Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG WAVE S533 - Padł wyświetlacz?

jakub2b 19 Cze 2013 03:53 1458 5
  • #1 19 Cze 2013 03:53
    jakub2b
    Poziom 2  

Witam,

mam następujący problem z Samsungiem Wave 533 - gdy miałem wyciszony telefon to prawdopodobnie dostałem SMSa (miałem na wyciszonym więc czułem tylko wibracje), jednak zanim go odczytałem to telefon zdążył się wygasić. Gdy spróbowałem odczytać wiadomość to telefon zamiast normalnie odpalić menu uruchomił tylko ciemnio-niebieski ekran. Zadziwiony wyjąłem baterię, włożyłem z powrotem i spróbowałem włączyć komórkę jeszcze raz. Ku mojemu zdziwieniu ekran znów zachował się tak samo, jednak telefon uruchomił wibracje charakterystyczne dla jego włączenia (trzy krótkie wibracje, które normalnie towarzyszyły pokazywaniu się logo PLUSa przy uruchamianiu telefonu). Operację powtarzałem wiele razy, jednak bezskutecznie - efekt pozostawał ten sam. Z tej okazji kieruję do znawców tematu 2 pytania:
    1) padł wyświetlacz, czy taśma? Czy może jeszcze coś innego?
    2) ile orientacyjnie kosztowałaby naprawa tego, co się uszkodziło?

Z góry dziękuję na odpowiedzi, liczę na Waszą pomoc.

Pozdrawiam.

PS. Dodam, że po podłączeniu telefonu do ładowania jest to samo - telefon zamiast pokazać animację ładowanej baterii, na wyświetlaczu pokazuje się tylko to samo co opisałem powyżej.

0 5
  • Pomocny post
    #2 19 Cze 2013 08:57
    Robert 1960

Poziom 32  

Witam !
    Wyświetlacz to koszt w granicach 30-40 PLN, taśma 20-30 PLN, ale na początek rozbierz telefon, przeczyść złącza i zobacz co się będzie działo !

0
  • #4 19 Cze 2013 13:53
    jakub2b
    Poziom 2  

Dzięki za odzew :)

Moglibyście mi jeszcze powiedzieć, jakich narzędzi w razie czego będę potrzebować by bez kombinowania sprawnie rozłożyć telefon na części i złożyć z powrotem? Z tego co widzę to z zewnątrz wystarczy mikroskopijny, tradycyjny śrubokręcik. Jak sprawa ma się w bebechach, nie muszę mieć jakiś specjalistycznych kluczyków, torxów czy czegokolwiek innego?

Podziałam najpierw z tym softem, jak się nie uda to będę zmuszony wybebeszać telefon, więc w razie czego chcę wiedzieć jak muszę się do tego przygotować.

0
  • #6 19 Cze 2013 15:58
    jakub2b
    Poziom 2  

Jesteś wielki :)

Dzięki Panowie za pomoc, daję Wam pomógł. Życzcie powodzenia w ratowaniu mojego sprzęciku ;)

Zamykam

0