Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel zafira 1.8b 2001 - lutowanie ecu

20 Cze 2013 21:33 4929 15
  • Poziom 30  
    Witam
    Dwa miesiące temu naprawiałem Zafire 1.8b w którym ecu przykręcone jest do kolektora sącego.
    Miał dziwne objawy i usterki i po rozebraniu okazało się że druciki które są polutowane z obudowy ecu do płyty ecu były ułamane. Polutowałem je i auto jeździło dwa miesie i znowu EKG się zapaliło...
    okazało się że dwa luty puściły...Pytanko brzmi jaką lutownicą najlepiej lutować i czy używacie jakieś specjalne topiki?
    Ciężko się to lutuje bo jedne płytki są stalowe!
    I zastanawiam się nad przyczyną może problemem jest właśnie że ecu jest przykręcone do silnika i po milionie drgań nie jest dziwne że druciki, luty puszczają ?
    Co prawda jest to zalane jakąś galaretka ale za solidna on nie jest. Planuje przykręcić tym razem ecu do karoserii... Robił ktoś taką usterkę ? czy lepiej wymienić ecu ? chociaż po polutowaniu chodzi więc kwestia tylko chyba w porządnym lucie ...

wszelkie sugestie mile widziane :-)
  • TermopastyTermopasty
  • Pomocny post

Poziom 15  
    Zastosuj pastę lutowniczą i problem zniknie podczas lutowania.
  • Poziom 34  
    piotrkam1982 napisał:
    Zastosuj pastę lutowniczą i problem zniknie podczas lutowania.
    Kalafonię, tak?
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 30  
    mieszkam w Ie i stosowałem kalafonie i specjalną paste ale nici puściło :cry:
    za dawnych czasów kwas pomagał ale tu nie można kupić! dziwny ten kraj ale bardzo fajny :D
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    I dobrą cynę, nie taką od chińczyka za 50gr.
    Polecam Cynela, Sn60Pb40.
    Nie bezołowiowa.
  • Poziom 28  
    miler80 napisał:
    :facepalm: Kwasem????

Kwasem, to się smarowało przed lutowaniem blachy ocynkowane np. kiedyś składało się tak rynny :D
  • Poziom 30  
    tak kropelka kwasu na stal i lut lepiej trzymał...
    pisałem na początku posta że jedne płytki są stalowe :D
  • Poziom 34  
    Ja pi....le, dawajcie jeszcze jakieś pomysły!
  • Poziom 30  
    miler80 napisał:
    Ja pi....le, dawajcie jeszcze jakieś pomysły!

Kolego korzystaj z doświadczeń innych bo inaczej będziesz całe życie kręcił kluczami :D :D :D
  • Poziom 34  
    diodabg napisał:
    Kolego korzystaj z doświadczeń innych bo inaczej będziesz całe życie kręcił kluczami :D :D :D

Dzięki za podpowiedzi, jutro wyrzucam wszystkie topniki do kosza i kupuję kwas solny skoro taki dobry do lutowania :angel:
  • Poziom 30  
    miler80 napisał:
    diodabg napisał:

Dzięki za podpowiedzi, jutro wyrzucam wszystkie topniki do kosza i kupuję kwas solny skoro taki dobry do lutowania :angel:

Nie wyrzucaj nic bo nikt ci takiej rady tu nie dał poza tobą, a to chyba chora rada nie sądzisz ? kiedyś może będziesz miał problem lutować do stali to zastosuj kwas ... A później pomyśl że to proste dzięki elektrodzie :D
  • Poziom 36  
    miler80 napisał:
    diodabg napisał:

Wiele rzeczy jeszcze nas "nauczą" szkoleni w duchu , zamiast wiedzy w duchu lamerstwa oczywiście. Kwas do lutowania sterowników , stawaj kolego po nagrodę darwina
  • Poziom 30  
    jurekk55 napisał:
    miler80 napisał:
    diodabg napisał:

Wiele rzeczy jeszcze nas "nauczą" szkoleni w duchu , zamiast wiedzy w duchu lamerstwa oczywiście. Kwas do lutowania sterowników , stawaj kolego po nagrodę darwina

Może pora się nauczyć czytania ze zrozumieniem co wyżej napisałem ?
    Pewnie twoja inteligencja podpowiada ci że wrzuce ecu do wiadra z kwasem a później będę lutował? Rozczaruje cie i nie o to mi chodziło :D
    I na pewno ośmio latek czytając te posty skapnął by się o co chodziło mimo że nie jest tak inteligentny za jakiego ty się uważasz...
    Pisz na temat proszę ...
  • Poziom 36  
    Piszę ,pisze ..
    Takich bzdur dawno nie czytałem

Dodano po 4 [minuty]:

diodabg napisał:
    Pewnie twoja inteligencja podpowiada ci że wrzuce ecu do wiadra z kwasem a później będę lutował?

Moja inteligencja każe mi namawiać klientów do trzymania się z dala od różnej maści "odkrywców" technologii dekarskiej.

Usłyszałeś słowo "kwas ", gdybyś jeszcze zrozumiał czego dotyczyła rozmowa i o jakim związku do lutowania się mówi.
  • Poziom 30  
    jurekk55 napisał:
    Piszę ,pisze ..
    Takich bzdur dawno nie czytałem

Bzdury to kolego piszesz non stop i to prawie w każdym swoim poście a o arogancji to już nawet nie wspomne bo w większości swoich postów myślisz że jesteś pępkiem świata...

Zamykam temat ponieważ to jest forum mechaniczne a nie flustratów takich jak ty którzy wylewają swoje mądrości i zamiast chcąc pomóc przeszkadzają...

Problem rozwiązany dziękuje :-)

Pozdrawiam :D