Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Baterie do wkrętarki Skil 9,6 V

20 Cze 2013 17:35 4236 10
  • Poziom 11  
    Witam,
    mam wkrętarke Skila 9,6 V 1,2 Ah.
    Widziałem w sklepie baterie ołowiowe(żelowe) 12V i 1,2Ah. Jak zmniejszyć w takim akumulatorze woltarz z 12 na 9,6V. Domyślam się że pytanie jest nie najwyższych lotów ale cóż.
  • Poziom 35  
    Możesz dać 3 połączone szeregowo diody prostownicze na odpowiedni prąd. Myślę jednak, że jak zasilisz wkrętarkę bezpośrednio z akumulatora to nic jej się nie stanie.
  • Pomocny dla użytkowników
    Ronin64 napisał:
    diody prostownicze na odpowiedni prąd

A jaki wg. ciebie prąd byłby odpowiedni?

Prąd maksymalny w tej wkrętarce przy blokadzie wrzeciona sięga pewnie z 30-40A. Dioda prostownicza na taki prąd ma wymiary z 2x3cm i kosztuje 15zł.

Wciąż czekam na odpowiedź autora wątku na moje pytanie.
  • Poziom 11  
    Padły mi akumulaotorki-a wymiana ogniw troszkę za kosztowna.

Dodano po 3 [minuty]:

Wiem że za te pieniądze mogę kupić nową wkrętarke- ale baterie znowu padną w niej za pół roku przy dobrych wiatrach.

Dodano po 2 [minuty]:

Może masz na ktoś inny sposób by zasilić wketarkę
  • Poziom 29  
    Możesz ją podłączyć pod 12V i nic złego się nie stanie, tzn będzie szybciej kręcić ale to nie przyczyni się do szybkiego zużycia. Co do samych ogniw: wymieniałem ostatnio w pakiecie 14.4V, więc potrzebowałem 12 sztuk. Kupiłem pojedyńcze ogniwa 1.2V 1200mAh typu Ni-MH po 6 zł/sztuka. Lutowałem sam, ale do tego trzeba lutownicę co najmniej 150W (lutola 65W zbyt słabo rozgrzewała styk, a długotrwałe nagrzewanie jest szkodliwe). A jeśli chcesz akumulator żelowy założyć, to wybierz większą pojemność, to będzie miał mniejszą rezystancję wewnętrzną co się przełoży na większą wartość dostępnego momentu obrotowego.
  • Poziom 11  
    Z tego co zrozumiałem akumulatory żelowe(ołowiowe) nie są na ogniwach wysokoprądowych.
    Jeśli chodzi o ogniwa to koszt w Warszawie i w internecie kształtuje się około 10 zł lub więcej.

Czy ktoś mi mógł by bardziej wytłumaczyć :,, ........... miał mniejszą rezystancję wewnętrzną co się przełoży na większą wartość dostępnego momentu obrotowego. ''
  • Poziom 29  
    Wpisz sobie w allegro "sc 1200" i znajdziesz ogniwa po 6 zł. Jedyne co to nie wiem jaki masz rozmiar ogniw w tym akumulatorze. Jeśli chodzi o zdanie do wytłumaczenia, to podczas dużego obciążenia będziesz miał mniejszy spadek napięcia na akumulatorze, akumulator odda potrzebną moc wkrętarce bez większego spadku napięcia na zaciskach, więc w rzeczywistości będziesz mógł pobrać jeszcze więcej mocy, jeśli zaistnieje taka potrzeba. Co do samych akumulatorów, to można skorzystać z ups'ów.
  • Poziom 11  
    A powiedz mi bo bateria 9,6 V całkowicie naładowana ma 11,5V rzeczewistą
    a 12 V nie wiem ile będzie miała jakieś 13 może 14V i to nie zaszkodzi wkrętarce
  • Poziom 29  
    Naładowany akumulator 12V będzie miał ok 13.5-13.6V. Nie zaszkodzi, no chyba że układ elektroniczny wykryje wzrost napięcia i nie dopuści do pracy z takim napięciem, dlatego najpierw sprawdź działanie na akumulatorze samochodowym lub zasilaczu komputerowym. Wystarczą Ci 2 kabelki podłączone na szybko. Ja w swojej wkrętarce potrzebowałem chwilowo wyższych obrotów, to pożyczyłem od kolegi akumulator 18V, który w pełni naładowany miał 21.5V i działał z wkrętarką 14.4V. W Twoim przypadku różnica napięć wyniesie max 2V, więc dużo mniej niż u mnie. Tylko jak możesz to przed zakupem zrób test, czy zechce jakiś układ nie odetnie zasilania. W sumie z takim przypadkiem się nie spotkałem, ale np. Makity wyłączają zasilanie, gdy napięcie spadnie do określonej wartości.
  • Poziom 11  
    Pewnie tak zrobie
    zobaczymy co z tego wyjdzie

Dodano po 2 [minuty]:

Przynajmniej nie będe musiał kupować akumulatora aby sprawdzić