Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja ESGI 2 - Nie zawsze startuje przy włączeniu zapłonu !

corleone77 21 Cze 2013 21:46 1116 4
  • #1 21 Cze 2013 21:46
    corleone77
    Poziom 9  

Witam mam czasem problem z instalacją ESGI 2 ...Przejechałem na tym już około 100 tyś km i jak dotąd nic się nie działo ,aż do tej pory nic nie wymieniałem poza filtrami , a czasem bywa tak że jak zapalę auto kontrolki od gazu na wskazniku w srodku nie zaświecą się i auto pracuje jakby chodziło na 3 gary ... Wtedy otwieram maskę wyciągam bezpiecznik od zasilania sterownika gazu ,wtedy auto zaczyna pracować na benzynie normalnie po czym wkładam bezpiecznik i wszystko wraca do normy załącza sekwencję i już ok. Często się tak nie dzieje ale raz dwa na tydzień ...Wczesniej myslałem ze to wina przewodów,palca i kopułki ale jednak nie !
    Nie wiem co się zaczyna psuć ? może miał ktoś podobny problem ? Nie chcę tam grzebać z gazem nie miałem do czynienia nigdy ... Może to jakiś czujnik ,ale też nie zmieniałem nigdy listwy wtryskowej ...
    Za wszystkie podpowiedzi będę wdzięczny

• #2 11 Gru 2014 13:04
    Krzysxx
    Poziom 2  

Witam,
    chciałbym odkopać temat, bo mam taką samą sytuację i nie wiem już gdzie szukać przyczyny.
    Kiedyś było to sporadycznie, ale teraz mam tak co 2 odpalenie.
    Jakby ktoś poznał odpowiedź od tamtego czasu to będę wdzięczny.

• #3 17 Gru 2014 14:02
    corleone77
    Poziom 9  

Kolego ja zmieniłem listwę ustawiłem wszyatko od nowa i jest spokój.

Dodano po 30 [sekundy]:

Dodano po 42 [sekundy]:

• #4 12 Lip 2015 16:19
    Lafu
    Poziom 10  

Witam.
    Chciałabym ponowić temat. Mam założoną instalację ESGI w Citroenie Berlingo. Od piątku mam problem z co drugim odpaleniem auta. Po przekręceniu zapłanu nie zapalają się kontrolki od gazu, auto nie chce odpalić. Podnoszę maskę, wyjmuję bezpiecznik od zasilania sterownika gazu, wkładam go ponownie i wszystko działa bez zarzutu. Czy i co zaczyna się psuć ? Dziękuję z góry za podpowiedź.

• #5 13 Lip 2015 09:28
    Krzysxx
    Poziom 2  

Lafu napisał:
    Witam.
    Chciałabym ponowić temat. Mam założoną instalację ESGI w Citroenie Berlingo. Od piątku mam problem z co drugim odpaleniem auta. Po przekręceniu zapłanu nie zapalają się kontrolki od gazu, auto nie chce odpalić. Podnoszę maskę, wyjmuję bezpiecznik od zasilania sterownika gazu, wkładam go ponownie i wszystko działa bez zarzutu. Czy i co zaczyna się psuć ? Dziękuję z góry za podpowiedź.

U mnie problem zniknął samoczynnie po podłączeniu pod komputer.
    Ponieważ też jak pisałem było to już bardzo częste, przed odpaleniem podłączyłem pod komputer, żeby zobaczyć czy wyświetli jakieś błędy. Odpalił bez problemu, błędów zapamiętanych nie było, odłączyłem od komputera i już później było normalnie. I tak pół roku odpalał za każdym razem bez problemu. Ostatnio sprzedałem samochód i na dzień sprzedaży odpalał nadal normalnie.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo