Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia x3-02 - problemy z jackiem i USB, reset przy ładowaniu - sens naprawy

xKamal 20 Cze 2013 22:02 1344 6
  • #1 20 Cze 2013 22:02
    xKamal
    Poziom 10  

Witam,

Jak w temacie - telefon od pewnego czasu zaczął miewać humorki. Pierwszy problem dotyczy gniazda jack - telefon wykrywa podłączenie słuchawek oraz zestawu słuchawkowego, ale nie wykrywa momentu ich odłączenia. Pomaga jedynie restart telefonu.
    Niewiele później zaczęły się problemy z gniazdem USB, które nie "łapie" podłączenia kablem (testowane na dwóch różnych kabelkach, a sprawność samych kabli na drugim, identycznym telefonie). Jedyny sposób na połączenie to mocne wygięcie wtyczki w stronę tyłu obudowy.
    Dzisiaj zostałem zaskoczony totalnym zgonem podczas rozmowy telefonicznej, tj. telefon się zresetował dwa razy i ekran zaczął mrugać na biało. Przy próbie ładowania totalne zero reakcji. Udało mi się zrobić flashowanie Phoenixem w trybie "dead phone" i telefon ruszył. Niewiele się jednak nacieszyłem, bo podczas ładowania telefon się wyłącza lub mruga jak przed flashem.
    Stąd moje pytania: Co pada, od czego zacząć i czy naprawa nie przekroczy wartości telefonu?

0 6
  • #2 21 Cze 2013 09:13
    arem
    Poziom 39  

Wymiana zarówno złącza USB jak i gniazda audio.

0
  • #3 21 Cze 2013 10:26
    AB47
    Poziom 27  

Gniazdo USB pewnie wyłamane, Jack uszkodzony. Bez problemu można to wymienić.
    Ten telefon był zalany ?

0
  • #4 21 Cze 2013 19:28
    xKamal
    Poziom 10  

Telefon nie był zalany, siedział cały czas w skórzanej kaburze.

Czy wymiana powyższych elementów będzie wiązała się z posiadaniem lutownicy precyzyjnej?

0
  • #6 21 Cze 2013 21:49
    krisczrn
    Poziom 11  

Mimo wszystko proponuje sprawdzić działanie wilgoci- nie musiał być zalany, a być jedynie zawilgocony, może leżał w wilgotnym miejscu itp.

0
  • #7 15 Lis 2013 16:45
    xKamal
    Poziom 10  

Telefon częściowo wrócił do sprawności po tym jak przeleżał w szufladzie przez parę tygodni. Gniazda dalej jak były tak są, ale nie opłaca się już go robić biorąc pod uwagę że mam już inny telefon. Dziękuję wszystkim za pomoc.

0