Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

altus 65 i Hifi-Verstärker McVoice "AV-810si"

mate_k_15 22 Cze 2013 13:03 954 2
  • #1 22 Cze 2013 13:03
    mate_k_15
    Poziom 2  

Witam jestem tu nowy, szukałem, ale nie znalazłem takiego samego tematu, czy pytania co chce zadać, bardzo byłbym wdzięczny za wszelkie rady i pomoc.

A więc pisze o co chodzi, posiadam dwa altusy 65 ( syczek " TONSIL UNITRA GDWT 9/40/5 40W 8Ω" , średnio tonowy " LOUNDSPEAKER HH 12/60 80W 8Ω" , nisko tonowy " GDN 20/10/8 40W 8Ω ) nie wiem czy to dobre połączenie głośników ..
    Posiadam również wzmacniacz ( Hifi-Verstärker McVoice "AV-810si" ) .
    Moje pytanie brzi czy to dobre połaczenie ? I czy nic się nie popali czy nie siądzie ?
    Dziekuje za przeczytanie i jakiekolwiek odpowiedzi, pozdrawiam. ;)

0 2
  • #2 22 Cze 2013 17:27
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

mate_k_15 napisał:
    GDN 20/10/8
    Nie było takiego głośnika. Albo GDS 20/1/8 albo GDN 20/40. W specyfikacji tych zestawów znajdował się GDN 20/40.
    mate_k_15 napisał:
    Moje pytanie brzi czy to dobre połaczenie ? I czy nic się nie popali czy nie siądzie ?
    Ze względów elektrycznych, takie połączenie jest ok. Wzmacniacz może pracować z obciążeniem nie mniejszym niż 8 omów, zatem o wzmacniacz możesz być spokojny. Oczywiście grac należy z głową i mieć świadomość że maksymalna moc jest uzyskiwana już w okolicy 60% ustawienia potencjometru głośności. Aby mieć pewność że nie uszkodzi się przetworników, nie należy rozkręcać wzmacniacza bardziej niż to 60-75%.

0
  • #3 23 Cze 2013 10:00
    mate_k_15
    Poziom 2  

Przepraszam, moja wina, było zamazane i źle odczytałem pisze " GDN 20/40/8 " .
    Ten wzmacniacz jest 5.1 czyli do kina chyba, czyli są dwa główne na których graja teraz i trzy inne, to te trzy inne mają słabsze moce ? Kiedyś podłączyłem Altusa na to nie główne wyjscie i rozkreciłem na fula, a altus ledwo grał .. to za słabe są te wejscia, czy wyjscia ? I nie popali sie to wyjscie, czy wejscie ?
    Dziekuje za poprzednią odpowiedź. ;)

0
  Szukaj w 5mln produktów