Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki zestaw: kolumny + wzmacniacz w okolicach 1000zł. Denon PMA-860?

grcx00 19 Jun 2013 02:42 2781 5
    grcx00
    Level 2  
    Witam serdecznie. Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że mimo tego, że to mój pierwszy post, z elektrody korzystam już wiele lat i szukając/czytając znajduję wszystkie odpowiedzi na interesujące mnie pytania. W końcu przyszedł moment, żeby zadać własne pytanie. Mam nadzieję, że ktoś zechce mi pomóc :) .

Chciałbym skompletować mój pierwszy poważniejszy zestaw audio. Do tej pory słuchałem muzyki z głośników wbudowanych w komputerze przenośnym lub czasem na starym tanim zestawie głośników komputerowych 5.1. Do podjęcia decyzji poza niezadowoleniem z jakości dźwięku skłonił mnie prezent w postaci gramofonu, co zrodziło potrzebę posiadania wejścia PHONO.

* Pomieszczenie - pokój, który zamierzam nagłośnić ma powierzchnię użytkową 13,5m², natomiast powierzchnia podłogi to 20m². Różnica jest spowodowana skosami.
    * Gatunki muzyczne których słucham - tutaj jest duże zróżnicowanie, z płyt winylowych słucham jazzu i muzyki elektronicznej, natomiast z komputera wszelkich gatunków z przewagą elektroniki.
    * Jestem w pełni przekonany, że szukam sprzętu do domu, nie zamierzam nagłaśniać przy użyciu tego zestawu żadnych imprez.
    * Nie jestem negatywnie nastawiony do sprzętu używanego, ponieważ wiem, że ze starego sprzętu można wykrzesać lepszą jakość. Chciałbym jednak, żeby zestaw "jakoś" wyglądał.

Jeśli chodzi o wzmacniacz, to ze względu na bardzo wiele opinii, a także wygląd jestem praktycznie zdecydowany na wybór Denona PMA-860, oczywiście z chęcią wysłucham innych propozycji, ale sprzęt wydaje się być wart swojej ceny. Cena tego wzmacniacza to około 500zł, a więc połowa zakładanego budżetu.

Jeśli chodzi o kolumny, to w tej kwestii najbardziej oczekuję Waszej pomocy. Poszukuję kolumn, które nie są ogromne gabarytowo (na pewno nie kolumny podłogowe / najlepiej o głębokości 25-30cm), a będą potrafiły zagrać pełnym pasmem, tak żeby było słychać zarówno bas jak i wysokie tony.
    Być może wstyd się przyznawać, ale z wyglądu i gabarytowo, a także ze względu na cenę spodobały mi się kolumny STX F-130n. Jednak po przeczytaniu wielu negatywnych opinii wstrzymałem się z ich zakupem na rzecz lepszych kolumn używanych.

Mam nadzieję, że sytuacji nie opisałem zbyt szczegółowo i znajdzie się dla mnie jakieś rozwiązanie :). Dlatego też, dziękuję wszystkim, którzy zechcą się zapoznać i odpowiedzą w tym temacie.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    snoby2
    Level 15  
    Z wzmacniaczy proponuje Denona 920 (tylko cena około700), ale 860 też "klase" pokazuje.
    Uzytkowinik19
    Level 38  
    920 to koszt nie więcej jak 550zł
    Jeśli kolumny do elektroniki to szukaj Dali 505 lub 104.
    grcx00
    Level 2  
    Właśnie nie tylko elektronika wchodzi w grę.
    A na prawdę Denon 920 będzie lepszy niż 860?

Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi!
    grcx00
    Level 2  
    Jeśli to możliwe bardzo proszę jeszcze o pomoc w doborze nagłośnienia. Na allegro w przedziale cenowym do 500zł zaciekawiły mnie:

- Magnat Supreme 200
    - Magnat MC2
    - Magnat Vector 201
    - Technics SB-CS70 (SB-CS95 / SB-CS65)
    - Technics SB-C350
    - Technics SB-CD120
    - JBL TLX-30
    - JBL LX-44G
    - Acoustic Energy Aegis ONE
    - B&W DM560
    - KEF Q10
    - Canton GLE 70
    - Canton Fonum 250

Czy czymś z powyższej listy warto się zainteresować, czy szukać dalej?