Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jura ENA 3 - Jak zdjąć obudowę z ekspresu Jura?

20 Cze 2013 22:16 14706 24
  • Poziom 9  
    Mam mały problem, gdyż nie mogę dobrać się do wnętrzności expresu jura ENA 3. Chciałem go przeczyścić bo widzę przez otwór na szufladę że resztki kawy zbierają się w zakamarkach i pleśnieją.
    Doszedłem że z tyłu pod okrągłym logo jest ukryty oryginalny wkręt z owalnym łbem, którego udało mi się wykręcić i odblokować tylne zapadki blokujące obudowę, ale niestety dalej nie mam pojęcia jak odblokować pozostałe zapadki - zatrzaski. Ci Szwajcarzy to cwaniaki.
    Bardzo proszę o podpowiedź od fachowców ;)

Dodano po 2 [godziny]:

Chyba sam sobie odpowiem ale przynajmniej będzie dla potomnych.

Z przodu tam gdzie szuflada na fusy również jest wkręt z owalnym łbem - były problemy z wykręceniem jego bo nie miałem specjalnego klucza - chyba dostępnego tylko dla serwisu, ale jakoś płaskoszczypcami wykręciłem go i wyciągnąłem zawleczkę odblokowując zapadki. Obudowa zeszła już bez problemu.
    Chytrze zrobione pewnie żeby nikt nie zaglądał tam gdzie niewolno.

W środku było sporo pleśni i resztek po kawie - aż dziwne że nie ma jakichś ogólnodostępnych drzwiczek żeby co jakiś czas użytkownik wyczyścił ten syf.
  • Poziom 11  
    mam podobny problem ze zdjęciem obudowy w modelu ENA 9 micro
    jeśli ktoś może rozbierał już ten ekspres to proszę o pomoc
  • Poziom 9  
    Przecież to ta sama seria to powinno być podobnie jak w trójce - jak jest logo firmy z tyłu to podważ i dalej tak jak wyżej napisałem
  • Poziom 11  
    nie wiem jak i gdzie podważyć by zdjąć obudowę
    śrubkę która była pod logo z tyłu już odkręciłem
    przy szufladce u mnie nie ma śrubki
  • Poziom 11  
    Powinna być w górnej części miejsca gdzie tacka wchodzi (tuż pod wylewką kawy). Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    wiem gdzie winna być w tym modelu jej nie ma
    nie chcę uszkodzić zatrzasków więc nie robię nic na siłę
    widoczne śrubki już wszystkie poodkręcałem ale dalej obudowa nie do ruszenia
  • Poziom 9  
    cholera enilke - gdzie byłeś jak ja potrzebowałem pomocy - musiałem sam się głowić ;)
  • Poziom 11  
    enilke napisał:
    Chodzi Ci może o to?

dokładnie o to chodzi tylko do modelu ENA 9 micro
    bo tak jak pisałem w tym modelu przy szufladce nie ma śrubki ale jutro posprawdzam jak to jest z tą obudową
    tak czy siak dziękuję bardzo
  • Poziom 11  
    enilke dziękuję na pewno będzie pomocna
  • Poziom 10  
    A czy udało się komuś rozmontować wylewkę (ten cały obracany element lejący kawę sprzodu ekspresu) jura ena 7? Kawa wycieka mi z każdej możliwej szczeliny i nie moge tego w żaden sposób wyczyścić/uszczelnić.
  • Poziom 15  
    kowalko mam ten sam problem, czy udało ci się rozebrać tą wylewkę.
  • Poziom 10  
    niestety nie. Kupiłem nawet klucz serwisowy ale się okazało, że akurat w wylewce takiej nakrętki nie ma. Nie chce natomiast nic wyłamywać na siłę, więc póki co szukam i szukam.
  • Poziom 10  
    A z czym macie problem? Wylewka wymontowana z ekspresu?
  • Poziom 10  
    enilke: tak jak napisałem dwa posty niżej - problem mam z rozmontowaniem wylewki, która przecieka. Chcę ją wyczyścić i uszczelnić. Nie wiem czy tam są zatrzaski czy coś się odkręca?

• Poziom 10  
    Tak, właśnie o coś takiego mi chodziło. Okazało się, że to nie żadna uszczelka tylko plastikowa tulejka na jednym z dwóch lejków popękała i przecieka wypełniając całą obudowę.

Koszt nowego elementu to ok 8 euro. Niestety dowóz do Polski to już ok 20 euro.
  • Poziom 2  
    Mam problem z expresem jura ena9...według powyżej wskazanej instrukcji zdjełam obudowe ,wyczyściłam go ale nadal nie działa wyswietla mi tylko komunikat-rotary,drucken- nie mam pojęcia co się stało i co mogę jeszcze zrobić
  • Poziom 2  
    Nie działa, nadal mi wyświetla komunikat "rotary,drucken" nie mam pojęcia co się stało i co jeszcze mam rozmontować, wyczyściłam co mogłam i nadal nic,proszę o pomoc
  • Poziom 10  
    Rozmontować raczej nic. Czy ten komunikat włącza się zaraz po włączeniu ekspresu? Za pomocą pokrętła wybiera się żądane ustawienia, więc napisz, co dokładnie pojawia się na wyświetlaczu oprócz nieszczęsnego "rotary drucken"? Czy wcześniej wszystko było ok?

Dodano po 4 [minuty]:

Moim zdaniem rozpoczęłaś jakiś program czyszczenia czy też płukania ekspresu i został on przerwany. Należy teraz wcisnąć pokrętło i przekręcając je wybrać przerwany program w celu jego kontynuowania.
  • Poziom 2  
    Tak wcześniej było ok...w trakcie robienia kawy tak się zrobiło ..opisałam Ci krok po kroku na pw co robiłam

Dodano po 1 [godziny] 53 [minuty]:

Enilke u mnie się wyswietlił komunikat że przekroczyłam limit pw więc pisze tutaj ,nie wiem czy dostałeś moją ostatnią wiadomość :Zrobiłam jak napisałeś ...przepływomierz jest ok ...woda z węzyka tego od góry przechodzi bez problemu tego dolnego nie wiem jak całkiem wymontować zdjęłam tylko od strony przepływomierza a jego wydmuchałam i też czysty ,po zamontowaniu ciągle ten sam komunikat , nie wiem co mogę dalej wymontować dodam tylko że od strony kabli są też jakieś wężyki ale tam nie wiem z której strony mam zacząć żeby czegoś nie zepsuć

Dodano po 2 [godziny] 5 [minuty]:

napisałeś mi żebym jeszcze raz włączyła program odkamieniania ale ja nie moge nic zrobić bo ciągle mam ten komunikat co pisałam , niby pompa podaje maszyna chodzi a nic się nie dzieje , silniczek ten co jest z drugiej strony pracuje i widać jak podaje wodę w pompie wszystko poczyściłam jeszcze raz się męczyłam wydmuchiwałam powietrze bo może wczoraj coś pominęłam ale niestety nic to nie dało
    ....nie wiem jeszcze jak się dobrać do wężyków przy kablach ,bo od strony pompy zrobiłam już wszystko co było możliwe
  • Poziom 9  
    enilke chyba rozwiązał sprawę bo zamieścił link do schematu zdjęcia obudowy więc zamykam temat - DZIĘKI