Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Karcher - Karcher JUBILE 5.55 Przegrzewa się silnik

Mirek_Gab 21 Jun 2013 15:04 10302 5
 • #1
  Mirek_Gab
  Level 13  
  Witam.Z moich obserwacji wynika ,że po krótkiej pracy 15-20 min.myjka wyłącza sie a silnik jest b.gorący .Po około 2-3 min załącza się i po kilku znowu wyłącz.Co może być przyczyną takiego stanu -sam silnik czy pompa?
 • #2
  pawsz
  Level 11  
  Raczej powodem przegrzewania jest zwiększone obciążenie pompy wynikające z jej uszkodzenia lub może przeniesienie napędu na pompę. Napęd przenosi tam tarcza zataczająca która powinna być zanurzona w oleju lub nasmarowana specjalnym smarem. Jeżeli nie ma tam czynnika smarującego to silnik będzie się grzał.
 • #3
  Mirek_Gab
  Level 13  
  Rozebrałem pompę i silnik i wszystko jest o.k.Wymyłem smar i zalałem gniazdo łożyska zataczającego olejem 15W40. Jednakże zabieg ten nic nie zmienił. Karcher dalej się wyłącza.
 • #4
  Mirek_Gab
  Level 13  
  Po rozebraniu silnika na czynniki pierwsze okazało się ,że wyrobiły się czopy na wirniku. Przemieszczał się on w płaszczyźnie pionowej w taki sposób,że obcierał o dolną pokrywę silnika i pod wpływem tarcia o nią rozgrzewał silnik co z kolei powodowało wyłączenie go poprzez zabezpieczenie termiczne w uzwojeniu.Naprawa polegała na oczyszczeniu czopów i wklejeniu łożysk za pomocą kleju do montażu łożysk C36 .Po zmontowaniu całości wirnik już się nie przemieszcza.

  Jednakże po zmontowaniu całości i uruchomieniu okazuje się ,że Karcher znowu się wyłącza.Jak odpiąłem węża zasilającego i lance sam silnik działa ok.Gdzie szukać przyczyny?Rozebrałem lance i dysza wydaje się być czysta.
  :(
 • #5
  pawsz
  Level 11  
  Podaj więcej danych. Czy myjka wyłącza się po napompowaniu ciśnienia? Jeżeli tak to masz jakieś przewężenie w części wysokociśnieniowej tj. od pompy do wylotu z lancy pistoletu. Ale podaj dokładnie objawy.
 • #6
  Mirek_Gab
  Level 13  
  Witam. Dziękuję za zainteresowanie tematem ale problem wczoraj został rozstrzygnięty.
  przyczyna była można rzec błaha a mianowicie - kondensator, który miał już dużą upływność (zamiast 25uF miał zaledwie ok.2 uF). Pozdrawiam