Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Serwo do skrętu pojazdu, jaki moment

baracuda2 19 Cze 2013 15:29 1368 3
  • #1 19 Cze 2013 15:29
    baracuda2
    Poziom 13  

Witam,

chciałbym się dowiedzieć czy serwo MG995 13kg TowerPro będzie wstanie poruszać kołami skrętnymi w pojeździe czterokołowym. Tylne dwa koła będą napędzane przez silniki z wkrętarki razem z przekładniami. Koła ok. 10cm średnicy. Szkielet z aluminium. Nie wiem ile ważą te silniki z przekładnią ale zapewne w okolicach 0.5 kg sztuka. Łącznie silniki, akumulator żelowy(12V 7Ah- ok. 2kg) i konstrukcja powinny ważyć 4-5kg. Zastanawiam się też na silnikiem krokowym, mam kilka małych , ale nie jestem pewny czy dadzą rade(pobierają ok. 1A). Sterowanie serwem najbardziej by mi odpowiadało, ponieważ na panelu kontrolnym będę miał obrotowy potencjometr do regulacji konta skrętu.

0 3
  • #2 19 Cze 2013 19:48
    wojtek 9007
    Poziom 35  

Witam - wszystko zależy jak długie ramie będzie założone na serwomechanizm.
    Jeżeli centymetrowe to wtedy udźwignie ciężar 13 kg ( ale tylko udźwignie ).Natomiast
    jeżeli ramię będzie miało dwa centymetry to połowę tego. Krótkie ramię daje mniejszy
    promień skrętu- ale za to jest silniejsze.
    Pozdrawiam.

Dodano po 1 [minuty]:

Serwo do skrętu pojazdu, jaki moment

0
  • #4 22 Cze 2013 10:24
    baracuda2
    Poziom 13  

Według mnie na papierze wydają się bardzo mocne w porównaniu z innymi serwami w tej cenie. Zastosuje ramie o długości ok. 2cm więc powinno być z 7.5 kg momentu na skręt.

0