Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz gitarowy i laptop/komputer

IIISe7eNIII 20 Cze 2013 08:23 6252 4
  • #1 20 Cze 2013 08:23
    IIISe7eNIII
    Poziom 1  

Witam.
    Tak, jak w temacie chciałbym podłączyć wzmacniacz gitarowy do laptopa, ewentualnie do stacjonarnego PC. Posiadam 2 wzmacniacze, pierwszy - którego chciałbym właśnie podłączyć pod komputer - jest to Stagg 15 GA DR i drugiego 100W Marshalla. Ogólnie rzecz biorąc zależy mi tylko na tym, żeby podłączyć te 15-stke do komputera, bo podejrzewam, ze 100 mogłaby mi coś w komputerach uszkodzić.

Zależy mi w głównej mierze na laptopie, ponieważ często zdarza mi się podłączać gitarę do laptopa ( port USB) będąc u przyjaciół - również gitarzysci , ale dźwięk puszczany na zwykłych głośnikach nie jest wystarczający ( brak mu barwy, mocy, itp - moim zdaniem wynika to z konstrukcji i przeznaczenia sprzętu - niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę :) )

Chciałbym uzyskać odpowiedz na następujące pytania:
    - Czy podłączenie tego wzmacniacza do gniazda słuchawek ( wejścia mini-jack) w laptopie może mi je uszkodzić / uszkodzić laptopa / itp.?
    - Jakie czynniki mam brać pod uwagę przed próbą podłączenia? Czytałem trochę na ten team i było w owych artykułach mowa o różnicy potencjałów wejscia/ wyjscia? Gdyby mógłby ktoś mi to wytłumaczyć, napisać jak to sprawdzić,czy są też inne czynniki, itp. Byłbym wdzięczny.

Po prostu chciałbym uniknąć spalenia/ zniszczenia sprzętu, które wiązałyby się z kosztami.

Gdyby były potrzebne jakieś dodatkowe informacje to postaram się w miarę
    możliwości szybko odpisać i przepraszam jeśli pomyliłem działy , wówczas prosiłbym o przeniesienie tematu :)

0 4
  • #2 20 Cze 2013 12:57
    Paweł Szeredi
    Poziom 17  

Jeśli wzmacniacz jest prawidłowo zbudowany i nie uszkodzony nie mam możliwości aby spalił laptopa. Spokojnie możesz podłączyć wejściem liniowym. (wejście gitarowe będzie zbyt czułe)

1
  • #3 20 Cze 2013 13:08
    2222198
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 20 Cze 2013 14:33
    michald
    Poziom 29  

W laptopie jest wyjście sygnału na słuchawki i można je wykorzystać z powodzeniem do podpięcia pod oba wzmacniacze.
    Aby tego dokonac niezbędne są przewody z wtykami o odpowiednich standardach użytych w obu urządzeniach.

Laptop nie ulegnie uszkodzeniu bo to on jest w tym przypadku źródłem sygnału i przy zbyt wysokim poziomie ustawionym na mikserze w laptopie dojdzie do przesterowania obu wzmacniaczy i to one mogą lecz nie musza spowodować uszkodzenia zestawów głosnikowych dlatego proponuję przed podaniem źródła z laptopa po włączeniu i ewentualnym wygrzaniu wzmacniaczy ustawć pokrętło "volume' na mininimum a nastepnie dopasować poziom z laptopa tak aby nie doszło do przesteru.

0
  • #5 02 Wrz 2013 12:07
    Tremolo
    Poziom 43  

Lepiej jest sygnał już przetworzony przez symulacje kolumny lub reduktor podpiąć pod wejście liniowe laptopa i tak nagrywać (tudzież dostosowane mikrofonowe). Wówczas ze 100W marshalla uda nam się prawidłowo nagrać sygnał zawierający prawie wszystkie elementy brzmienia (kompresje, dynamikę, harmoniczne), niż odwrotnie. Chyba, że laptopa używasz jako efektora (efektu gitarowego). Wtedy jeśli chcesz nagrywać, trzeba użyć najlepiej mikrofonu, dwóch kart dźwiekowych lub drugiego laptopa by uniknąć opóźnień.

0