Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung NP300E5C-A01PL - usunięta partycja Recovery

19 Cze 2013 16:47 4023 9
 • Poziom 9  
  Witam. Otóż chciałem dziś zrobić reinstalację systemu (windows 7) z Samsung Recovery, ale jakimś dziwnym sposobem zawieszał mi się przy tym. No więc postanowiłem, że zreinstaluję system z płytki, którą to dostałem przy kupnie laptopa (System Recovery Media, niebrandowany system). I tu zaczyna się problem, bo przypadkiem usunąłem nie tę partycję co trzeba, a mianowicie ukrytą partycję recovery, wystraszyłem się i spróbowałem odpalić tegoż to recovery przy pomocy F4, ale niestety wyskakuje mi błąd o MBR. Po instalacji systemu wszedłem do zarządzania dyskami w Windowsie i zobaczyłem tam tę ukrytą partycję, tyle, że była to partycja z nieprzydzielonym miejscem, pomyślałem, że utworzę na niej partycję NTFS (25GB) i zainstaluję partycję recovery od nowa, co jak się później okazało nie jest prostą i prawdopodobnie niemożliwą rzeczą. Chciałem zapytać czy można jakoś wgrać partycję recovery na nowo tak jak to miałem po kupnie laptopa, czy już koniec tego typu partycji na moim laptopie i pozostaje tylko opcja instalacji systemu z płytki lub pendrive'a. Laptop Samsung NP300E5C-A01PL
 • Poziom 39  
  Jeżeli nie doszło do nadpisania danych, to narzędzie testdisk powinno wykryć i przywrócić usuniętą partycję.
 • Poziom 9  
  Jeżeli chodzi Ci o dane z partycji recovery to chyba nie są już do odzyskania (mogę być w błędzie), ponieważ jak już wcześniej wspomniałem partycję sformatowałem. Sama partycja jest widoczna, wygląda to tak:
  Samsung NP300E5C-A01PL - usunięta partycja Recovery partycja "nowa" była partycją z Samsung Recovery Solution 5
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Zobaczmy jeszcze okno Partycje po otwarciu dysku 0 przez DMDE
 • Poziom 9  
  Wygląda to następująco: Samsung NP300E5C-A01PL - usunięta partycja Recovery Zastanawia mnie także co oznacza wpis "znajdź" pod partycją "nowy", byłbym wdzięczny za wytłumaczenie po krótce.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Znalazł nieco większy wolumin "Nowy" na podstawie kopii bootsektora.
  Możesz sobie zaznaczyć i kliknąć [Otwórz wolumin] czy coś jest.
  Jak formatowałeś, normalnie czy szybko?

  Jeszcze poskanuj - kliknij [Szukaj NTFS] i spod przycisku [Partycje] zaznacz "Nowy"... - zobacz co znajdzie, otwórz wolumin itd.

  To tyle na szybko, jakby się uprzeć to można szukać po sygnaturach ale skoro masz nośnik System Recovery Media to IMO szkoda czasu.
 • Poziom 9  
  Ku mojemu zdziwieniu po przeskanowaniu partycji "nowy" ukazało się sporo plików i nieco folderów, które na dodatek nie są puste i niektóre z nich zajmują po 4GB. Daje zrzut ekranu: Samsung NP300E5C-A01PL - usunięta partycja Recovery Zapomniałem powiedzieć, formatowałem szybkim formatowaniem.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Ok to jak chcesz odzyskuj co się da do jakiegoś folderu na D: lub E: zachowując strukturę katalogów.
  Na oko to jeszcze przydałyby się foldery z plikami \boot, \sources
  (w razie czego w Narzędzia masz Szukaj...)
 • Specjalista HDD Recovery
  Jest to efekt formatowania.
  O tej jeden krok za dużo gdyby nie to łatwość przywrócenia była by bardzo prosta.

  W sumie chyba najlepiej odzyskać ale to nie jest wszystko co było by trzeba zrobić.
  Partycje Recovery trzeba odpowiednio ustawić pytanie jak zareaguje program z płytek na taka partycję z przywróconymi plikami.
 • Poziom 9  
  Problem rozwiązany niestety w nieco inny i bardziej drastyczny sposób niż chciałem.
  Otóż stworzyłem partycję za pomocą Samsung Recovery Solution 5 - Admin Tool. Partycja recovery jest na swoim miejscu z tym, że jedynym sposobem jej stworzenie było całkowite partycjonowanie dysku od nowa - czyli wszystkie dane z dysku poszły w siną dal. Niemniej dzięki za udzielone odpowiedzi, przynajmniej nauczyłem się odzyskiwać dane. :)