Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Charczenie Hertz DSK 165, Crunch x475, Pioneer mvh 150ui

Iepan 21 Cze 2013 19:22 1818 5
  • #1 21 Cze 2013 19:22
    Iepan
    Poziom 2  

Witam!
    Zwracam się do was drodzy forumowicze ponieważ mam problem z nagłośnieniem w samochodzie (Golf 3). Posiadam zestaw:
    Radio : Pioneer mvh 150ui
    Głośniki: Hertz DSK 165 80W RMS (zestaw odseparowany z tweeterami i zwrotnicami)
    Wzmacniacz 4-kanałowy: Crunch x475 (4x75W RMS)
    Oraz podłączone wszystko przewodami firmy Renegade.
    Głośniki osadzone są na pierścieniach z MDF, a drzwi wytłumione taśmą dekarską Soudal.

Zestaw głośników był ostatnim elementem mojego car audio jaki zakupiłem. Po podłączeniu, wszystko grało bardzo dobrze, do czasu. Nie mając wystarczającej wiedzy, ustawiłem w radiu Loudness na Hi, SLA + 2, HPF 50hz, a po około 2 tygodniach użytkowania woofery zaczęły charczeć. Przy niskiej głośności grają nawet dobrze, natomiast po podgłośnieniu, nawet bez "podbić" na radiu zamiast pełnego bassu wydobywa się coś w rodzaju "głuchych uderzeń o charczącym pogłosie".
    Dodam, że GAIN na wzmacniaczu miałem ustawiony cały czas na ok 60% skali.

Co mogłem w ten sposób uszkodzić? Przesterowałem głośniki lub wzmacniacz?

Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam, Michał.

0 5
  • Sklep HeluKabel
  • #2 21 Cze 2013 20:21
    powalla
    Moderator CarAudio

Zajechałeś mechanicznie woferki i tyle , no ale nie martw się tymi Hertzami, bo z takimi ustawieniami zajedziesz każde 16 .

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 21 Cze 2013 20:44
    Iepan
    Poziom 2  

Czyli jednak przekombinowałem na tym radiu ;/ A czy mogło to również wpłynąć niekorzystnie na wzmacniacz?

0
  • #4 22 Cze 2013 09:19
    bogus1984
    Poziom 26  

Myślę, że nie. Po ustawieniach widać, że próbujesz przodem zagrać suba... Nie chodzi nawet o ustawienia same w radiu, na drugi raz ustaw Gain poprawnie, czyli dobrze się wsłuchaj, kiedy głośniki nie odtwarzają czystego sygnału, a zniekształcenia.

0
  • #5 22 Cze 2013 20:48
    Iepan
    Poziom 2  

To czegoś tutaj nie rozumiem. Jeżeli głośniki są 80 watowe, a podałem im ok 40w ze wzmacniacza, to przeciez to duży niedobór mocy i nie powinno nic im się stać? Nie mam subwoofera, a chciałem by pracowały przynajmniej w 80% swoich możliwości. Mógłby mi ktoś to w jakiś łopatologiczny sposób wytłumaczyć? :P
    Pozdrawiam, Michał

0
  • #6 22 Cze 2013 20:58
    powalla
    Moderator CarAudio

FAQ Nazara ...

0