Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra WS432 AS617 - Podłączenie całej wieży + PC Jak i czym podłaczyć

niwet 20 Cze 2013 17:39 4233 10
  • #1 20 Cze 2013 17:39
    niwet
    Poziom 9  

Witam mam wieże unitra. Raczej wiele osób zna ten sprzęt ale do czego zmierzam. Zamierzam podłączyć wieże do komputera, ale oprócz tego chciałbym mieć działającą reszte komponentów takie jak np kasety, czy tuner. Jest w tym wszystkim bodajże wzmacniacz. Musze przyznać od razu, że jestem zielony w tym temacie, dlatego zwracam się z tym do kogoś kto ma jakąś tam wiedzę na ten temat :)

Unitra WS432 AS617 - Podłączenie całej wieży + PC Jak i czym podłaczyć Unitra WS432 AS617 - Podłączenie całej wieży + PC Jak i czym podłaczyć Unitra WS432 AS617 - Podłączenie całej wieży + PC Jak i czym podłaczyć Unitra WS432 AS617 - Podłączenie całej wieży + PC Jak i czym podłaczyć Unitra WS432 AS617 - Podłączenie całej wieży + PC Jak i czym podłaczyć Unitra WS432 AS617 - Podłączenie całej wieży + PC Jak i czym podłaczyć Unitra WS432 AS617 - Podłączenie całej wieży + PC Jak i czym podłaczyć

Tak wyglądaja cały sprzęt.

Teraz moje pytanie, jakich kabli potrzebuje, posiadam dwa 5-din jak się nie myle, oraz Mam świadomość, że to mało.
    W razie jakichkolwiek pytań będe cały czas aktywny w temacie .

Mogłem się pomylić nawet co do poszczególnych modeli komponentów, zza co z góry przepraszam.

0 10
  • Pomocny post
    #2 20 Cze 2013 18:53
    Pablo1964
    Moderator

Sugeruję przejście na kable 2 x RCA, ze względu na korektor i łatwiejszy dostęp. Gniazda są dobrze opisane, napisz jeżeli pojawi się problem.

0
  • #3 20 Cze 2013 19:02
    niwet
    Poziom 9  

Oznaczenia z tyłu typu D albo G oraz Input i output, rozumiem ze to wejście i wyjście, tylko jeżeli przypnę na górze to przypiąć później.

Przepraszam za moją niekompetencję .

Rozumiem ze 5din to tak jakby rezerwowe wejście tak?

0
  • Pomocny post
    #4 20 Cze 2013 20:13
    Pablo1964
    Moderator

DIN5 było kiedyś standardem w Europie. Zostały wyparte przez RCA. Twój sprzęt został skonstruowany w okresie przejściowym, dlatego wszystkie gniazda są zdublowane. Jednak korektor nie posiada już gniazd DIN, stąd moja propozycja.

0
  • #5 20 Cze 2013 20:33
    niwet
    Poziom 9  

Co oznaczają te litery D oraz G? W szczególności interesuje mnie czym jest wejście MAG.1 i oznaczenia REPR i ENERG. Co podłączyć pod to całkiem z prawej strony T.D

0
  • Pomocny post
    #6 20 Cze 2013 20:41
    Pablo1964
    Moderator

Są to francuskie skróty
    G = gauche = lewy
    D = droit = prawy
    T.D. oznacza wejście dla gramofonu z wkładką magnetyczną.
    REPR(oduction) - odtwarzanie
    ENREG(istrement) - nagrywanie
    To są gniazda magnetofonowe.

0
  • #7 20 Cze 2013 21:52
    niwet
    Poziom 9  

Rozumiem teraz, jak teraz połączyć to z PC'tem bo wydaje mi się, że będe potrebował, jacka tego większego, chyba że podłączyć przez aux?

To znaczy przejscie z tych co pisałeś na jacka małego.

0
  • #9 20 Cze 2013 22:21
    niwet
    Poziom 9  

jest możliwość podłączenia wzmacniacza do komputera, oraz wzmocnienie zestawu 5.1 głośn ików komputerowych, czy tylko wejście na głośniki jakie jest z tyłu wzmacniacza?

0
  • #10 20 Cze 2013 22:33
    Pablo1964
    Moderator

Nie ma sensu podłączać głośników komputerowych do wzmacniacza. One mają swój własny wzmacniacz, podłącz je bezpośrednio do komputera.

0