Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy film HD straci na jakośći laptop->tv poprzez hdmi?

daniellor 20 Cze 2013 18:32 1284 4
  • #1 20 Cze 2013 18:32
    daniellor
    Poziom 9  

Witam

Mam pytanie tak jak w temacie czy mój film który mam na laptopie w jakości np. 1080p.Blu-ray czy 720p lub dvd5 nie straci na jakośći poprzez puszczenie jego przez kabel hdmi na tv? Jeśli tak to czy powinienem jego zgrać (mam pendriva o dużej pojemności) i podłączyć do kina domowego (LG z blu-ray). Czy wtedy muszę to jakimś programem nagrać na niego (w płyty nie chcę się bawić) czy wystarczy przekopiować? Bo jeśli nie traci się na jakośći po włączeniu takiego filmu na laptopie i oglądaniu na tv to ta wersja byłaby najlepsza.
    Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam

0 4
  • #3 20 Cze 2013 19:25
    jozeks73
    Poziom 11  

Jeśli masz kabel HDMI i nie jest to żaden szajs, to nic nie stracisz.

0
  • #4 20 Cze 2013 19:26
    any56
    Poziom 39  

Pod warunkiem, że TV jest FULL HD...

0
  • #5 20 Cze 2013 20:18
    daniellor
    Poziom 9  

Tak tv jest full hd ale teraz jak sprawdziłem to różnica jest ale w dźwięku. Na tv nie słychać tych efektów co na kinie domowym (puściłem na pendrivie). Nie wiem czy mam coś źle podłączone ale nie słychać dźwięku na kinie domowym gdy puszczam film z laptopa na tv a kino podłączone jest kablem optycznym z tv. Czy po prostu dźwięk może być tylko odtwarzany na tv?

Dodano po 34 [minuty]:

Już wiem w czym tkwił problem. Kino domowe miałem podłączone kablem optycznym z dekoderem a nie z tv. Po przełączeniu kabla wszystko ładnie jest chociaż chyba jest trochę ciszej niż bezpośrednio odtwarzane z kina domowego.

0