Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Kupię] Stare lampy Marshall ECC83, 12AX7, 6n4 Beijing 12AX7, inne jak EHX

wiorys 22 Cze 2013 08:40 3381 2
    wiorys
    Poziom 2  
    Szukam lamp 12ax7 / ecc83 chińskich dawnej produkcji z kwadratowym getterem.
    Mam takie w Marshallu z 1992r i przetestowałem trochę innych lamp - najbardziej właśnie pasują mi takie chińskie (pewnie kwestia przyzwyczajenia).

Lampa której szukam to druga od prawej na poniższym zdjęciu. Pierwsza od prawej to nowa chińska 12ax7 z okrągłym getterem (ten element u góry):
    [Kupię] Stare lampy Marshall ECC83, 12AX7, 6n4 Beijing 12AX7, inne jak EHX

Absolutnie nie chcę nowych chińskich lamp 12ax7 - mam takie i mimo tego, że niektórzy piszą iż nie ma różnicy - dla mnie są dużo jaśniejsze niż te stare/mniej mięsiste (może te stare są zużyte i dlatego tak grają?)

Cytat ze strony:
    ,,Another tube I really like is the Chinese Military (6N4) Beijing 12AX7. This tube was manufactured in the 1980‘s-1990‘s in the Beijing Factory in China and features a Solid Foil Square Getter, Triple-Micas, and sometimes White Military Markings (6N4 is the Chinese Designation for a Military 12AX7). "

Z tego wynika, że to stare lampy produkcji Beijing 12ax7 inne oznaczenie 6N4.

Ewentualnie mogą być inne lampy 12ax7 podobne do tych marshallowskich lub EHX o ile cena będzie przyzwoita (Nie szukam NOSów za dużą kasę) a lampa sprawna.
    Żeby przybliżyć czego szukam:
    JJ ECC83 - jak dla mnie bardzo ładne okrągłe brzmienie, ale za ciemna/luźna
    Sovtek 12AX7LPS - za ciemna, za dużo mięsa, górka ostra, ale pełna jak w tych marshallowskich
    Tungsol 12AX7- całkiem niezła, ale za ostra góra (cienka, mało tłusta)
    Sovtek 12ax7WB - te są całkiem podobne od tych Marshallowskich, ale trochę za ciemne
    EHX 12ax7 - te są OK, ale już je mam, podobają mi się -dosyć jasne, fajny crunch, wygładzona góra(może trochę za bardzo), szybkie, ale trochę za dużo mięsa/kompresji
    Shuguang 12ax7 nowe - jasne, bardzo szybkie, crunchowe, zbalansowane brzmienie (jak dla mnie za mało mięsa, góra za ostra, proste brzmienie)

Może to wszystko brzmi jak audio-voodoo, może to autosugestia, co poradzę...takie mam wrażenia z testów.

Preferowana forma kontaktu: PW
    Futrzaczek
    Admin Grupy Retro
    wiorys napisał:
    Może to wszystko brzmi jak audio-voodoo, może to autosugestia, co poradzę...takie mam wrażenia z testów.

Więc określ jednoznacznie czego szukasz, w przeciwnym razie zostaniesz wyśmiany.
    To jest forum techniczne, nie ezoteryczne.
    wiorys
    Poziom 2  
    Mogę zostać wyśmiany, kompletnie mi to nie przeszkadza, sam lubię się pośmiać:)
    Na pewno szukam, cytuję:
    ,,Szukam lamp 12ax7 / ecc83 chińskich dawnej produkcji z kwadratowym getterem."
    Prawdopodobnie wersja produkowana dla chińskiego wojska w fabryce Beijing. A jeżeli to nie jest wystarczająca informacja to przepraszam.