Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Reflektory większego kalibru

redondo8754 18 Jun 2013 23:46 1863 7
 • #1
  redondo8754
  Level 2  
  Witam. Nie jestem pewien czy to dobry dział, ale lepszego, prawdę mówiąc, jako kompletny laik nie znalazłem.

  Potrzebuję reflektoru większego kalibru, by trafiać nim swobodnie w niżej zawieszone chmury czy ściany wysokich budynków do czegoś co będzie podobne do Bat Signal (nie mogę wrzucić linka do grafiki, google wyświetla o co chodzi). Nie wiemy nawet gdzie tego typu cudów szukać (w zasadzie to jest najważniejsze) i jaką to powinno mieć moc by miało to szanse zadziałać.

  Za wszelkie wskazówki z góry dziękuję.
  Pozdrawiam.
 • #2
  BartekWAWRO
  Level 1  
  Widzę tutaj kolego ,że masz dosyć poważny problem, ale chyba pomyliłeś zakładki. Więc nie spamuj nam tu elektrykom i idź poszukać u wujka google.

  Pozdrawiam
  Bartłomiej Wawro
  Foe Team
 • #3
  Błażej
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Zrób sobie - duży odbłyśnik, na przykład z dużej chińskiej latarki, koniecznie na żarówkę H3, a zamiast niej, także chiński palnik ksenonowy. A jak chcesz jeszcze większy, to szukaj lustra od reflektora z lokomotywy.
  Z wysokowydajnych źródeł masz 35/55 watowy ksenon samochodowy. To na 12V. A jeśli zasilanie sieciowe, to metahalogeny. Tutaj już mocy wiele do wyboru.
 • #4
  JohnySpZOO
  Electric installations specialist
  A ja kolego proponował jakiś naświetlacz z 1000W lub większy. Pytanie tylko o jaki efekt Ci dokładnie chodzi. Są też naświetlacze dyskotekowe zewnętrzne ale za taki nąświetlacz zabulisz.
 • #5
  stasiekm
  Level 30  
  Najtańsza propozycja to PAR64 z żarówką VNSP (do testów nawet sama żarówka).
 • #7
  krzysiuc
  Level 25  
  Są tak zwane reflektory w niebo, poszukaj w googlach ceny są dość konkretne, ale efekt powinien cię zadowolić, jest to urządzenie profesjonalne do użytku na estradzie. Przykład: noc, przedstawienie w miejscowości X jestem w miejscowości Y oddalonej o 10 km w linii prostej, smuga światła z reflektora znajdowała się centralnie nad moją głową.
 • #8
  moon41
  Level 2  
  Czy ktoś wie gdzie w poznaniu mozna takie reflektory w niebo wynająć? Chodzi o te najwieksze giganty