Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pionier - W głośnikach grają tylko gwizdki

20 Cze 2013 09:45 894 2
 • Poziom 12  
  zakupiłem od znajomego głośniki Pionier 350w 3-drożne (stare). Po miesiącu padł jeden głośnik (grają tylko gwizdki) później po tygodniu padł drugi (też grają tylko gwizdki). Głośniki były podłączone do radia JVC (radio nowe). Padły ze starości czy przyczyną mogło być złe podłączenie?
 • Poziom 39  
  Przyczyną mogło być symulowanie efektu niewyważonego koła na maksa (umc umc umc).
  Na poważniej to przyczyn było zapewne wiele. Zużycie, przeciążenie (teraz lub wcześniej) uszkodzenia mechaniczne powodujące otarcia cewki, prąd stały na wyjściu wzmacniacza .. . Głośniki grające w normalnych warunkach szybciej stracą zawieszenie niż upali się cewka. Sprawdź czy na wyjściu z radia nie ma prądu stałego, nie kupuj sprzętu który już za swoje dostał i użytkuj w zakresie do którego został stworzony. Silne zniekształcenia informują o tym, że głośnik jest przeciążony pozostawienie go w takim stanie przez dłuższy czas powoduje odejście do krainy upalonych głośników. Jeśli ciśnienie akustyczne ma być większe trzeba kupić głośniki o większej mocy i co za tym najczęściej idzie średnicy.
 • Poziom 12  
  Dokładny model radia to JVC KD-R431. Co będzie kiedy prąd stały będzie na wyjściu wzmacniacza i skąd mam wiedzieć kiedy dźwięk jest zniekształcony?