Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Toshiba - Problem z włączaniem i nie tylko

21 Cze 2013 10:34 2796 10
  • Poziom 8  
    Może nie w tym miejscu piszę co powinienem, ale dopiero przed chwilą założyłem konto. Mam identyczny problem który był poruszany już tu tylko nie ma konkretnej odp. Oto link
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2080231.html
    Jest coś o ustawieniach biosa ale potrzebowałbym konkretnych wskazówek co i jak tam ustawić bo się aż tak nie znam. Proszę o szybką pomoc
  • Poziom 8  
    Nic nie dało przywrócenie domyślnych ustawień. Może jeszcze dodam bo to może być ważne że dzieje mi się tak od wczoraj, a wczoraj przestał mi działać przycisk strzałki w górę. Nie wiem czy to może mieć związek, ale wtedy odpaliłem BIOS żeby sprawdzić czy tam będzie działać przycisk no i jakoś od tego momentu mniej więcej tak się dzieje.
  • Spec od komputerów
    Opisz konkretnie swój problem.
    Jeśli problem z klawiaturą pytanie czy nie była zalana?
    Czy reset CMOS wykonałeś?
  • Poziom 8  
    No więc problem dokładnie jest taki:
    Wczoraj zauważyłem że nie działa klawisz "strzałki w górę" więc poszukałem w necie czy to problem z klawiaturą czy coś może innego no i wyczytałem że jeżeli w BIOSIE przycisk nie będzie działał to znaczy że jest zepsuty. No więc odpaliłem BIOS i okazało się ze tam też nie działa. Od tego czasu gdy włączam laptopa to włączy się na ekranie logo jakieś i na dole napis że wciśnij F2 żeby wejść do BIOSa itp. (na tej fazie włączania) zaczyna piszczeć ale nie chce pójść dalej dopóki nie kliknę kilka razy jakiś klawisz na klawiaturze i wtedy przestaje piszczeć i zaczyna ruszać dalej. Zaraz po włączeniu zachowuje się tak jakby wciśnięty byl przycisk strzałki w gore (np. jeżeli kliknę prawym klawiszem myszy i chciałbym dać odśwież to mi właśnie zachowuje się jakbym trzymał klawisz strzałki w górę i np. jakbym jakąś ikonkę zaznaczył na pulpicie to też tak jakbym wcisnął strzałkę i przeleci wszystkie ikony do samej góry) jednak po wciśnięciu strzałki w dol wszystko wraca do normy. Klawiatura nie była zalana (przynajmniej nie przeze mnie) ale laptop nie jest nowy tylko używany (ale niby niedużo). Nie wykonałem resetu CMOS bo nie wiem co to. A co do podmiany klawiatury to czy może być tak że wezmę z komputera stacjonarnego i podłącze bo mam na USB ?
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    kamild321 napisał:
    No więc problem dokładnie jest taki:
    Wczoraj zauważyłem że nie działa klawisz "strzałki w górę" więc poszukałem w necie czy to problem z klawiaturą czy coś może innego no i wyczytałem że jeżeli w BIOSIE przycisk nie będzie działał to znaczy że jest zepsuty. No więc odpaliłem BIOS i okazało się ze tam też nie działa.(...)

Tutaj jest odpowiedź. Klawiatura niestety do wymiany. Wciśnięcie i puszczenie innego przycisku prawdopodobnie tylko "zamazuje" (nie znalazłem bardziej pasującego określenia) na chwilę wcześniejszy sygnał i system rusza.
  • Poziom 8  
    Ale cała klawiatura? nie da się jakoś tylko jednego przycisku wymienić czy coś? Konieczna jest wymiana całej? W sumie miałem też problemy z Caps Lockiem bo sam mi się włączał i wyłączał a czasami jak pisałem z Shiftem litery A B N to mi przeskakiwało do nowej linijki (działało jak Enter tak w skrócie)
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    kamild321 napisał:
    Ale cała klawiatura? nie da się jakoś tylko jednego przycisku wymienić czy coś? Konieczna jest wymiana całej? W sumie miałem też problemy z Caps Lockiem bo sam mi się włączał i wyłączał a czasami jak pisałem z Shiftem litery A B N to mi przeskakiwało do nowej linijki (działało jak Enter tak w skrócie)

Cała klawiatura do wymiany i koniec kropka.
  • Poziom 8  
    Mam nadzieję że drogie to nie będzie. Wielkie dzięki za pomoc wszystkim.
  • Poziom 8  
    Stała się dziwna rzecz, bo klawiatura (znaczy strzałka w górę) się naprawiła i teraz działa i się normalnie włącza laptop. Został tylko problem z tymi literami że gdy piszę z shiftem N A to mi przeskakuje do nowej linijki