Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer DEH-1320MP/1300MP - przeniesienie z Kia Picanto do Fiat Panda

Radiozeszkoly 22 Cze 2013 13:27 1071 0
  • #1 22 Cze 2013 13:27
    Radiozeszkoly
    Poziom 2  

Witam. Moja Mama kupiła Kia'e Picanto. Ja posiadam Fiata Pandę. W jej Kia'i jest radio Pioneer DEH-1320MP. Posiada ono czytnik Cd i wejście AUX (czyli moje małe marzenie ). Moje Radio w pandzie, tylko wejście na kasety. Mama pozwoliła na zamianę. Jednak w instrukcji Pioneer'a przeczytałem - "Głośniki podłączone do tego sprzętu muszą być głośnikami o dużej mocy, wynoszącej minimum 50W i impedancji od 4 do 8 omów. Podłączanie głośników o mocy wyjściowej i/lub impedancji niezgodnej z powyższymi zaleceniami może spowodować, że staną w ogniu, zaczną dymić lub ulegną zniszczeniu."

Tymczasem głośniki w Pandzie to :
    "Dwa głośniki full-range o średnicy 165 mm i mocy 40 W każdy, w drzwiach przednich"
    "Dwa głośniki full-range o średnicy o średnicy 130 mm i mocy 35 W każdy w drzwiach tylnych"

Czy jest jakaś opcja by zamienić radia :) ? Może jakiś "kabel z oporem" kupić, czy np słuchać na 50 proc mocy ? Jestem gotów na różne ograniczenia.

Dziękuję za każdą odpowiedź i przepraszam za wiejącą z tego tematu amatorszczyznę.

Ps
    Wszystkim tym którzy chcą mnie zniszczyć, że zajmuję Wam czas zamiast się pogodzić z instrukcją to odpowiadam, że w instrukcji Pandy pisze wszystko tak jakby była ze szkła a wiem jak wytrzymałe jest to auto.

0 0