Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Analogowy zewnętrzny dekoder TV analogowej

tedyk 19 Cze 2013 13:15 2469 6
 • #1 19 Cze 2013 13:15
  tedyk
  Poziom 2  

  poszukuję zewnętrznego tunera TV analogowej. Nie do komputera tylko do projektora. Gdzie moge takie coś znaleźć? Na Wolumenie już szukałem.

  0 6
 • Mitronik
 • #2 19 Cze 2013 13:50
  kpodstawa
  Poziom 31  

  Napisz typ projektora. Opisz także bardziej dokładnie to zagadnienie. Przykładowo: Czy chodzi o odbiornik USB, magnetowid lub nagrywarkę płyt optycznych?

  Ja nie spotkałem samodzielnego tunera naziemnej telewizji analogowej (jak dzisiejsze STB DVB-T), co nie oznacza, że nie ma takich odbiorników. W anglojęzycznej Wikipedii znalazłem definicję STB, która obejmuje także anteny naziemne VHF i UHF, jako źródła sygnałów telewizyjnych.

  Za pomocą jakiego łącza chcesz spiąć te urządzenia?

  Krzysztof Podstawa

  0
 • Mitronik
 • #3 19 Cze 2013 15:57
  tedyk
  Poziom 2  

  zrobiłem sobie na tarasie kino domowe - ekran, dekoder DVB-T i rzutnik BENQ HD.
  W domu mam talerz, z którego w salonie odbieram programy na dekodery NC+ i Polsat cyfrowy. Z dekoderów mam bezpośrednie połączenie HDMI do telewizora a oprócz tego kablem koncentrycznym z dekoderów wracam do "rozdzielnika", do którego dochodzi sygnał z anteny naziemnej. W ten sposób z rozdzielnika odchodzi 8 kabli koncentrycznych do poszczególnych pomieszczeń, w których są telewizory. I w każdym mogę odbierać cyfrowy sygnał naziemny oraz analogowy sygnał z obu dekoderów i dodatkowo z DVD.
  Chciałem ten sam patent zrobić na tarasie, doprowadziłem kabel z "rozdzielnika" ale dekodery zewnętrzne obecnie odbierają tylko programy cyfrowe i nie mam sygnału z NC+, Polsatu i DVDF.
  Ot i cała historia. Jak to rozwiązać?

  0
 • #4 20 Cze 2013 10:19
  kpodstawa
  Poziom 31  

  No, to jestem pełen uznania dla pracy włożonej w taką sieć medialną, jaką opisałeś. Jeżeli to, co nazwałeś "rozdzielnikiem" jest tzw. multiswitchem, to nie doradzę rozwiązania, bo się na tym nie znam. Mimo tego odpowiem, chociaż dla Ciebie może to być bezwartościowa pisanina.

  W mieszkaniu zrobiłem kiedyś, dużo skromniejszą od Twojej, sieć medialną na kablach koncentrycznych 75 omów z zastosowaniem pasywnych splitterów, rozdzielacza aktywnego i kilku drobiazgów. Działa do dzisiaj, ale warunki się zmieniły, więc powoli przechodzę na sieć opartą na kablu UTP i urządzenia medialne z portami LAN, ponieważ to upraszcza eksploatację. Ale Ty już zainwestowałeś w opisany sprzęt, więc oczywiście ten akapit jest czymś w rodzaju: "ja bym na Twoim miejscu...".

  Krzysztof Podstawa

  0
 • #5 25 Cze 2013 09:39
  tedyk
  Poziom 2  

  Trudno, muszę sobie jakosporadzić
  w każdym bądź razie dziękuję z odpowiedź.

  0
 • #6 25 Cze 2013 23:19
  Kpc21
  Poziom 23  

  Kiedyś były w sprzedaży takie tunery, z myślą o możliwości podłączenia do monitora komputerowego.

  Ewentualnie można w tej roli wykorzystać magnetowid VHS.

  Zależy jeszcze, jakie wejścia video ma ten projektor.

  0
 • #7 26 Cze 2013 00:33
  kpodstawa
  Poziom 31  

  Tak się jeszcze raz wczytałem w opis Twojej sieci medialnej. Rzeczywiście, jeżeli odbiorniki SAT dają na wyjściach koncentrycznych zdekodowane sygnały analogowe, to z "rozdzielnika" wychodzą sygnały zsumowane z DVB-T i odtwarzacza DVD. Takie coś robią właśnie multiswitche. W takim razie telewizory w pokojach mają głowice hybrydowe i dlatego widać na nich obrazy ze wszystkich źródeł - i analogowych, i cyfrowych.

  Na tarasie masz tylko odbiornik DVB-T, który nie przetworzy analogowych sygnałów z odbiorników SAT i czytnika DVD. Czyli rozwiązaniem byłby jakiś "multiplayer" z tunerem hybrydowym lub tylko analogowy odbiornik, o jakim napisałeś na początku, połączony równolegle z DVB-T.

  Według mnie, może nie być opłacalne kupienie używanego sprzętu - magnetowidu lub nagrywarki DVD - mogą się psuć. Multiplayery hybrydowe już znikają z rynku, zastępowane przez "czyste" DVB-T. Ale ogólnie multiplayery najczęściej mają porty LAN, więc są "przyszłościowe". Mimo krytyki zastosowania magnetowidu lub nagrywarki z powodów technicznych, ceny takich urządzeń mogą być bardzo konkurencyjne w stosunku do nowych odtwarzaczy multimedialnych.

  Krzysztof Podstawa

  0