Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel Micra - podłączenie sygnalizatora SPW-250

dariog8 21 Cze 2013 23:27 8022 10
  • #1 21 Cze 2013 23:27
    dariog8
    Poziom 7  

Witam
    Przepraszam (za niezauważone wiadomości w koszu i naruszenie zasad forum)
    Poprawiłem schemat i proszę o ocenę podłączenia

Dziękuję bardzo kolegom: suworow i dariusz.bembenek za pomoc Satel Micra - podłączenie sygnalizatora SPW-250

0 10
  • Relpol
  • #2 22 Cze 2013 13:06
    dariusz.bembenek
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne

Schemat Ok. Teraz musisz ustawić zworkę w sygnalizatorze w taki sposób, aby była reakcja na odcięcie od "+12V". Wyjście w module Micra ustawić jako NC.

0
  • #3 22 Cze 2013 13:13
    dariog8
    Poziom 7  

Czyli od +12V połączenie do wyjścia przekaźnikowego NO1? (zielona przerywana) ??
    Zworka na +D i będzie działać?

W instrukcji sygnalizatora napisano: "w przypadku central SATEL zaleca się wykorzystanie wyjścia niskoprądowego o odwrotnej polaryzacji - zworka -D"

0
  • Relpol
  • Pomocny post
    #4 22 Cze 2013 16:28
    dariusz.bembenek

dariog8 napisał:
    Czyli od +12V połączenie do wyjścia przekaźnikowego NO1? (zielona przerywana) ??

Jeśli schemat ok, to schemat ok...

dariog8 napisał:
    Zworka na +D i będzie działać?

Sterujesz + "plusem", więc zworka +D.

dariog8 napisał:
    w przypadku central SATEL zaleca się wykorzystanie wyjścia niskoprądowego

A kto powiedział, że to centrala ;) to tylko moduł gsm z funkcją centrali alarmowej. Micra nie posiada wyjść nisko-prądowych (alarmowych). Posiada 2 przekaźniki (jak już zauważyłeś) i sam decydujesz jako osoba instalująca system, czy będziesz "przepuszczał" przez styki przekaźnika "plusa" lub "minusa".

Zdecydowałeś się na sterowanie plusem, więc zworkę ustawiasz +D (polaryzację wyjścia w Micra zaznaczasz "NC").
    Gdybyś się zdecydował sterować minusem, to wtedy rzecz jasna, zworka na -D.
    Myślę, że już wszystko powinno się wyjaśnić. Może tylko dodam jeszcze to, że informacja o centralach Satela i wyjściach nisko-prądowych wynika z tego, że wyjścia nisko-prądowe central Satel to wyjścia tzw. otwarty kolektor (O.C), gdzie Satel to ma tak, że takie wyjście "wystawia minusa". Stąd sugerują zworkę "-D". Ale każdy przypadek jest inny i dlatego zawsze trzeba skonfrontować instrukcje poszczególnych urządzeń.

1
  • #5 24 Cze 2013 11:53
    dariog8
    Poziom 7  

Podłączyłem wszystko jak na schemacie.
    Podłączyłem akumulator i zasilanie 230V i ... sygnaliziator się włączył.
    Co może być źle podłączone?

Do sygnaliziatora nie wkładałem akumulatorka - miałem to zrobić po włączeniu się systemu.

Może problem tkwi w tamperach, które źle podłączyłem? Satel Micra - podłączenie sygnalizatora SPW-250

0
  • #6 24 Cze 2013 12:01
    dariusz.bembenek

dariog8 napisał:
    Może problem tkwi w tamperach, które źle podłączyłem?

Powtórzę po raz kolejny. Schemat OK. Zakładam, że podłączyłeś zgodnie ze schematem.

Pytanie kluczowe. Czy zgodnie z wcześniejszą sugestią zaznaczyłeś opcję "NC" dla wyjścia numer 1 w module Micra ? i włóż baterię..

0
  • #7 24 Cze 2013 12:03
    dariog8
    Poziom 7  

dariusz.bembenek napisał:
    Pytanie kluczowe. Czy zgodnie z wcześniejszą sugestią zaznaczyłeś opcję "NC" dla wyjścia numer 1 w module Micra ? i włóż baterię..

Jak to ustawić? myślałem ze to się ustawia w programie

1
  • #8 24 Cze 2013 12:07
    dariusz.bembenek

No właśnie w programie. Jest widoczna opcja "NC" przy wyjściach (na dole..). Tylko zaznaczyć "ptaszkiem". Pierwsza zakładka "Opcje, wejścia, wyjścia". Trzeba się rozejrzeć po programie. Jeśli na 100% nie ma to trzeba zainstalować najnowszą wersję GPRS-SOFT i najlepiej przeflashować moduł Micra (opcja NC nie była od samego początku, ale zakładam, że sprzęt nowy to już to powinieneś mieć).

0
  • #9 24 Cze 2013 12:09
    dariog8
    Poziom 7  

dariog8 napisał:

Jak to ustawić? myślałem ze to się ustawia w programie

próbuję włożyć baterię - włącza się wygnalizator

Dodano po 1 [minuty]:

No właśnie w programie. Jest widoczna opcja "NC" przy wyjściach (na dole..). Tylko zaznaczyć "ptaszkiem". Pierwsza zakładka "Opcje, wejścia, wyjścia". Trzeba się rozejrzeć po programie. Jeśli na 100% nie ma to trzeba zainstalować najnowszą wersję GPRS-SOFT i najlepiej przeflashować moduł Micra (opcja NC nie była od samego początku, ale zakładam, że sprzęt nowy to już to powinieneś mieć).

Więc najpierw odłączę sygnalizator, wejdę w system ustawię NC i dopiero podłączę sygnalizator

0
  • #10 24 Cze 2013 12:10
    dariusz.bembenek

Zapytam inaczej, czy jasne jest dlaczego należy włączyć opcję "NC" dla użytego wyjścia ? Wynika to ze sposobu działania sygnalizatora SPW-250. Tylko czy to jest jasne, bo podłączenie tego w ciemno nie przyniesie satysfakcji i poczucia bezpieczeństwa, chyba.

0
  • #11 24 Cze 2013 23:42
    dariog8
    Poziom 7  

Sygnalizator włącza się po zdjęciu obudowy lub próbie włożenia baterii

może coś źle w konfiguracji
    Satel Micra - podłączenie sygnalizatora SPW-250 Satel Micra - podłączenie sygnalizatora SPW-250 Satel Micra - podłączenie sygnalizatora SPW-250 Satel Micra - podłączenie sygnalizatora SPW-250

skonfigurowałem czujkę otwierania drzwi, sygnalizator podłaczony, ale moduł można włączyć tylko przez funkcje sms - żadna z konfiguracji w pilocie nie włącza czuwania.
    Po włączeniu czuwania i sciągnięciu pokrywy modułu alarm się nie włacza

0