Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć laptopa acer aspire 5730Z do dekodera C+ Philips hd pvr 7201/01 ?

anulka987654 19 Cze 2013 18:47 2322 6
  • #1 19 Cze 2013 18:47
    anulka987654
    Poziom 2  

Jakim kablem można podłączyć laptopa Acer Aspire 5730Z do dekodera C+ Philips HD PVR 7201/01, tak, żeby filmy z Internetu można bylo ogladac na tv?

0 6
  • #2 19 Cze 2013 19:54
    sylvi91
    Poziom 14  

Witaj. Właściwie to szukałem czegoś innego tutaj, a twoje pytanie jest w złym dziale chyba, ale i tak pozwole sobie na nie odpowiedzieć, ponieważ wydaje mi się, że wiem o co Ci chodzi.
    Twój laptop Acer Aspire powinien posiadać złącze DVI, którym można przesłać obraz do twojego odbiornika telewizyjengo lub zewnętrznego monitora. Należy podłączyć się przewodem DVI-HDMI ponieważ telewizory w większości znanych mi przypadków posiadają HDMI. Dzwięk należy posłać oddzielnym przewodem najlepiej Jack 3.5 mm stereo do wzmacniacza lub również telewizora. W tym przypadku tuner satelitarny jest kompletnie niepotrzebny. Filmy dekoduje komputer i posyła kablem do telewizora.

Jeżeli chodzi Ci o coś innego; jak np. pozyskanie internetu z laptopa z modemem (który byłby bramą dla tunera) to wystarczy kabel Ethernet. (Nie jestem pewien co do oferowanych opcji sieciowych tunera, ale chyba są jednak bardzo skromne i You Tube, ani innych serwisów tam nie ma)
    Jeżeli chodzi Ci o coś jeszcze innego; jak przesłanie strumienia A/V z tunera Philips do laptopa Acer - to też kabel Ethernet, ale obawiam sie, że fabryczne oprogramowanie nie umożliwia streamingu.
    Jeżeli to żaden z tych przypadków, opisz problem szerzej. Pozdro.

0
  • #3 19 Cze 2013 21:26
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

anulka987654 napisał:
    Jakim kablem można podłączyć laptopa Acer Aspire 5730Z do dekodera C+ Philips HD PVR 7201/01 tak żeby filmy z Internetu można bylo ogladac na tv ?

Praktycznie nie ma takiej możliwości bo port HDMI w tym dekoderze to WYJŚCIE obrazu, poza tym przez dekoder nie "przechodzi" żaden sygnał wizyjny.

0
  • #4 24 Cze 2013 18:36
    anulka987654
    Poziom 2  

Dekoder ma jeszcze port USB 2.0 , to coś da ?

0
  • #5 24 Cze 2013 18:45
    ---trafopowielacz---
    Poziom 23  

Nie, nic to nie da.
    Jeśli dobrze zrozumiałem to chcesz podłączyć laptopa pod telewizor, tak?
    Jeżeli tak to napisz jakie masz złącza w telewizorze.
    W jaki sposób "oglądać filmy z internetu"?
    Chodzi ci o podłączenie dekodera do internetu?

0
  • #6 26 Cze 2013 20:40
    anulka987654
    Poziom 2  

Chciałam podłączyć telewizor Panasonic Viera albo dekoder pod laptopa żeby móc oglądać filmy na telewizorze z takich stron jak np. Kinomaniak itp. Telewizor ma HDMI, gniazdo CI, gniazdo karty SD, AV1, AV2 i Digital Audio out.

0
  • #7 27 Cze 2013 07:38
    ---trafopowielacz---
    Poziom 23  

Kupujesz kabel HDMI-HDMI. Jedna wtyczka do laptopa a druga do telewizora.
    W telewizorze ustawiasz wejście (input) na HDMI.

0