Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW E60 - active steering wymiana sterownika

petdog 19 Cze 2013 20:27 4566 1
  • #1 19 Cze 2013 20:27
    petdog
    Poziom 12  

Witam
    BMW e60 3,0 D 2003 rok

Klient przyjechał z błędem kąta skrętu oraz silnika pompy wspomagania, wymienił gdzieś czujnik na nowy. Po wymianie błąd nie zgasł. Zdemontowałem fotel i zobaczyłem że cały sterownik jest w wodzie, sprawdziłem całą instalacje między pompą a sterownikiem. Komputer w środku już był kiedyś grzebany i zgnił. Na drugim sterowniku kąt już jest widziany normalnie ale jest błąd złego zakodowania, prawdopodobnie klient kupił moduł z benzyny gorzej wyposażonej. Czy jest to możliwe do zakodowania za pomocą IMPY ?. Ma ktoś może opis jak to zakodować? Czy tylko drugi moduł z takimi samymi numerami ?

0 1
  • #2 30 Cze 2013 03:19
    szajbus181
    Poziom 15  

Impa jest uboga jerzeli chodzi o nowsze modele bmw. Czy sterownik jest o tych samych numerach? Jeśli nie to masz problem bo go nie zakodujesz... sprawdź jeszcze instalacje za nadkolem z przodu po prawej stronie tam lubiły się przełamywać. Bedzie tam taka plastikowa zaślepka i pod nia instalacja, rozpruj izolacje i przejżyj dokładnie przewody. A co do kodowania to potrzebny ci lepszy sprzęt np. ICOM albo KTS. Pozdrawiam

0