Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co lepsze pmp 5000 czy pmp 6000?

20 Cze 2013 13:12 3105 21
  • Poziom 17  
    Witam korzystałem z behringera pmp 5000 niestety siadły mi potencjometry które są nie do kupienia na obecną chwile , nie mam na tyle pieniądzy żeby kupić jeszcze jedną końcówkę na górki dlatego potrzebuje powermixera i teraz który lepszy pmp 5000? czy pmp 6000? kolumny które chce do niej podpiąć to st15rx Proszę o szybką odpowiedź i poradę ponieważ w sobotę gram ;) który kupić ? następny pmp 5000 czy juz lepiej pmp 6000
  • Poziom 25  
    Z potencjometrami do Behringera jest kilka możliwości kombinacji, ucinanie nóżek itp, chodzą jak oryginały, kwestia tylko wlutowania przez dobrego specjalistę. Dziwne to całe podejście was młodych do sztuki, kupuję bo? Bo mam satysfakcję, że zagram na swoim sprzęcie? Nie jesteśmy wszechwiedzącymi, nie znamy całości twojego sprzętu, żeby wskazać ci palcem co masz kupić. Myślę, że jeśli dysponujesz już dość sporymi pieniędzmi, tysiąc-półtora tysiąca złotych, to powinieneś być na tyle dojrzały i wiedzieć jak je wydać. Gdybym ja był w takiej sytuacji jak ty, albo na szybko naprawiłbym sprzęt w serwisie sprzętu audio, a jeśli nie to na szybko pożyczył coś na podmianę, a dopiero po zagranej i rozliczonej sztuce zastanawiał się nad zmianą sprzętu i opłacalnością takiego rozwiązania.
  • Poziom 17  
    Tak to prawda ze powinienem sie zastanawiać nad tym dopiero po zagranej imprezie w sobotę ale nie mam skąd pożyczyć zastępczego powermixera dlatego tego starego co mam teraz jak go naprawią lub cos z nim zrobią chce zostawić w razie właśnie takiej sytuacji a teraz jestem pod kropką ponieważ w sobotę granie a ja jestem bez powermixera dlatego chce wiedzieć co by było z tego lepsze i jestem w stanie zajechać nawet dzisiaj do sklepu i odebrać tylko chce opinie usłyszeć na temat tych dwóch pmp 5000 i pmp 6000 , kwota jaką aktualnie dysponuje to 2500 zł
  • Poziom 25  
    Popraw ten słowotok, bo z tego dalej nic nie rozumiemy. To nie lepiej jakąś końcówkę mocy zakupić? 2500zł to jakby się uparł, dwa t.ampy i crossover z casem, albo jakiś t.amp i dobry brzmieniowo mikser. Kolego nie znamy dalej twoich potrzeb, tak jakbyś się pytał, czy kupić samochód osobowy czy ciężarówkę.
  • Poziom 28  
    Za tą cenę kupisz w miarę dobrą końcówkę i mikser. Nie wiem czemu chcesz się pchać w powermiksery.
  • Poziom 22  
    piotrdx626 napisał:
    Za tą cenę kupisz w miarę dobrą końcówkę i mikser. Nie wiem czemu chcesz się pchać w powermiksery.

Tym bardziej powermixery behringera. Lepiej zainwestować więcej i mieć pewny sprzęt, niż martwić się o pożyczenie nagłośnienia od kogoś, bo akurat dzisiaj taniemu powermixerowi (behringerowi) nie będzie chciało się pracować ;)
  • Poziom 25  
    Behringer i pewny sprzęt??? :D Kolego niestety, ale pewny sprzęt dla mnie to marki typu ADS, draus, z zagranicznych QSC EV, Lab gruppen i inne wiodące. Miałem już okazje użytkować kilkanaście sztuk stołów Behringera, łącznie z powermikserami i praktycznie każdą coś bolało, zimne luty, moc z kosmosu. Power mikser jest dobry do szkoły, na szybkie i małe sztuki typu konferencje, a nie na użytek dla mobilnego DJa czy też zespołu na żywo. A my dalej nie wiemy czy kolega jest zespołem, czy DJem, czy też może pseudofiremką...
  • Poziom 22  
    Przepraszam, chyba zostałem źle zrozumiany. Proszę przeczytać post wyżej, a potem mój post. To właśnie powermixery behringera określiłem jako "ten tani powermixer, któremu nie będzie chciało się pracować".

