Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen Xsara - wyrwana ścieżka w pilocie od centralnego zamka

wujekgienek 21 Jun 2013 22:58 2982 8
    wujekgienek
    Level 9  
    Witam,

Posiadam fabryczny pilot od sterowania centralnym zamkiem, który miał wyrwany mikrowłącznik od zamykania drzwi. Zakupiłem podobny mikrowłącznik, który został przylutowany. Chcąc go wyprostować niestety wyrwałem go wraz ze ścieżką.
    Pytanie brzmi czy jest szansa ewentualnej naprawy ? Czy kupując taki pilot z innego samochodu jest możliwość samodzielnego przeprogramowania go (stosując metodę wciskanie przycisków otwórz/zamknij - opisywaną w innych postach) ?
    Poniżej załączam zdjęcie przedstawiające uszkodzeni ścieżki.
    Citroen Xsara - wyrwana ścieżka w pilocie od centralnego zamka
    Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    kybernetes
    Level 39  
    Płytkę b. dokładnie wyczyść izopropanolem, przyklej wyłącznik mocnym klejem dwuskładnikowym i podłącz do zachowanych fragmentów ścieżek.
    saxon1
    Level 11  
    jeśli można zapytać, gdzie kupić taki mikro przycisk , za boga nie umiem znaleść, a mam jeden uszkodzony do wymiany
    wujekgienek
    Level 9  
    Co do włącznika to identycznego nie można było zakupić. Udało się znaleźć podobny nieco grubszy przez co sam przycisk był wyżej na płytce. Element ten kupiłem w sklepie elektronicznym w Opolu przy ulicy Dubois.
    saxon1
    Level 11  
    dzięki za reakcję , ale nazwę sklepu pamiętasz może?zadzwonił bym do nich, jestem ze śląska tak że osobiście nie za bardzo mogę ich odwiedzić ,kontakt jedynie telefoniczny i wysyłka wchodzi w grę, dzięki jeszcze raz za pomoc
    Erwin123
    Level 26  
    na slasku nie ma sklepu elektronicznego ? chłopie switch w kazdym sklepie maja
    saxon1
    Level 11  
    mądrala, w nowymelektroniku, mają ale inne, szuka łem szukałem i g...o nic podobnego nie trafiłem, a musi spasować do płytki i obudowy pilota, wszystko kwestia przypadku, więc lepiej zapytać jeśli już ktoś takowy znaloz i ot cała filozofja
    pepe150
    Level 36  
    Jak chcesz kupować w jakimś sklepie i maja wysłać, to może lepiej popatrzeć na TME.
    Jak pamiętam na TME możesz bez problemu zamawiać po założeniu konta.

Czy też ELFA Distrelec, czy też Allegro. Tam też sklepy sprzedają.
    Poszukać zawsze można.
    emeryt2
    Level 42  
    Saxson , udaj się do najbliższego elektronika samochodowego /warsztatu/ , u niego kupisz za grosze taki mikrostyk z "dawców organów".