Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka/Bosch - kompletnie nie reaguje

Stachu0204 19 Cze 2013 12:40 1713 1
  • #1 19 Cze 2013 12:40
    Stachu0204
    Poziom 15  

Witam!

Dokładny model zmywarki podam odrobinę później, generalnie sprawa ma się tak.
    Przycisk START sprawdzony, wygrzebany moduł wygląda tak:

Zmywarka/Bosch - kompletnie nie reaguje

Generalnie uszkodzenia i moduł wyglądają w 100% tak samo jak tu:

http://forum.electronicwerkstatt.de/phpBB/Ers..._nicht_eingeschaltet_werd-t116866f58_bs0.html

Przy czym ja z niemieckim na bakier, translator trochę mniej ale widać też. Natomiast widać tylko, że gość odpowiedzi nie dostał.

Pytanie czy ten uszkodzony triak w obudowie SOT223 to będzie taki jak pozostałe (cała reszta to Z3M Y117) i jakie są ich parametry ew. jakiś zamiennik?

Kolejna sprawa, element po lewej na moim zdjęciu (wyczytałem, że to regulator napięcia 0,5A 5V) 78M05A odrobinę zakopcił stronę płytki, do której jest przylutowany i na druga stronę ślad przygrzania się przebił, czy jest on uszkodzony? Jak to sprawdzić?

Pozdrawiam

0 1
  • #2 20 Cze 2013 14:16
    egon42
    Poziom 37  

Stachu0204 napisał:

Pytanie czy ten uszkodzony triak w obudowie SOT223 to będzie taki jak pozostałe (cała reszta to Z3M Y117) i jakie są ich parametry ew. jakiś zamiennik?
    Porównaj to się dowiesz czy te same czy inne.
    Stachu0204 napisał:
    Kolejna sprawa, element po lewej na moim zdjęciu (wyczytałem, że to regulator napięcia 0,5A 5V) 78M05A odrobinę zakopcił stronę płytki, do której jest przylutowany i na druga stronę ślad przygrzania się przebił, czy jest on uszkodzony? Jak to sprawdzić?
    Jak to jak wystarczy sprawdzić czy wychodzi z niego 5V.

0