Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterowanie symulacjami 3D za pomocą zwykłej kamery

jacu007 19 Jun 2013 09:08 2610 0
 • Sterowanie symulacjami 3D za pomocą zwykłej kamery Firma eyeSight specjalizująca się w oprogramowaniu obsługującym rozpoznawanie gestów, ogłosiła, że jej najnowszy produkt jest w stanie wykrywać głębię oraz sterować symulacjami 3D jedynie za pomocą standardowej kamery bądź kamery internetowej.

  Firma mająca swoją siedzibę w Izrelu, zademonstrował możliwości swojego oprogramowania w wersji demo wykorzystując Google Earth.
  W prezentowanym filmie możemy zobaczyć osobę nawigującą przeglądem wirtualnych ulic i manipulującą Google Earth w bardzo prosty sposób unosząc jedynie rękę do góry przed monitor.  Jak twierdzi firma rozwiązanie jest w 100% programowe – co oznacza, że nie potrzebujemy nowego smartfonu lub tabletu, aby korzystać z najnowszego produktu firmy eyeSight – potrzebujemy jedynie standardowej kamery.

  Coraz większa liczba firm dodaje sterowanie gestami do swoich urządzeń. W ostatnim czasie rozwiązanie firmy eyeSight zostało zastosowane w ultrabooku Lenovo Yoga.  http://www.engadget.com/2013/06/12/eyesight-gesture-control/

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  jacu007
  Level 22  
  Offline 
  Has specialization in: systemy mikroprocesorowe, raspberry pi
  jacu007 wrote 688 posts with rating 77, helped 0 times. Live in city Dąbrowa Górnicza. Been with us since 2007 year.