Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Golf IV , kontrolka ABS i migajaca kontrolka hamulca recznego

Hoody_89 20 Jun 2013 07:39 32187 5
    Hoody_89
    Level 9  
    Witam, moje zapytanie dotyczy owego problemu kontrolek, podczas mocniejszego hamowania badz dluzszej jazdy i czestym hamowaniu zapalaja mi sie obydwie kontrolki przy czym tez jest sygnal dzwiekowy( piszczy 3 razy) , nie mam mozliwosci podlaczenia kompa do golfa a chcialbym wiedziec co moze byc przyczyna, napewno mam juz do wymiany tarcze i klocki hamulcowe , i tez jestem ciekaw czy przyczyna moga byc zuzyte klocki? czy taki golf moze miec takie cos jak czujnik zuzycia okladzin hamulcowych? czy moze obie kontrolki informuja o uszkodzonym czujniku ABS?
    jarekautomotor
    Level 13  
    może być wszystko czujnik instalacja sterownik .podłacz pod kompa zyskasz wiele czasu na naprawe.
    Golf90
    Level 23  
    A może zamiast kompa, trzeba by było najpierw sprawdzić POZIOM płynu w zbiorniczku. CO NIE?
    Staszek49
    Level 35  
    Jak wyżej - sprawdź poziom płynu. Jeśli chodzi o czujnik zużycia klocków hamulcowych, to informuję, iż np. w moim Golfie IV tdi, model 2000 r. jest już instalacja (kabel z wtyczką przy lewem kole). Z uwagi na nowe klocki założone przez poprzedniego właściciela tj. zwykłe, bez czujnika, a które jeszcze są w dobrym stanie, nie zmieniałem na klocki z czujnikiem. Nie badałem też, czy instalacja "podpięta" jest pod kontrolkę w zegarach. Dodaję, że jazda na zaciągniętym hamulcu ręcznym też daje efekt dźwiękowy. Jeśli te sprawdzenia nie dadzą efektu, to sprawdź też instalację czujników ABS (przy każdym kole), lub udaj się do elektronika na badanie kompem.
    Hoody_89
    Level 9  
    poziom plynu jest ok, golf tez jest z 2000 roku , dzis jedzie na diagnostyke, czy klocki hamulcowe z czujnikiem zuzycia sa duzo drozsze?
    Golf90
    Level 23  
    Różnica w cenie jest minimalna, a w niektórych przypadkach kosztują tyle samo.