Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung CLP - 325w po zmianie hasła nie udaje się zalogować

20 Jun 2013 10:55 4104 4
  • Level 10  
    Witam, kupiłem CLP-325W na Allegro poekspozycyjna z 12 miesięczną gwarancją sprzedawcy z wydrukowanymi 50 stronami, pełnymi tonerami dodatkowo z "wiecznymi chipami". Wszystko super itp... drukarka została podłączona po WiFi, skonfigurowana i tu nastąpił problem - zmieniłem ID i hasło do Samsung SyncThru Web Services. Nowe ID i dwukrotnie podane hasło zostało przyjęte. Niestety w chwilę po tej operacji już nie udało mi się ponownie zalogować. Nie działa ani moje nowe, ustalone hasło z ID ani też standardowe. Napisałem w tej sprawie do Samsunga, niestety odpowiedź, którą otrzymałem nie przynosi efektów:

"Proszę spróbować zalogować się na dane:
    User/login: admin lub puste pole
    hasło: 8 ostatnich znaków adresu MAC urządzenia(informacja powinna znajdować się bezpośrednio na urządzeniu lub w raporcie wydrukowanym z samego sprzętu). "

pustego ID nie przyjmuje, 8 znaków MAC adresu próbowałem z dwukropkami i bez - nie działa. Podobno nie ma sposobu na reset drukarki do ustawień fabrycznych... dziwne, pan konsultant polecił mi, z racji, że to MOJA WINA!!! odpłatną naprawę w serwisie Samsung. Lekka kpina, skoro przeprowadziłem wszystko zgodnie z procedurą a hasło nowe jak i domyślne nie działa.

Pytanie do znawców - w jaki sposób zresetować drukarkę do ustawień domyślnych? Chyba jest na to jakiś sposób?
    Niestety wyczytane na innych formach informacje:
    1. przy wyłączanej drukarce nacisnąć trzy klawisze "WPS, Cancel i Power" - drukarka "uruchomi się nie do końca"
    2. wyłączyć zasilanie - przez odłączenie kabla
    3. odczekać "kilka minut"
    4. podłączyć zasilanie - uruchomić drukarkę - powinna być "dziewicza" bez zapisanych ustawień

NIESTETY TO TEŻ NIE DZIAŁA!!!

Nie uśmiecha mi się specjalnie gnać do serwisu tylko dlatego, że niekompetentny konsultant nie zna sposobu na przywrócenie ustawień domyślnych drukarki.

• Level 34  
    oto rozwiązanie:
    1. Naciśnij przycisk Menu.
    2. Naciśnij prawą lub lewą strzałkę, aż pojawi się sieci, a następnie naciśnij przycisk OK.
    3. Naciśnij prawą lub lewą strzałkę, aż pojawi czyszczenia ustawień, a następnie naciśnij przycisk OK.
    4. Wybierz Tak i naciśnij przycisk OK.
    Po zakończeniu czyszczenia drukarki ustawienia sieciowe, odłącz ją na kilka sekund, a następnie podłącz ponownie.
    5. Wszystkie ustawienia sieciowe (w tym hasła SWS) zostaną zresetowane. Gdybyś ręcznie skonfigurował: IP, informacje, lub były podłączone do sieci bezprzewodowej, trzeba będzie ponownie wprowadzić te ustawienia
    Logowanie domyślnie z powrotem to admin i hasło sec00000.

• Level 34  
    przepraszam ale nie do końca sprawdziłem.

Jedyny sposób który znalazłem, to Twój sposób opisany wyżej.
  • Level 10  
    Zapytanie: czy komuś się udało odblokować hasło i login na tej drukarce ?