Również mam bogate doświadczenie z produktami firmy behringer, niestety jedynie negatywne.
  • Poziom 17  
    Jestem Dj gram od imprez kameralnych po imprezy na wolnym powietrzu , powiem tak mam pmp 5000 juz 8 lat i powiem szczerze nigdy mnie nie zawiódł aż do teraz bo potencjometr na sumie wysiadł i gram często bo co sobotę lub co 2-gą sobotę jedynym minusem jest dla mnie to że teraz trudno dostać taki potencjometr a reszta była super dlatego trudno mi zrezygnować z tego powermixera na nim miałem odsłuchy a resztę przez to co w case i świetnie mi grało
  • Poziom 25  
    Kolego jeszcze raz proszę popraw pisownię, piszesz jak dziecko w 1 klasie podstawówki, bez kropek, przecinków, słowotok! No to w jednym z moich Berków wymieniałem potencjometr w znajomej firmie, z racji na brak sprzętu do lutowania za jakieś 25zł, tutaj by doszły jeszcze sprawy robocizny. Nóżki trzeba było ucinać bo potencjometr z jakiegoś innego stołu, ale pracuje bez zarzutu. Przecież chyba się da ustawić sumę raz i jej nie ruszać, to chyba jedna z najważniejszych zasad realizacji dźwięku. Chyba, że jest jakiś element uszkodzony na płycie miksera, również miałem taką usterkę, przy wyższym sygnale mikser przesterowywał się i odcinał sygnał na jednym z kanałów sumy, drugi działał poprawnie.
  • Poziom 17  
    "Przy wyższym sygnale mikser przesterowywał się i odcinał sygnał na jednym z kanałów sumy, drugi działał poprawnie". Dokładnie tak się też dzieje, ale ja w moim mam tak, że w potencjometrach te igiełki są 4 po dwa po bokach, a teraz trudno taki dostać bo igiełki są od czoła 4 razem. A takie pytanie, czy to prawda, że Behringery robią na częściach japońskich i niemieckich i dlatego trudno dostać części do japońskiego, a łatwiej do niemieckiego?
  • Poziom 25  
    No to te tak jak to nazywasz igiełki, jeśli mówimy o nóżkach wlutowanych w laminat, ucina się w zależności od konfiguracji potencjometru, znajomy z serwisu sprzętu estradowego wlutowywał mi suwak, który jak się okazało trzeszczał, ale z powodu tej dziwnej usterki. Dlatego też odradzam już zakup po raz enty tego powermiksera.
  • Poziom 28  
    Tak jak wcześniej było wspomniane. Mikser i końcówka. Napisz ile kanałów potrzebujesz i co chcesz podłączać.
  • Poziom 17  
    Witam byłem dzisiaj w salonie muzycznym i zauważyłem mikser SL3242fx-pro so sądzicie ? postanowiłem ze dokupię końcówkę i górki będą wpięte osobno a nie z pmp 5000, co sądzicie o tym mikserze ?

Dodano po 5 [minuty]:

Znaczy chciałem napisać ze osdłuchy puszcze inaczej a górki inaczej tzn , z kanałów sub 1,2,3,4 wepnę końcówki a z gniazda main wepnę odsłuchy
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    Powiem tak jestem Dj z reguły gram ,ale mam tez wiele zamówień na średni plener nagłośnić wiec zdarzyło mi sie tak że po prostu brakło kanałów dlatego jakoś ten sl.... przypadł mi do gustu i to ze ma sub podzielony na grupy czego nie miał pmp 5000
  • Poziom 25  
    Kolego znowu upierasz się przy Behringerze, ciekaw jestem, czy kiedykolwiek rozbierałeś swojego PMP żeby nawet wyczyścić, rozbierz SL, ściągnij setkę nakładek na potencjometry. Druga sprawa behringer brzmi najsłabiej z tej niskobudżetowej a w miarę możliwej serii stołów, porównaj sobie Allena bądź Soundcrafta. Po trzecie, czy nie za bardzo mierzysz siły do możliwości? Ledwo potrafisz obsługiwać sprzęt(czytałem twoje posty), nie znasz swoich potrzeb, nie rozumiesz pewnych zjawisk a chcesz oblatywać sztuki na 32 kanałowym stole? Coś mi tu nie gra, zostaw profesjonalne sztuki dla firm, a sam zajmij się nauką prowadzenia imprez i innych malutkich sztuk.
  • Poziom 17  
    kolego krzyciuc , może nie znam konkretnie instalacji sprzętu ale obsługę znam , a pytam nie po to że z nie wiedzy lecz dla upewnienia , jestem po szkole akustyka i po kursach Dj , a to że pytam to dla pewności "kto pyta nie błądzi"

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    GM
  • Poziom 25  
    To kolego pochwal się jaka w końcu decyzja zapadła, zagrałeś tę sztukę i na jakim sprzęcie? Względnie jeśli kupiłeś pmp 6000 opisz jego realną moc, brzmienie itp. skoro zadałeś pytanie dokończ do końca temat, być może ktoś będzie potrzebował za jakiś czas pomocy w podobnej sprawie.
    Moderowany przez Grzegorz Markowski:

Dygresję małą usunąłem.
    3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.
    GM

• Poziom 17  
    Nie kupiłem pmp 6000 ,pożyczyłem od kumpla sl3242 pro i na tym grałem ale mixer mi sie podoba i nie wiem czy nie kupię go , używany był dosłownie 3 razy
  • Poziom 17  
    Dobrze zrobię ?
  • Użytkownik usunął konto