Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Egzamin zawodowy Technik Informatyk 2013 - nowa podstawa (kwalifikacja E.12)

20 Cze 2013 22:41 7026 5
  • Poziom 10  
    Niech ktoś kumaty odpowie mi na to pytanie z egzaminu z nowej podstawy programowej.

pyt. 32. Materiałem eksploatacyjnym dla kolorowej drukarki laserowej jest.

A. przetwornik CMOS
    B. podajnik papieru
    C. kartridż z tonerem
    D. pamięć wydruku

Czy ja jakiś głupi jestem? bo śmiem twierdzić że to na pewno jest odpowiedź C.
    Klucz jednak twierdzi że poprawną jest odpowiedź B.
    Jest na to jakieś sensowne wyjaśnienie (oprócz głupoty CKE) ???

Załączam arkusz i klucz.
  • Poziom 10  
    Ja miałbym zatrzeżenia poza pytaniem u góry jeszcze do:

5. Pytanie o minimalną pamięć RAM a odpowiedź zgodna z minimalnymi wymaganiami zalecanymi przez Microsoft, co nie znaczy, że na mniejszej ilości nie pójdzie, co nie? :)

22. Mogli przynajmniej przytoczyć licencje do tych programów a nie wymagają by każdy wiedział na pamięć jaki program ma jaką licencję. Tu nie miałem pojęcia, więc odrzuciłem Microsoftowe oprogramowanie i wybrałem darmowego abiworda, uznałem, że może ma tam jakieś restrykcje co do wymienionych instytucji.

32. "Kupując drukarkę, niezależnie od tego, czy będzie to drukarka igłowa, atramentowa, czy może coraz bardziej popularny model drukarki laserowej, należy zwrócić uwagę na jej materiały eksploatacyjne, do których należy zaliczyć toner i bęben."

Ogólnie parę z linuxa było pytańi 0 z bhp :P ja wolałbym to drugie.

Ktoś już egzamin praktyczny miał? Jak tak to jaka formuła bo słyszałem (a raczej przeczytałem), że są 2 wersje, zależy czy szkoła ma przygotowane odpowiednio stanowisko (a większość nie ma). Wersja hardwarowa i softwarowa, i już nie trzeba wypisywać tych założeń, przyczyn itp.
  • Poziom 10  
    Zgadzam się co do nr. 5 nie pytali o rekomendowaną ilość ramu, która jest 1 GB, tylko o minimalną po prostu, która może być 512 również. To pytanie jest nieścisłe.

Co do pytania z licencjami można było drogą eliminacji dojść (chociaż ja akurat znałem licencję MSE).

Wątpię by cokolwiek poprawili, przy starych egzaminach mnóstwo osób wszędzie pisało z żalami i się zrobił raban.
    A przy nowym przypuszczam że jestem jedyną osobą która napisała do OKE I CKE.

Ja jeszcze nie miałem praktycznego, słyszałem że jest trochę prostszy ogólnie, nie ma żadnego skrobania na papierze min. ( co ma sens biorąc pod uwagę że nas jeszcze 4 czekają ).
  • Poziom 10  
    Zmielili już w kluczu 32 na C.
  • Poziom 10  
    To świetnie.
    Do pełni szczęścia brakuje mi jeszcze zrobienie czegoś z pyt. 5.
    Na co nie liczę.
  • Poziom 8  
    Błąd jest oczywisty. Prawidłowa odpowiedź to "c" czyli powinna ona brzmieć: Materiałem eksploatacyjnym w drukarce jest toner.

Jeżeli chodzi o pytanie 5 to dla systemów 32b minimalne wymagania RAM to 1GB , a dla OS 64b minimalne wymagania to 2GB.