Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

uszkodzony wentylator mondeo

19 Cze 2013 08:34 1581 6
 • Poziom 2  
  W moim mondeo (2005r. 2.0 TDI) w korkach temperatura wzrasta do położenia max. Dziwnie też zachowuje się klima, gorzej chłodzi a pod maską słychać dźwięk jakby takie pstryknięcie co jakiś czas. Jeśli ktoś miał podobny problem, proszę o podpowiedź... co wymienić.
 • Poziom 16  
  Moim zdaniem trzeba dobrze sprawdzić układ chłodzenia. Chodzi o to aby zwiększyć jego zdolność oprowadzenia ciepła i temperatura nie osiągała takiej wysokość. Na pewno poprawi się też wydajność klimatyzacji. Może to być przytkana chłodnica, zaklejone użebrowanie, powietrze w układzie. Ja bym poszedł tym tropem a potem szukał "pstryknięć" a może ustaną.
 • Poziom 17  
  A wentylator jak w temacie- uszkodzony?
 • Poziom 2  
  W ubiegły piątek skoczyła temperatura do MAX w korku , ale wentylator jeszcze działał.
  Przestał chodzić w poniedziałek i klima zaczęła wariować (działa naprzemiennie - chłodzi, słychać to dziwne "pstryknięcie" pod chłodnicą i zaczyna zachowywać się jak zwykły nawiew.
  Mam kilka teorii od różnych osób: termostat, wentylator lub .... uzupełnić czynnik w klimie....Sprawdzam i badam, bo perspektywa wymiany wentylatora jest kosztowna(francuski zamiennik to ok.1300zł).
  I jak tu żyć i kogo posłuchać żeby się nie wpędzić w niepotrzebne koszty...
  A może na początek na komputer - diagnoza i dopiero naprawa.
 • Poziom 19  
  przy wentylatorze masz sterownik wentylatora sprawdzasz na 2 grubych pinach + 12V na cienkim sterowanie masy na załaczenie wentylatora.Może być sterownik jak i też sam wentylator.Sprawdź te zasilania,w momencie gdy włączysz klime na tym cienkim pojawia się masa za sterownikiem też sprawdzasz czy wychodzi 12V na sam wentylator.Te cykanie to nic innego jak wzrost ciśnienia do około 25mbar i rozłącza sprężarkę.Tak że gaz nie ma tu nic do rzeczy.Takie zabezpieczenie aby nie rozsadziło układu.
 • Poziom 2  
  dzięki za wskazówki.
 • Poziom 17  
  jak masz wentylator uwalony to nic dziwnego że klima szaleje i radzę jej nie używać dopóki usterki nie usuniesz bo może układ rozszczelnić w najlepszym wypadku.