Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rodzielenie sygnału i zasilania 48V jednej kamery IP na cztery

mirekq 19 Cze 2013 20:45 2364 12
  • #1 19 Cze 2013 20:45
    mirekq
    Poziom 17  

Witam,
    Mam następujący problem potrzebuje jakoś bezproblemowo rozdzielić LAN i zasilanie PoE. Mam na zewnątrz budynku jednego UTP-a kat 5e ( jest tam zamontowana jedna kamera IP PoE zasilana z zasilacza buforowego 48V), wszystko działa pięknie tylko w tym miejscu muszę dołożyć jeszcze 3 takie same kamery - łącznie w tym punkcie mają działać 4 kamery IP PoE na jednej skrętce :)

Proszę o pomysły lub gotowe rozwiązania- z góry mówię że dociąganie dodatkowych przewodów nie wchodzi w grę.

0 12
  • Sklep HeluKabel
  • #2 19 Cze 2013 22:48
    seba691
    Poziom 14  

Rozwiązanie jest proste, wystarczy założyć switcha z możliwością zasilania kamer po PoE.

0
  • #3 19 Cze 2013 22:56
    ryba884
    Poziom 18  

Oczywiście jak jest tam dostępne zasilanie 230V.

0
  • #4 20 Cze 2013 06:31
    maly_smok
    Poziom 21  

Nie musi byc230v, sa switche zasilane 48v i POE

0
  • Sklep HeluKabel
  • #5 20 Cze 2013 08:37
    treborsz
    specjalista-kamery przemysłowe

Konieczne jest oszacowanie/sprawdzenie mocy pobieranej przez wszystkie odbiorniki w tym punkcie: kamery (o ile dobrze zrozumiałem - zewnętrzne) oraz ewentualny przełącznik zasilany PoE, a następnie porównanie wyniku z wydajnością zasilacza buforowego (z uwzględnieniem ewentualnego spadku napięcia pomiędzy zasilaczem buforowym a punktem dystrybucyjnym (z treści wpisu nie wynika jednoznacznie, gdzie znajduje się zasilacz buforowy 48V).

0
  • #6 20 Cze 2013 09:49
    mirekq
    Poziom 17  

W miejscu gdzie rozdzielamy NIE MA 230V
    Mam tam tylko jednego UTP-a

Teoretycznie mogłby być switch PoE ale musi być zasilany z 48V mogę rozszyć skrętkę (znacie takie modele switch PoE który potrzebuje tylko 48V DC do zasilania?)

I kolejny problem calość ma wisieć na eleganckiej elewacji ( zrobiona z kamienia) nie ma jak chować urzadzeń, czyli w grę wchodzi tylko puszka natynkowa, jak najmniejszych wymiarów).

Kolego troboszu pomińmy kwestię spadków itp. po wstepnych wyliczeniach ta kwestia jest drugorzędna, podaj proszę model przełącznika PoE zasilanego 48V.
    Dzięki

0
  • Pomocny post
    #7 20 Cze 2013 10:03
    treborsz
    specjalista-kamery przemysłowe

treborsz napisał:
    Konieczne jest oszacowanie/sprawdzenie mocy pobieranej przez wszystkie odbiorniki w tym punkcie: kamery (o ile dobrze zrozumiałem - zewnętrzne) (...) a następnie porównanie wyniku z wydajnością zasilacza buforowego

Jaka jest maksymalna moc kamer?
    Jaka jest wydajność zasilacza buforowego?
    To są kluczowe sprawy. Pominięcie "ewentualnego" spadku napięcia na przewodach nie wnosi wiele do rozważań.

Przykładowy prosty sposób rozdzielenia zasilania (bez udziału przełącznika PoE) - rozwiązanie do kamer analogowych, ale może być wykorzystane także do kamer IP. Dodatkowo nalezy zastosować przełacznik sieciowy.

Przykładowy prosty sposób rozdzielenia zasilania przy zastosowaniu przełącznika PoE.

0
  • Pomocny post
    #8 20 Cze 2013 12:43
    Marek31415
    Poziom 31  

mirekq napisał:
    ....podaj proszę model przełącznika PoE zasilanego 48V.
    Dzięki

Cisco SG100D-08P-EU. Dołączony zewnętrzny zasilacz ma parametry 48V/1.2A.

0
  • #9 20 Cze 2013 12:53
    ryba884
    Poziom 18  

maly_smok napisał:
    Nie musi byc230v, sa switche zasilane 48v i POE

A rozważyłeś bilans prądowy? Jeśli nie ma tam 230V to można kombinować z rozszyciem skrętki i daniem mocniejszego zasilacza na początku. Jednak przy dużym obciążeniu dochodzą spadki napięcia na przewodzie. Za mało danych by to policzyć.

0
  • #10 20 Cze 2013 13:32
    Reeltime
    Poziom 15  

Kolego Mirekq
    Kilka informacji niezbędnych aby zaproponować "gotowe" rozwiązanie:
    1. typ już zainstalowanej kamery lub standard PoE w jakim pracuje (af/at) oraz typy lub standardy dodatkowo planowanych kamer.
    2. odległość mierzona "po kablu" od zasilacza buforowego
    3. czy rozmiar puszki aby pomieściła pudełko o wymiarach 150x120x30 mm jest akceptowalny?

0
  • #11 20 Cze 2013 13:33
    Korgoth
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne

Tak jak Marek31415 napisał, SG100D albo nawet SF100D-08P i do tego kamery które pobierają mało prądu, np. ACTi D82, tylko 4.8W

0
  • #12 20 Cze 2013 18:54
    mirekq
    Poziom 17  

Dzięki Panowie,
    Co do bilansów prądowych i spadków napięcia w kontekście poboru mocy to temat pominąłem nie ze względu na to że go lekceważę, ale dlatego że go już przeliczyłem i problemu z tym nie bedzie.
    Dokładnie o takie konkretne modele mi chodziło, znacie ew coś tańszego w takiej wersji zasilania?, jest opcja że będę potrzbowal tego kilkanaście i wtedy kwota będzie nie bagatelna....

0
  • #13 24 Maj 2014 18:45
    mirekq
    Poziom 17  

Rozwiązanie jest dość proste z xPoE6 ATTE.

Odpina się RJ45 od kamery i wpina na port LAN+PoE In do xPoE6, switch sam się zasila z 48V i rozdziela LAN i PoE na 4 kamery.
    Ten xPoE6 mają dostępny w wersji w obudowie hemetycznej więc wystarczy przykręcić do ściany i przepiąć RJ-ty 5 min roboty i rozwiązuje problem odległości LAN-u od rejestratora i jednocześnie daje możliwość rozdzielenie sygnału na 4 kamery IP PoE.
    230VAC w miejscu rozdzielania nie jest potrzebne.

W załączniku karta katalogowa.
    http://www.atte.pl/produkty/akcesoria-dla-telewizji-ip/xpoe6

Rodzielenie sygnału i zasilania 48V jednej kamery IP na cztery

Jeśli ktoś ma jakieś pytania to proszę pisać choć praktycznie nie da się tego źle podłączyć :D

0