Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Reflektory większego kalibru

redondo8754 18 Cze 2013 23:46 1722 7
  • #1 18 Cze 2013 23:46
    redondo8754
    Poziom 1  

Witam. Nie jestem pewien czy to dobry dział, ale lepszego, prawdę mówiąc, jako kompletny laik nie znalazłem.

Potrzebuję reflektoru większego kalibru, by trafiać nim swobodnie w niżej zawieszone chmury czy ściany wysokich budynków do czegoś co będzie podobne do Bat Signal (nie mogę wrzucić linka do grafiki, google wyświetla o co chodzi). Nie wiemy nawet gdzie tego typu cudów szukać (w zasadzie to jest najważniejsze) i jaką to powinno mieć moc by miało to szanse zadziałać.

Za wszelkie wskazówki z góry dziękuję.
    Pozdrawiam.

0 7
  • #2 18 Cze 2013 23:53
    BartekWAWRO
    Poziom 1  

Widzę tutaj kolego ,że masz dosyć poważny problem, ale chyba pomyliłeś zakładki. Więc nie spamuj nam tu elektrykom i idź poszukać u wujka google.

Pozdrawiam
    Bartłomiej Wawro
    Foe Team

0
  • #3 19 Cze 2013 00:13
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Zrób sobie - duży odbłyśnik, na przykład z dużej chińskiej latarki, koniecznie na żarówkę H3, a zamiast niej, także chiński palnik ksenonowy. A jak chcesz jeszcze większy, to szukaj lustra od reflektora z lokomotywy.
    Z wysokowydajnych źródeł masz 35/55 watowy ksenon samochodowy. To na 12V. A jeśli zasilanie sieciowe, to metahalogeny. Tutaj już mocy wiele do wyboru.

0
  • #4 19 Cze 2013 07:19
    JohnySpZOO
    Specjalista - Instalacje Elektryczne

A ja kolego proponował jakiś naświetlacz z 1000W lub większy. Pytanie tylko o jaki efekt Ci dokładnie chodzi. Są też naświetlacze dyskotekowe zewnętrzne ale za taki nąświetlacz zabulisz.

0
  • #5 19 Cze 2013 18:27
    stasiekm
    Poziom 29  

Najtańsza propozycja to PAR64 z żarówką VNSP (do testów nawet sama żarówka).

0
  • #7 22 Cze 2013 16:04
    krzysiuc
    Poziom 25  

Są tak zwane reflektory w niebo, poszukaj w googlach ceny są dość konkretne, ale efekt powinien cię zadowolić, jest to urządzenie profesjonalne do użytku na estradzie. Przykład: noc, przedstawienie w miejscowości X jestem w miejscowości Y oddalonej o 10 km w linii prostej, smuga światła z reflektora znajdowała się centralnie nad moją głową.

0
  • #8 07 Sty 2014 21:23
    moon41
    Poziom 2  

Czy ktoś wie gdzie w poznaniu mozna takie reflektory w niebo wynająć? Chodzi o te najwieksze giganty

0