Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia x3-02 - problemy z jackiem i USB, reset przy ładowaniu - sens naprawy

xKamal 20 Cze 2013 22:02 1305 6
  • #1 20 Cze 2013 22:02
    xKamal
    Poziom 10  

Witam,

Jak w temacie - telefon od pewnego czasu zaczął miewać humorki. Pierwszy problem dotyczy gniazda jack - telefon wykrywa podłączenie słuchawek oraz zestawu słuchawkowego, ale nie wykrywa momentu ich odłączenia. Pomaga jedynie restart telefonu.
    Niewiele później zaczęły się problemy z gniazdem USB, które nie "łapie" podłączenia kablem (testowane na dwóch różnych kabelkach, a sprawność samych kabli na drugim, identycznym telefonie). Jedyny sposób na połączenie to mocne wygięcie wtyczki w stronę tyłu obudowy.
    Dzisiaj zostałem zaskoczony totalnym zgonem podczas rozmowy telefonicznej, tj. telefon się zresetował dwa razy i ekran zaczął mrugać na biało. Przy próbie ładowania totalne zero reakcji. Udało mi się zrobić flashowanie Phoenixem w trybie "dead phone" i telefon ruszył. Niewiele się jednak nacieszyłem, bo podczas ładowania telefon się wyłącza lub mruga jak przed flashem.
    Stąd moje pytania: Co pada, od czego zacząć i czy naprawa nie przekroczy wartości telefonu?

• #2 21 Cze 2013 09:13
    arem
    Poziom 39  

Wymiana zarówno złącza USB jak i gniazda audio.

• #3 21 Cze 2013 10:26
    AB47
    Poziom 27  

Gniazdo USB pewnie wyłamane, Jack uszkodzony. Bez problemu można to wymienić.
    Ten telefon był zalany ?

• #4 21 Cze 2013 19:28
    xKamal
    Poziom 10  

Telefon nie był zalany, siedział cały czas w skórzanej kaburze.

Czy wymiana powyższych elementów będzie wiązała się z posiadaniem lutownicy precyzyjnej?

• #6 21 Cze 2013 21:49
    krisczrn
    Poziom 11  

Mimo wszystko proponuje sprawdzić działanie wilgoci- nie musiał być zalany, a być jedynie zawilgocony, może leżał w wilgotnym miejscu itp.

• #7 15 Lis 2013 16:45
    xKamal
    Poziom 10  

Telefon częściowo wrócił do sprawności po tym jak przeleżał w szufladzie przez parę tygodni. Gniazda dalej jak były tak są, ale nie opłaca się już go robić biorąc pod uwagę że mam już inny telefon. Dziękuję wszystkim za pomoc.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo