Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

FUJITSU - SIEMENS ESPRIMO P5925 TOWER jaką karte dokupic

MrNykla 21 Jun 2013 11:27 2904 8
SterControl
    MrNykla
    Level 8  
    Witam wszystkich użytkowników.
    Mój problem polega na tym że posiadam komputer z zintegrowaną karta graficzna

FUJITSU - SIEMENS ESPRIMO P5925 TOWER

PROCESOR: INTEL C2D E8400 2X 3000 MHz 2 X 3.00 GHz 6000 MHz 6MB L2 45NM

PŁYTA GŁÓWNA: INTEL Q35 EXPRESS CHIPSET

PAMIĘĆ: 4 GB (4096) DDR 2

DYSK: 160 GB SATA

NAPĘD: NAGRYWARKA DVDRW

KARTA GRAFICZNA: INTEL GMA3100 384MB FULL HD + PCI-Ex16

KARTA DŹWIĘKOWA: HD AUDIO CONTROLLER

KARTA SIECIOWA: 10/100/1000 MBIT/S

Chciałbym się dowiedzieć jaka karta graficzna najbardziej by pasowała do tego zestawu. Musze nadmienić ze nie za bardzo znam się na tych sprawach dlatego chciałbym takie łopatologiczne odpowiedzi.
  • SterControl
    wariato
    Level 43  
    Podaj moc zasilacza który tam siedzi. Jaki budżet na kartę ?
    MrNykla
    Level 8  
    do zasilacza nie mam dostępu wiem tylko ze jest zgodny ze standardem ATX cokolwiek to znaczy natomiast mój budżet wynosi coś ok 400 zł
  • SterControl
    wariato
    Level 43  
    Bez mocy nic nie polecę bo jeśli siedzi tam 200W to możemy włożyć kartę o mocy do 40W a to prawie to samo co zintegrowane...
    MrNykla
    Level 8  
    ok dorwałem się do zasilacza nie tracąc gwarancji i jego model to DPSab-44 A ale nie moglem znaleźć takiego w internecie zdaje się ze jego moc to 300W
    wariato
    Level 43  
    Więc wygląda to na Delta/Chieftec. 300W jeszcze ujdzie więc można kupić nową Gigabyte HD7770 za 390zł. Karta wymaga dodatkowe zasilania 6pin więc jeśli ten zasilacz nie ma takiej wtyczki będzie trzeba zastosować adapter 2xmolex>6pin.
    MrNykla
    Level 8  
    ok dzięki za pomoc a tak przy okazji co myślicie o tym zestawie całość kosztowała 525 zł
    lemar123
    Level 9  
    Mam taki sam. Wakowałem (Gainward) 650 GTX po dorobieniu wtyczek z zasilaniem i zasilacz daje radę. Ten zasilacz nie ma w ogóle molexów ale jest zasilanie dla SATA (4x), więc z dwóch SATA zrobiłem PCI-E 6-pin i śmiga. Wydajność karty jest nominalna, ostro testowana WOTem, osiągi weryfikowałem benchmarkami i trzyma parametry - zasilacz się wyrabia.

Ja kupiłem bez dysku z 2GB RAM za 260 zł i zdecydowanie było warto, szczególnie, że ze sprzętów sprzed 2-3 lat trudno znaleźć model, w który wejdzie grafika PCI Express zajmująca 2 sloty (zwykle brak miejsca na lewo od slotu karty).

Z odrobinę tańszych kart bez dodatkowego zasilania chodził PALIT GF 640 (<290 zł, ma tę zaletę, ze po odkręceniu śledzia wchodzi nawet do niskich obudów) - odpada zabawa z kabelkami, slot PCI-E dawał wystarczająco dużo prądu. Oczywiście nie mówię tu o topowych kartach, a czymś co jest w cenie do 400 zł, a w przypadku PALITA mamy lowendowy PC za mniej niż 600 zł dający sobie radę z WOT na maximum detali Full HD, a tylko do tego potrzebowałem.

BTW, właśnie zamontowałem SSD (Kingston Now) i walczę ze sterownikiem ACPI do Win7 x64. Mam odczyt 200 MB/s ale zapis tylko 80 MB/s więc coś jest nie tak (ale to OT, więc nie rozwijam tematu - jak nie dam rady to poproszę tu o pomoc :-) ).
    MrNykla
    Level 8  
    Sprawa zamknięta.