Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seicento jakie dobre głośniki

bijacz 20 Cze 2013 17:56 6921 19
  • #1 20 Cze 2013 17:56
    bijacz
    Poziom 7  

Witam.
    Tak jak w temacie, jakie polecacie niedrogie a dobrze grające głośniki do seicento ?? Bo seryjne już się nie nadają do niczego.
    Z góry dzięki !

Posiadam takie radyjko, nie wiem jaki to model dokładnie ale kupione w 2002r bodajże .
    Seicento jakie dobre głośniki

Dodano po 4 [minuty]:

Czy takie będą dobrze i czysto grały ?
    http://allegro.pl/glosniki-samochodowe-clarion-sre1022r-100mm-180w-i3283563324.html

0 19
  • #2 20 Cze 2013 17:57
    powalla
    Moderator CarAudio

Kazde markowe zagraja podobnie , a w szczegolnosci w tych oryginalnych miejscach montazowych.

0
  • #4 20 Cze 2013 18:30
    Alfred_92
    Poziom 32  

Z tego co mi się wydaje to seicento jest wyciszone jak blaszana beczka, więc na zewnątrz będzie równie głośno co w środku, jeżeli szuka kolega głośników które będą po prostu grały a nie ma aspiracji"audiofilskich" to wystarczą te z powyższego linku, natomiast jeżeli będzie kolega wyciskał z nich co chwila siódme poty to w niedługim czasie zaczną charczeć.

0
  • #5 20 Cze 2013 18:30
    powalla
    Moderator CarAudio

Kup "markowe" , tylko zwroc uwage zeby to cos udajace tweeter za bardzo nie odstawalo , bo nie domkniesz ori maskownicy.

0
  • #6 20 Cze 2013 18:54
    wariato
    Poziom 43  

bijacz napisał:
    Ale mniej więcej te co podałem będą ok, czy będzie duża różnica w czystości dźwięku między nimi a takimi za np 40zł ? Czy nie warto przepłacać i wziąć np takie ?
    http://allegro.pl/glosniki-samochodowe-dax-zge-100-120w-i3293101569.html

Te zapewne zagrają ciszej od fabrycznych tonsili - jeśli w ogóle masz tam tonsile a nie jakieś chińskie no name robione na wzór tonsilowskich.

0
  • #8 20 Cze 2013 21:02
    wariato
    Poziom 43  

88dB to nie jest wybitnie duża skuteczność a wręcz niska. Już lepsze te pierwsze clariony - 90dB a można znaleźć i 91dB które przy mniejszej mocy dostarczonej zagrają 2x głośniej.

0
  • #9 20 Cze 2013 21:05
    bijacz
    Poziom 7  

wariato napisał:
    88dB to nie jest wybitnie duża skuteczność a wręcz niska. Już lepsze te pierwsze clariony - 90dB a można znaleźć i 91dB które przy mniejszej mocy dostarczonej zagrają 2x głośniej.

Tylko te Clariony mają ten cycek :D i nie wiem czy się zmieszczą pod maskownice bo tam nie ma za wiele miejsca. Może polecisz mi jakieś inne dobre głośniczki tak do 100zł ?

0
  • #10 20 Cze 2013 23:02
    krocze
    Poziom 25  

Dobre głośniki 100mm pod normalne radio to Blaupunkt-bgx-402, czy Pioneer TS-G1013I.

A jak chcesz posłuchać trochę głośniej muzyki to wsadź 130mm w drzwi.

0
  • #11 21 Cze 2013 21:21
    bijacz
    Poziom 7  

krocze napisał:
    Dobre głośniki 100mm pod normalne radio to Blaupunkt-bgx-402, czy Pioneer TS-G1013I.

A jak chcesz posłuchać trochę głośniej muzyki to wsadź 130mm w drzwi.

Dzięki za radę. Wychodząc trochę poza temat nie wiecie gdzie i za ile kupić takie panele drzwiowe do seja z miejscem na głośnik, albo w jakiś prosty sposób je zrobić samemu ?

Dodano po 58 [sekundy]:

A i co z kablami na kolejne 2 głośniki ? Nie znam się na tym w ogóle, czy powinny być już kable czy trzeba jakoś samemu domontować ?

0
  • #12 21 Cze 2013 21:36
    krocze
    Poziom 25  

Kolego, kable z reguły są dostarczone w pudełku z głośnikami (tak robi Pioneer i Blaupunkt też robił). Najlepiej przeczytaj w opisie przedmioty. Rozumiem, że pod postacią paneli do drzwi masz na myśli dystanse, aby głośnik na haczył o szybę przy jej opuszczaniu? Pamiętaj tylko, że jeśli mówisz i skrzynkach takich jak montowano w Golfie II, które miały rezonans w malutkiej puszcze w drzwiach, to efekt taki jest mizerny.
    Może zaproponuję Ci kolego inne rozwiązanie. Twoje radio jest przyzwoitej jakości sprzętem o mocy muzycznej 4x40w (ok. 4x20 RMS). Sam takie kiedyś miałem. W takim przypadku poradzi ono sobie bezproblemowo z 4 głośnikami. Dlatego proponuję jednak nie wiercić dziur w drzwiach przednich, a puszki zamknięte montowane na drzwi odradzam - zakup 2 głośniki 100mm na przód, a z tyłu w półce idealnie wkomponują się dwa Pioneery TS-G1702i, które można kupić za ok 70-100pln.
    Nie będziesz potrzebował wzmacniacza, bo głośniki te są zaprojektowane pod samo radio, grają czysto i wyraźnie, a ostateczny efekt spowoduje, że słuchanie radia w samochodzie stanie się przyjemnością, a nie udręką, i to bez drogiego sprzętu.

