Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

sony ericsson k770i - simlock, sterowniki

mobilek88 21 Jun 2013 12:02 3036 13
    mobilek88
    Level 11  
    Witam,

mam problem z simlockiem w SE k770. Był już jeden temat jednak on opisywał inne boxy. otóż mam problem z simlockiem w SEtoolu 2g. niestety nie wiem jakie ptaszki mam zaznaczyć w ustawieniach. wydaje mi się, że problemem jest to iż telefon się nie zainstalował. wyskakuje: unkow deviace. pobrałem 8 sterowników z internetu jednak instalując je ręcznie, windows twierdzi, że one już są zainstalowane i poprawne. także nie wiem już co robie. mam zwykły kabel usb z końcówką "k750" i kabel bezpośrednio do setoola: k750-016. który miałbym użyć? w ustawieniach zaznaczam 1,3 ptaszki a jako zakładkę zaznaczam "sone ericsson"

log z setoola:
    RUNNING v 1.1295/01.15/UNI
    CARD SERIAL 00119059
    USBFLASH DRIVER VERSION 03.00.00.00
    CFG:000000000000
    llbug: [\\?\USB#VID_0000&PID_0000#5&2c8f8bb7&0&1#{a5dcbf10-6530-11d2-901f-00c04fb951ed}] open error: ...
    FAILED TO SETUP PHONE
    Unlock FAILED
    Elapsed: 7 secs.
    sm233
    Level 38  
    Albo zrób po com-ie i nie trzeba sterowników.
    mobilek88
    Level 11  
    Jestem już bliżej, ale dalej nie ma efektu.

Jak podłączam telefon tym kablem do setoola to jest napisane w programie: powering. telefon się włącza ale dochodzi do pewnego momentu i się resetuje. tak w kółko.

Natomiast jak podłączam kablem pod usb to w programie pisze powiering ale program nie reaguje. Z tym ze teraz telefon się włącza po czym przełącza sie na "transfer plików". program nie reaguje na podłączenie telefonu.
    sm233
    Level 38  
    Wybierz w programie dobry com, podczyść gniazdo w telefonie, kliknij identify i po prostu podłącz pod przewód com, nic nie naciskaj. Powinien sczytać, jeśli nie czyta to może jest kłopot ze złączem.
    mobilek88
    Level 11  
    próbowałem na wszystkich comach. niestety ale telefon się cały czas resetuje..
    mobilek88
    Level 11  
    też tak myślę. mimo, że telefon ładuje normalnie. ale był już rozkręcany bo nawet śrubek brakuje
    archi3
    Level 31  
    Nigdy nie robilem tych modeli po com-ie, ale gdzie masz boxa zainstlowanego to sprawdz w menagerze urzadzen. Co do roboty via usb to najpierw trzeba ustawic na usb w setoolu (dolny lewy rog), zaznaczasz opcje 1 i 2, i podlaczasz telefon z wcisnietymi klawiszami 2 i 5. Dalej to co pokazuje sie na ekranie. Jesli masz dobrze pointalowane sterowniki sprawny port w telefonie i w miare nowa wersje setoola nie moze sie nie udac. Pozdrawiam
    mobilek88
    Level 11  
    gracjan, comem czyli jak konkretnie? interface zmieniam z usb na com w lewym dolnym rogu programu?

bo za każdym razem ja podłącze tel do kompa to wyskakuje mi "unkow deviaces":
    tino2003
    Admin of GSM Group
    mobilek88 wrote:
    to wyskakuje mi "unkow deviaces":

Włączony telefon podłączony do komputera powinien być normalnie rozpoznany przez system. Rozbierz i sprawdź w jakim stanie jest złącze systemowe.
    mobilek88
    Level 11  
    sprawdziłem gniazdo. dalej to samo. wyszukuje go jako Unknown deviaces".