Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 407 stukanie w przednim kole przy skręceniu,jakby coś się naprężało.

Damian Kostrowski 20 Jun 2013 21:47 22197 20
    Damian Kostrowski
    Level 9  
    Witam.
    Man problem z Peugeotem 407 2,0 hdi,136 KM
    Przy skręceniu kół na maksa stuka mi w przednim kole z prawej strony ,jakby się coś tam naprężało.
    Dodam jeszcze,że teraz po pewnym czasie, także słychac jak zjeżdzam z krawężnika
    stukanie a także słyszę delikatne stukanie podczas ruszania do przodu na nieskręconych kołach.
    Wymieniony został przegub zewnętrzny od strony koła,łącznik stabilizatora i końcówka drazka ,a rok temu łóżyska i dalej słychac stukanie
    C może być jeszcze przyczyną.
    User removed account
    User removed account  
    marseluss_2009
    Level 24  
    Lub gurne lożysko mc-persona, jak kolwiek się to pisze. Zapewne dół na trzepakach by wyłapał.
    arkadiuszcz
    Level 13  
    Albo sprężyna jest pęknięta.
    User removed account
    User removed account  
    Damian Kostrowski
    Level 9  
    Byłem na diagnostyce i nic nie wyłapał żadnego luzu,czy jest możliwe że diagnosta tak do konca nie wyłapie luzu na zwrotnicy czyli tego co piszecie łożysko zwrotnicy.

Dodano po 10 [minuty]:

Mam pytanie ,czy te łóżysko zwrotnicy to inaczej mam wymienić ten sworzen dolny wahacza czy występuje też łożysko zwrotnicy
    User removed account
    User removed account  
    marseluss_2009
    Level 24  
    Damian Kostrowski wrote:
    czy jest możliwe że diagnosta tak do konca nie wyłapie luzu na zwrotnicy czyli tego co piszecie łożysko zwrotnicy

Nie sądzę, no chyba że diagnosta niewidomy, nie wiem jak wygląda wachacz w 407, ale jak masz możliwość to brechą obczaisz swożnia. Góra nistety do zdjęcia.
    Pozdrawiam.
    markslew
    Level 27  
    Podważaj sworzeń w kierunku góra - dół. Tuleje wahaczy też skontroluj. Zerknij dokładnie czy nie popękana guma itp.
    Damian Kostrowski
    Level 9  
    Wymieniłem sworzen dolny wahacza i tak samo stuka ,niema różnicy czy stary czy nowy.Wykręcił mi mechanik całą półoś i ją sprawdził i stwierdził ze przeguby też są ok bo też są nowe.Mój mechanik twierdzi ,że może to byc mechanizm różnicowy w skrzyni a drugi twierdzi że na jego myśl wydaje się że jest zaciasna półoska bo powinna miec trochę luzu jak samochód stoi na kołach,
    Proszę o wasze diagnozy bo niemam pojęcia co jeszcze mam wymienic.
    marseluss_2009
    Level 24  
    Podmień łożysko górne amortyzatora, identyczne stuki i naprężania jak opisujesz w pierwszym poście było słychać u mojej siostry w 206.
    fjodek
    User under supervision
    407 nie ma typowego zawieszenia z przodu , nie wiem gdzie ty tam łożysko górne amortyzatora widziałeś
    marseluss_2009
    Level 24  
    fjodek wrote:
    407 nie ma typowego zawieszenia z przodu , nie wiem gdzie ty tam łożysko górne amortyzatora widziałeś

sklep.intercars.com.pl/#/dynamic/uni/ws_tecdoc_2tab.php?wit=SKLEP&call=daj_tdGrupyS¬itle=1&gru=405000000&typ=18016&wsk=O&msg=PEUGEOT 407 SW (6E_) 2.0 HDi 135 G%F3rne mocowanie amortyzatora - G&se=T
    skoro go tam nie ma to po co produkują :?
    sorki coś mi nie wyszło-Amortyzacja pojazdu/Zestaw naprawczy górnego mocowania amortyzatora/KYBSM1929
    fjodek
    User under supervision
    no i gdzie jest te łożysko ?
    chłopie peug 407 nie ma łożyskowanego zawiesenia ! 7 lat jerzdze takim , sworznie jak w t4 , tylko gora i dół dodali przedwachac amortzatora , kumpel ma wersje "pompowaną
    co jak co ale zaieche oni potrafią zrobić
    marseluss_2009
    Level 24  
    Poduszka z łożyskiem kolumny MacPhersona KAYABA SM1929

W magazynie:
    0 szt.

Cena detaliczna (z VAT):
    127.31 PLN

Kup za:
    114.57 PLN

Zamienniki
    Informacje producenta - KYB:
    SM1929
    Zestaw naprawczy górnego mocowania amortyzatora

Dodatkowe informacje katalogowe:
    Strona zabudowy:
    Oś przednia

Zastosowanie w pojeździe [407 (6D_) - 2.0 HDi 135]
    Rozmiar felgi [cal]:
    17

Zawieszenie:
    dla pojazdów bez elektronicznej kontroli wytłumiacza uderzeń

Zastosowanie:
    Marka:
    PEUGEOT

Kolego Fjodek nie twierdzę że Ty masz to łożysko, może to tylko błąd na stronie IC.
    Damian Kostrowski
    Level 9  
    Koledzy ratujcie,wymieniłem:
    -skrzynie biegów
    -półośki z przegubami
    -sworznie
    -belka(kły)
    -tarcze hamulcowe dałem do wytoczenia i założyłem nowe klocki.
    Powiem tak : żadnych efektów,strzela nadal w kołach przy skręcie,a przy wolnej jezdzie słychac delikatnie jakby coś biło i się delikatnie tarło ,kazdy mechnik co innego mi wymienił,kase straciłem a tu zero efektów ,pomóżcie co mogę jeszcze wymienic.
    markslew
    Level 27  
    Damian Kostrowski wrote:
    a przy wolnej jezdzie słychac delikatnie jakby coś biło i się delikatnie tarło

Tarcza skrzywiona albo piasta ma bicie.
    Stackar69
    Level 9  
    I jak tam kolego doszedłeś co to może być?? U mnie pojawia się coś takiego samego ale byłem przekonany, że to dolny sworzeń wahacza bo to samo miałem jak go kupiłem i wymieniłem tyle, że z drugiej strony i pomogło :)
    Damian Kostrowski
    Level 9  
    Kolego wymieniłem obydwa i tak samo,a teraz miałem w serwisie i wymienili 4 śruby od sanek(kły) i 2 dni było ok. a teraz to samo ale oprócz tych śrub ponoc zrobili coś jeszcze ale stukanie wróciło
    Stackar69
    Level 9  
    Wiesz co a tak sobie pomyslalem, czy sprawdzałeś moze gumy stabilizatora? To jest cos co raczej rzadko pada ale wszyscy o tym zapominaja.