Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia E51 - Telefon sam się włącza i wyłącza, wyrwany włącznik

21 Cze 2013 20:13 1302 1
  • Poziom 9  
    Niedawno zamówiłem z Allegro Nokię wymienioną w tytule i wszystko było w porządku. Jednak 2 dni temu zaczęła się sama wyłączać i włączać, a włącznik na czubku telefonu nie reagował na wciskanie. Nie jest to takie wyłączanie, jakby się wyjmowało baterię, tylko widać jak najpierw pojawia się to menu, które w normalnych warunkach występuje po jednokrotnym krótkim wciśnięciu włącznika (funkcje wyłącz telefon, zablokuj klawiaturę itd.), a następnie telefon się wyłącza. Dzieje się tak dopóki nie wyjmę baterii. Kiedy włożę ją z powrotem, telefon automatycznie się włącza.
    Zabrałem się za rozkręcanie, żeby zobaczyć jak to wszystko wygląda. Oczywiście nie znam się na tym (gdybym się znał, to bym tu nie pisał ;)) i moje niefachowe oko niczego nie dostrzegło, ale postanowiłem trochę "popukać" ten włącznik śrubokrętem. Efekt był taki, że go wyrwałem. Telefon w dalszym ciągu samoczynnie włącza się i wyłącza, pomimo braku włącznika. Przy zablokowanej klawiaturze nic się nie dzieje, tylko wyświetlacz w ogóle nie przygasa, nawet po kilku minutach.
    Dodam, że przed rozkręceniem go zrobiłem flash softu, najpierw za pomocą tego narzędzia od Nokii, a potem Phoenixem, lecz nie dało to żadnego skutku. Domyślam się, że wlutowanie nowego włącznika nie załatwi problemu. Jaka może być przyczyna tego dziwnego zachowywania się telefonu? Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
  • Poziom 18  
    Sprawdź czy są wszystkie elementy od przycisku power. Wygląda że któryś z nich jest uszkodzony..