobacz ze na pamieci jest wyciecie tak aby bylo mozna ja wsadzic w jedna strone, przy karcie graficznej w mowszysch plytach tez jest zabezpieczenie przed wypieciem, karta graficzn pasuje tylko w jedno miejsce AGP, pozniej sa wolne sloty PCI tu nei ma roznicy czy najpierw np modem pozniej TV tuner czy cos innego wjescia sa kompatybilne czamai cos tam sie pokloci ale to w starszym sprzecie
    jesli jest to plyta AT to dokladnei przyjzyj sie zasilaniu czarnymi przewodami do srodka a jesli ATX to zlaczka wchodzi w jedna strone w sumie reszt tez jest prosta przy twardym dysku niebeiska zlaczka do niebeiskiej a tasma od FDD jesli stacja ma byc jako naped a to za przeplotem
    zycze milej zabawy

0
  • Pomocny post
    #5 03 Mar 2005 23:36
    Likon
    Poziom 21  

Witam

Proponuje Ci zanim zaczniesz rozkładać komputer poszukaj
    jakiś pisak ,czy jakiś inny foliopis i oznaczaj każdą część ,którą
    odmontujesz ,czy wyciągniesz.Ten sam znak dla tego co wyciągasz
    i ten sam do tego co pozostaje .Znaki powinny być niepowtażalne
    -krzyżki ,kółeczka.kropli,krski co tam chcesz) .Przy składaniu
    będziesz się nimi posłgiwał ;kropka do kropiki ,krseka do kreski itd.
    Jak rozłożysz komputer 10 razy to już żadne znaczki nie będą Ci
    potrzebne ,wszystko będziesz miał w głowie.- co i jak.
    Prawda jest taka że jak że jak nigdy nie rozłożysz komputra to
    nigdy nie nauczysz się go składać.

Życzę powdzenia

Powodzenia

0
  • #6 03 Mar 2005 23:47
    bonzo jan
    Użytkownik obserwowany

czeba zaopatrzyc sie w specjalne rekawice i ubior nie moze miec ladunkow elektrostatycznych.sweterki z lamy czy jakies welniaki na bok

0
  • #7 03 Mar 2005 23:49
    Tomcio888
    Poziom 13  

kolego bonzo czy to jest żart? :) jak do tej pory składałem komputery bez tego osprzętu i jakoś wszystko ludziom chodzi :)

0
  • #8 03 Mar 2005 23:53
    bonzo jan
    Użytkownik obserwowany

ogladales napewno tv reklama w jakims media ciol pila motorowa kompa ale moduly wkladal w rekawicy jak myszlisz dlaczego

0
  • #9 04 Mar 2005 00:54
    Danieloos
    Poziom 25  

Popieram bonzo jan komputer to troszke delikatna sprawa, kiedyś mi przy czyszczeniu komputera z kurzu ( co robie to raz w roku) poszła karta dzwiękowa, ciekawe od czego, bo ja i kolega bonzo jan chyba wiemy.

0
  • #10 04 Mar 2005 01:18
    Kolobos
    Spec od komputerów

:arrow: Danieloos
    Czym czysciles ten kurz? Bo robi sie to sprerzonym powietrzem.Jezeli robiles to inaczej to sam sobie jestes winien i nawet kombinezon elektrostatyczny Ci nie pomoze ;-)

:arrow: adriannn1
    Obejrzyj np. to:
    http://forum.pcmaniak.pl/ftopic9945.php

0
  • Pomocny post
    #11 04 Mar 2005 01:48
    LtLog
    Poziom 30  

Skoro już sprawa ze składaniem wyjaśniona to może jeszcze podam całkiem ciekawą dyskusję w której problem odpowedniego przygotowania został poruszony w tym oczywiście problem ładunków elektrostatycznych wspomnianych już powyżej.

http://forum.o2.pl/temat.php?id_p=2944452

Pozdrawiam Lt ;)

0
  • #12 04 Mar 2005 11:16
    Danieloos
    Poziom 25  

Kolobos wyjechałeś z tym sprężonym powietrzem jak by to było juz w sprzedaży kupe lat, kiedyś tego nie było i robiłem to tak: całkowicie rozbierałem komupter z obudowy wymontowywałem zasilacz i reszte obudowy do wanny i szorowanie+suszenie tego około 2-3dni, następnie wszystkie części kompa czyściłem penzelkiem i dodatkowo rozbiórka wentylatorów tz. odklejenie naklejki lub sciągnięcie zaślepki i kapłem zawsze kropelke jakiegoś płynu do oliwienia, po takim zabiegu składałem kompa.
    Wiem sama amatorszczyzna, ale tak robiłem zanim się w sklepie pokazało sprężone powietrze. :D

0