0
  • #13 21 Cze 2013 21:49
    bijacz
    Poziom 7  

krocze napisał:
    Dlatego proponuję jednak nie wiercić dziur w drzwiach przednich, a puszki zamknięte montowane na drzwi odradzam - zakup 2 głośniki 100mm na przód, a z tyłu w półce idealnie wkomponują się dwa Pioneery TS-G1702i,

W półce nie da rady, bo w ogóle jej nie mam zamontowanej, ponieważ mam założony LPG w miescu na koło a koło worze w bagażniku, lecz troche wystaje i nie możliwe jest jej zamontowanie. A bez koła troche nie wypada jeździć bo nigdy nie wiadomo co i gdzie się wydarzy.

Dodano po 4 [minuty]:

Chyba że pomyśle zad jakąś mniejszą dojazdówką która zmieści się pod półkę

0
  • #14 22 Cze 2013 18:26
    bijacz
    Poziom 7  

Mam jeszcze jedno rozwiązanie. A mianowicie pianke do uszczelniania przebitych opon, czy to zda egzamin w ogóle, jakie jest wasze zdanie ? Kosztuje mniej od dojazdówki, i o wiele mniej miejsca zajmuje. Bo w sumie dojazdówka nie jest jakoś szalenie mniejsza od pełnowymiarowego koła.. Co myślicie na ten temat ? W tedy zdecyduje się na głośniczki w półce i wymiane tych 100mm. I ostatnie pytanko czy te będą dobre na tył ?

http://allegro.pl/glosniki-blaupunkt-gtx662-de-200w-nowy-model-2013-i3328042757.html

I na przód wybrałem te:

http://allegro.pl/glosniki-samochodowe-blaupunkt-bgx-402-130w-i3319111104.html

Będzie to grało w miarę czysto ? I czy można liczyć na jakikolwiek bassik ? Nie chodzi mi tu o robienie dyskoteki, ale normalne czasami głośniejsze słuchanie muzyki.

1
  • #15 22 Cze 2013 19:23
    Zenek1988
    Poziom 28  

Ja na twoim miejscu zrobiłbym coś takiego jak tutaj Link tylko na jeden głośnik i zamontował z przodu zestaw odseparowany. Zagra to lepiej niż dwudrożne 10 z przodu i dwudrożne 16 z tyłu. Nie będziesz musiał martwić się o koło zapasowe.

0
  • #16 22 Cze 2013 20:23
    bijacz
    Poziom 7  

Zenek1988 napisał:
    Ja na twoim miejscu zrobiłbym coś takiego jak tutaj Link tylko na jeden głośnik i zamontował z przodu zestaw odseparowany. Zagra to lepiej niż dwudrożne 10 z przodu i dwudrożne 16 z tyłu. Nie będziesz musiał martwić się o koło zapasowe.

Tylko że nie mam zdolności modelarskich aby zrobić taki panel samemu :D A dać komuś do zrobienia to wyjdzie na pewno drożej niż kupienie pianki, i 4 głośników.
    W przyszłości planuje wyciszyć wnętrze i zrobie swap na 1.4 :D Będzie latać :D

0
  • #17 22 Cze 2013 21:19
    krocze
    Poziom 25  

bijacz napisał:
    Będzie to grało w miarę czysto ? I czy można liczyć na jakikolwiek bassik ? Nie chodzi mi tu o robienie dyskoteki, ale normalne czasami głośniejsze słuchanie muzyki.

Pod moim radiem grają dwa 17cm w półce przyjemnie, oczywiście jakość dźwięku będzie spadać wraz ze wzrostem decybeli, ale łaskocze uszy przyjemniej niż same 10cm z przodu. We wszystkich swoich autach, o ile nie mają z tyłu 17cm, to je montuję, bo różnica w dźwięku duża. W zasadzie mógłbyś nawet kupić jakiś zestaw Alpine 2x 17cm jednodrożne + tweetery na przód dla głębszego basu, ale ja wolę słyszeć mowę w radiu wyraźnie.

Jest jeszcze możliwość zakupu malutkiej tuby aktywnej 17cm, którą zmieścisz za tylnymi fotelami, a dźwięk też będzie przyjemny w połączeniu z odsłuchami z przodu 2 x 10cm, tak mam w swoim pikapie i wystarcza w zupełności. Koszt takiej małej tuby to 100pln, ale jest lekka i wszędzie schowasz.

0
  • #18 22 Cze 2013 21:26
    Zenek1988
    Poziom 28  

Jeśli ma być tanio i z małym nakładem pracy to kupuj i montuj. Choć od blaupunktów nie spodziewałbym się cudów. W tej cenie pewnie można trafić coś lepszego. Na tył lepiej dać same woofery niż dwudrożne. To czy zagrają basem zależy od tego czy stworzysz im do tego warunki.

0
  • #19 23 Cze 2013 10:07
    bijacz
    Poziom 7  

Zenek1988 napisał:
    To czy zagrają basem zależy od tego czy stworzysz im do tego warunki.

A mianowicie ? Rozwiń jak możesz tą wypowiedź

2
  • #20 23 Cze 2013 11:05
    powalla
    Moderator CarAudio

Chyba musisz zacząć od podstaw . Na początek FAQ Nazara , podwieszone tematy i potem forum!

0
  Szukaj w 5mln produktów