Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EPSON Stylus SX425 W - Błąd drukarki E-01

20 Cze 2013 18:37 10329 7
  • Poziom 10  
    Witam ma problem moja drukarka epson stylus sx 425 w w pewnym monecie przestała działać i na wyświetlaczu pojawił się kod błędu E-01, diody ON, A4 I 10/15CM 4X6 migają, żadna z opcji drukarki nie jest dostępna, nie widzę ze był gdzieś zacięty papier , tonery są założone prawidłowo
    EPSON Stylus SX425 W - Błąd drukarki E-01 EPSON Stylus SX425 W - Błąd drukarki E-01
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Próbowałem i dalej wyskakuje błąd ale dzięki za podpowiedz może jakieś inne sugestie?

Czy jest możliwe ze drukarka jest gdzieś po prostu zabrudzona ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    jutro kupie powietrze i postaram się ja przeczyścić drukarka należy do moich znajomych wiem że jakiś czas temu temu mieli zmieniane ocieplenie i zrywana była wata szklana drukarka była wyniesiona i przykryta ale może coś się tam dostało. dziękuję za odp jutro ją przeczyszczę i zobaczę jaki będzie efekt na pewno napisze w temacie. jeszcze raz dzięki a jak nie pomoże to może dalej pomyślimy co robić :)
  • Poziom 10  
    czyściłem dziś drukarkę sprężonym powietrzem niestety błąd dalej występuje jakieś inne pomysły?
  • Poziom 1  
    Hej,

Odświeżam, Właśnie pojawił mi się identyczny komunikat, czy udało ci się rozwiązać problem?
  • Poziom 10  
    Dostałem taką drukarkę. Przez rok leżała w szafie. Głowica była zaschnięta. Więc ją wymontowałem i wymyłem.
    Po złożeniu pojawia się ten błąd. Czasami włącza się poprawnie i można skanować, lecz próba druku kończy się tym błędem.
    Enkoder przesuwu karetki jest ok. Głowica pozycjonuje się prawidłowo. Czujniki tuszy też chyba sprawne, gdyż reaguje na ich brak. Po włożeniu - wskazuje że są i stan poziomu atramentu też jest wskazywany. (dotyczy to nowych zasobników firmy Fil) Starych wyświetla że nierozpoznawalne.
    Zauważyłem że styki tasiemki przy złączu głowicy (ta pod pojemnikami) są mocno utlenione wręcz wypalone.
    Czy to może być przyczyną?